Rakstnieku stāsti par stāstiem – tikšanās ar Zani Daudziņu

Zane Daudziņa

21. aprīlī plkst. 12.00 Alūksnes novada bibliotēkā aicinām uz tikšanos ar runas pedagoģi, aktrisi un grāmatu autori Zani Daudziņu!

Sarunā aicinām iepazīt mums visiem zināmo aktrisi kā grāmatu autori!

Zane Daudziņa rakstniecībai pievērsās Covid-19 pandēmijas laikā, kad klajā nāca viņas pirmais darbs ar nosaukumu “Dienasgrāmata” (2021., Zvaigzne ABC), kurā autore atklāti stāsta par neziņu un satraukumu Covid laikā, adaptēšanos situācijai un prieka meklēšanu ikdienā.

Grāmatā “Mans kara gads” (2023., Zvaigzne ABC) autore atspoguļojusi savu ikdienu un izjūtas pēc kara sākuma Ukrainā, atzīstot, ka karš Ukrainā daudziem no mums licis pārdomāt savu dzīvi un tās vērtības.

Zane Daudziņa var lepoties vēl ar 2 grāmatām: “Aktiera runa 21. gadsimta latviešu teātrī” (2022., Zvaigzne ABC) ir vērtīgs izziņas avots ne tikai aktieriem, režisoriem, skaņu operatoriem un skatuves runas pedagogiem, bet arī visiem teātra cienītājiem un ikvienam, kuram laiku pa laikam jāuzstājas auditorijas priekšā,  grāmatā “Runā droši” (2023. Zvaigzne ABC) autore apkopojusi 20 gadu gaitā uzkrātos metodiskos paņēmienus, kas noderēs ikvienam, kurš vēlas pilnveidot savas runas prasmes. Grāmatu papildina arī videoieraksti, kuros autore demonstrē grāmatā ieteiktos praktiskos vingrinājumus.

Zane Daudziņa ir latviešu teātra un kino aktrise, runas pedagoģe, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore. Viņas zinātniskie raksti publicēti vairākos Latvijā un ārvalstīs izdotos izdevumos, promocijas darba rezultāti aprobēti astoņās Latvijas mēroga un starptautiskās zinātniskajās konferencēs.

Kopš 2000. gada Zane Daudziņa vada praktiskās skatuves runas nodarbības Dramatiskā teātra aktieru kursu studentiem Latvijas Kultūras akadēmijā.

Z. Daudziņa regulāri vada arī publiskās runas seminārus daudzu profesiju pārstāvjiem visā Latvijā, kā arī vada praktiskās runas nodarbības radio un TV moderatoriem un korespondentiem.

Tikšanās notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā Alūksnes novada bibliotēkas projekta “Rakstnieku stāsti par stāstiem” ietvaros. Par projektu: https://albibl.lv/valsts-kulturkapitala-fonds-atbalstijis-aluksnes-novada-bibliotekas-projektu/.