Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2018.gada oktobris

Erudīcijas spēle un kulinārijas konkurss Latvijas bibliotēkās

     
No šī gada 15. oktobra līdz 4. novembrim aicinām iedzīvotājus doties uz bibliotēku un piedalīties latviešu kulinārajam mantojumam veltītā kulinārijas konkursā-erudīcijas spēlē „Literatūras garša” - meklēt latviešu rakstnieku darbos minētus ēdienus, kā arī mēģināt tos pagatavot pašiem.
Kulinārijas konkursā-erudīcijas spēlē var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, vienīgais nosacījums - ir jābūt reģistrētam bibliotēkas lietotājam. Sacensība tiks piedāvāta vienlaikus gan individuālajā, gan komandas līmenī. Individuāli dalībniekiem būs jāpierāda sava erudīcija, atbildot uz jautājumiem par dažādiem latviešu literatūrā minētiem ēdieniem.


2018. gada oktobris

Uzsākot rudens sezonu, turpinām konkursu MEKLĒ UN UZZINI! (4. kārta)

     
Jautājumus esam sagatavojuši, apzinot divus novadpētniecībai nozīmīgus datumus oktobra mēnesī. 5.oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Skolotāju diena. Katru gadu cilvēki šajā dienā tiek aicināti apsveikt savus skolotājus, lai pateiktos viņiem par ieguldīto darbu. 27.oktobris Pasaules audiovizuālā mantojuma diena. Audiovizuālie dokumenti (filmas, video, skaņu ieraksti platēs vai lentās, televīzijas un radio programmu ieraksti u.c.) ir būtiski informācijas nesēji, jo, pārvarot gadu desmitus, tie caur skaņu vai kustīgā skaņu attēlā informē par vēsturi un piedzīvoto pagājušajā gadsimtā.


2018.gada oktobris

Aicinām uz tikšanos!

     
 
2018. gada 17.oktobrī plkst. 12.00 Alūksnes pilsētas bibliotēka, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu "Galvenajā lomā- rakstnieks", aicina uz sarunu ar rakstnieku, kultūras žurnālistu, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāju Arno Jundzi.
Arno Jundze raksta grāmatas gan bērniem-"Ķiparu Ļerpatu Šņirks", "Ķiparu Ļerpatu Čieps", romāns pusaudžiem "Kristofers un Ēnu ordenis", gan pieaugušiem- stāstu krājums "Gardo vistiņu nedēļa", romāni "Putekļi smilšu pulkstenī", “Bergs & relikviju mednieki”, “Sarkanais dzīvsudrabs”), publicējis monogrāfiju "Somijas literatūra Latvijā". Viņa  grāmatas vairākkārt tikušas nominētas kultūras godalgām.
Vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" iznācis Arno Jundzes jaunākais romāns “Sarkanais dzīvsudrabs”, par kuru literārā redaktore Gundega Blumberga saka: “Deviņdesmito gadu Latvija ir pateicīgs fons kārtīgam spriedzes romānam, un Arno Jundze to izmantojis pilnā mērā. Nesenajā mūsu valsts vēsturē viņš atradis tādus sižeta pavērsienus un notikumus, kas lasītāja interesei neļauj atslābt ne mirkli. Te ir vieta gan slepkavām un bandītiem, gan miesas baudām un sirdsšķīstai mīlestībai, gan čekas aģentiem un mežabrāļiem, gan mirušajiem un augšāmcēlušajiem, gan garā bagātajiem un nabagajiem. Ja man vaicātu — vai tiešām arī tā vajadzētu rakstīt par Latvijas divdesmitā gadsimta vēsturi, es nešaubīgi atbildētu — jā, protams, ja vien rakstnieks spēj ņemt pretī to, ko dzīve sniedz pilnām riekšavām.”
 
 
Dalība bez maksas.
Gaidīsim!


2018. gada septembris

Eiropas Savienība

Konkurss “Latviešu valoda Eiropas Savienībā”

     

Eiropas Valodu diena vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs, arī Latvijā, tiek atzīmēta 26. septembrī. 26. septembri par Eiropas Valodu dienu ar UNESCO atbalstu 2001. gadā pasludināja Eiropas Padome un Eiropas Savienība.

ES Pamattiesību hartā minēts: "Eiropas valodas ir vienlīdz vērtīgas un cienījamas un veido neatņemamu Eiropas kultūras un civilizācijas daļu". Šogad, sagaidot Latvijas simtgadi, gribas pievērst īpašu uzmanību latviešu valodas statusam Eiropas Savienības kontekstā. Tādēļ EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Alūksnes informācijas punkts aicina pārbaudīt savas zināšanas, piedaloties konkursā „Latviešu valoda Eiropas Savienībā”. Atbildes var iesniegt elektroniski: silvija.murniece@aluksne.lv vai pa pastu - Alūksnes pilsētas bibliotēka, Lielā ezera ielā 24, LV - 4301 ar norādi „Eiropas valodu konkursam” līdz 30. septembrim. Laipni aicināti piedalīties visi interesenti!

 

Konkursa jautājumi


2018.gada septembris

Aicinām uz grāmatas prezentāciju!

     
18.septembrī plkst. 15:00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā aicinām uz
Edgara Aizstrauta atmiņu krājuma "Pirmā kilometrā" prezentāciju un tikšanos ar
autora meitu, grāmatas izdevēju Inesi Aizstrautu!
 
Mazbērniem veltītie atmiņu pieraksti, kurus papildina autora zīmējumi, vēstī par piedzīvoto filtrācijas nometnē Vorkutā 1945.–1946. gadā. Grāmatā iekļauts ne tikai filtrācijas nometnes dzīves apstākļu un ikdienas apraksts, bet arī viņa pārdomas par dzīves jēgu un vērtībām. Autors vairākkārt uzsver, ka zināšanas un prasmes ir vienīgais, ko cilvēkam nevar atņemt, un izdzīvot palīdz spēja tās radoši izmantot īstajā brīdī.
Sagaidot Latvijas valsts simtgadi un pieminot paša E. Aizstrauta simto dzimšanas dienu, autora ģimene izdevusi atmiņu krājumu.
Dr.hist. Guntis Zemītis grāmatas priekšvārdā raksta: "Edgara Aizstrauta atmiņas, neskatoties uz to traģismu, caurvij optimisms. Spēja pasmieties gan par sevi, gan drausmīgajiem apstākļiem, gan bezjēdzīgo un noziedzīgo padomju sistēmu."
E.Aizstrauts vienmēr bijis īsts Latvijas patriots, ko ieaudzināja arī savai ģimenei.
Laipni aicināti!

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.