Prese

Laikraksti pieejami bibliotēkas lasītavā lasīšanai uz vietas. Žurnālu pieejamība ir atšķirīga dažādiem izdevumiem – daļa no jaunākajiem numuriem ir lasīšanai uz vietas, pārējie un žurnālu visi iepriekšējie numuri tiek izsniegti arī lasīšanai uz mājām. Par konkrētu žurnālu numuru pieejamību varat pārliecināties attālināti, atverot žurnāla aprakstu bibliotēkas elektroniskajā katalogā un atlasot interesējošo izdošanas gadu un numuru.

Laikraksti

ALŪKSNES UN MALIENAS ZIŅAS
Laikraksta "Alūksnes un Malienas Ziņas" titullapa

Vietējās ziņas vietējiem ļaudīm. Alūksnes un Malienas Ziņas seko notikumiem Alūksnes novadā un Smiltenes novada Apē, Virešos, Trapenē, Gaujienā, informē par svarīgāko Alūksnes un Smiltenes novada pašvaldību darbā, aktuālo ekonomikā, izglītībā, kultūrā, sportā, uzņēmējdarbībā un citās nozarēs. Pirmā pietura vietējo problēmu risināšanā. Viedokļi, komentāri, intervijas, dzīves un pieredzes stāsti. Laikraksts iznāk 2 x nedēļā, otrdienās un piektdienās. Interneta portāls: www.aluksniesiem.lv. Periodiskums: 102 x gadā.

DIENA
Laikraksta "Diena" titullapa

Preses izdevuma periodiskums: 4 x nedēļā. Iznākšanas diena: otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena. Kvalitatīva un sabiedriski svarīga informācija, t. sk. tematiskās rubrikas – analītika, intervijas, viedokļi par svarīgiem notikumiem Latvijā un pasaulē, kā arī izklaide. Periodiskums: 205 x gadā.

IEVAS PADOMU AVĪZE
Laikraksta "Ievas Padomu Avīze" titullapa

Ievas Padomu Avīze ir nedēļas izdevums, kas piedāvā labākos padomus, kā paveikt attiecīgās nedēļas darbus mājā, dārzā un virtuvē. Avīze informē par aktualitātēm veselības jomā, sadzīvē, sociāliem jautājumiem, iesaka labākos pasākumus, publicē privātpersonu sludinājumus un ir ikdienas palīgs katram Latvijas iedzīvotājam. Avīze iznāk katru trešdienu. Periodiskums: 49 x gadā.

KULTŪRAS DIENA
Laikraksta "Kultūras Diena" titullapa

Iznākšanas diena: ceturtdiena. Iknedēļas kultūras izdevums kultūras baudītājiem, kas atspoguļo Latvijas un pasaules kultūras dzīvi, tendences. Intervijas, teātris, recenzijas, anotācijas, grāmatas, mūzika, māksla, kino apraksti. Periodiskums: 51 x gadā.

LATVIJAS AVĪZE
Laikraksta "Latvijas Avīze" titullapa

Preses izdevuma periodiskums: 5 x nedēļā. Iznākšanas diena: pirmdiena, otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena. Visvairāk lasītais dienas laikraksts, kas aizstāv Latvijas cilvēka un valsts nacionālās intereses. Iznāk katru darba dienu. Noderīgas ziņas, svarīgi viedokļi, interesantas intervijas, asprātīgas karikatūras, praktiski padomi, aizraujoši cilvēkstāsti, katrā numurā – romāns turpinājumos. Ik nedēļu pielikumi Latvijas Bizness, Kultūrzīmes, Nedēļa Kabatā ar televīzijas un radio programmu. Periodiskums: 249 x gadā.

PAVARDS

Laikraksts ikdienas darbiem, vaļaspriekiem un atpūtai. Mājturība, veselība, rokdarbi. Periodiskums: 4 x gadā.

Žurnāli

100 LABI PADOMI + SPECIĀLIZDEVUMI
Žurnāla "100 labi padomi" titullapa

Pamatizdevums 1 x mēnesī, speciālizlaidums 6 x gadā. Ar žurnālu 100 labi padomi ikvienai saimniecei – visgardākie pīrāgi, krāšņākais dārzs, veselīgākā ģimene un omulīgākās mājas. Saimniecībā noderēs! Reizi mēnesī iznāk tematiskie žurnāli par visdažādākajām tēmām. Gardas ēdienu receptes un gatavošanas knifiņi, svarīgākais ikvienam dārzkopības entuziastam, padomi, kā skaisti un praktiski iekārtot māju. Periodiskums: 18 x gadā.

Žurnāls “100 Labi Padomi” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

AGRO TOPS
Žurnāla "Agro Tops" titullapa

Profesionāls lauksaimniecības žurnāls zemniekiem un lauku uzņēmējiem, eksperts un līderis savā nišā. Profesionāli apskati par augkopību, lopkopību, dārzkopību, inovācijām un tehniku. Nozares un tirgus aktualitātes, diskusijas, pieredzes stāsti, intervijas, tehnoloģijas, pētījumi un praktiski ieteikumi. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Agro Tops” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

ANNAS PSIHOLOĢIJA
Žurnāla "Annas Psiholoģija" titullapa.

Žurnāls, kas atraktīvā formā atbild uz jautājumiem, kurus uzdod dzīve. Labāko Latvijas psihologu padomi, modernā ezotērika, risinājumi un iedvesma – žurnāls katram, kurš vēlas dzīvot un justies labāk. Žurnāls iznāk vienu reizi 3 mēnešos. Periodiskums: 4 x gadā.

Žurnāls “Annas Psiholoģija” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

CITĀDĀ PASAULE
Žurnāla "Citādā pasaule" titullapa

Preses izdevuma periodiskums: 2 x mēnesī. Iznākšanas diena: trešdiena. Ceļvedis astroloģijā, dziedniecībā un ezotērikā. Žurnāls visiem, kuri vēlas ieskatīties ārpus ierastā. Neparasti cilvēki, parādības un notikumi. Intervijas ar cilvēkiem, kuri redz, domā, jūt un nojauš citādi. Intriģējoši dzīvesstāsti un notikumi no visas pasaules. Neizskaidrojamas parādības un dzīves formulas meklējumi. Garīgo līderu dzīve un darbi. Zvaigžņu, zīmju un ciparu noslēpumi. Astroloģiskā prognoze un Mēness kalendārs. Periodiskums: 26 x gadā.

Žurnāls “Citādā Pasaule” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

COPES LIETAS
Žurnāla "Copes Lietas" titullapa

Copes Lietas ir mūsdienīgs žurnāls makšķerniekiem, kas ne tik daudz pasaka priekšā, kur, kā un uz ko ķert, bet palīdz izprast ūdeņus, zivis un makšķerēšanas paņēmienus. Šis ir žurnāls domājošam makšķerniekam, kas vēlas pilnveidot un attīstīt savas prasmes, atklāt jaunas aizraujošas copes metodes vai vienkārši pilnvērtīgi pavadīt laiku pie ūdens. Daudzi mūsmāju labākie copes eksperti ir žurnāla rakstu autori, turklāt tie labprāt dalās ar saviem jaunākajiem atklājumiem un pieredzi. Vērtīgas ir arī intervijas ar sabiedrībā zināmiem makšķerniekiem, sportistiem un pašu žurnāla lasītāju iesūtītās reportāžas. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Copes Lietas” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

DARI PATS
Žurnāla "Dari Pats" titullapa

Atklāj sevī meistaru visās lietās! Katru mēnesi oriģinālas idejas un praktisku darbu apskats soli pa solim! Labākais padomdevējs mājokļa labiekārtošanai un remontam. Ik mēnesi oriģinālas idejas mājas un dārza ierīkošanai, mēbeļu dizains, būvniecība, dažādu materiālu apskati, pamatīgi izskaidroti un ilustrēti remontdarbi, ieteikumi darbnīcas pilnveidošanai: darbarīku testi un salīdzinājumi, amatnieku knifi un īpašie meistarstiķi. Praktiski, bagātīgi ilustrēti padomi un oriģinālas idejas gan tiem, kas dzīvo dzīvokļos, gan privātmājās. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Dari Pats” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

DĀRZA PASAULE
Žurnāla "Dārza Pasaule" titullapa

Dārzs priekam, harmonijai un mīlestībai! Lielākais un skaistākais dārza žurnāls Latvijā! Katru mēnesi eksperta padomi un iedvesmojoša pieredze dārza darbiem. Neaizstājams izdevums katram, kam dārzs kļuvis par sirdslietu. Latvijas zinošāko dārzkopju, ainavu arhitektu, biologu un citu speciālistu padomi un idejas puķu, dārzeņu un augļkoku audzēšanā. Interesanti ceļojumi pa pasaules skaistākajiem dārziem, padomi mājas iekārtošanā, dārza plānošanā un veidošanā. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Dārza Pasaule” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

DEKO
Žurnāla "Deko" titullapa

Žurnāls Deko jau 18 gadus ir ne tikai stils un iedvesma, bet arī praktiski risinājumi un idejas interjerā, arhitektūrā, būvniecībā un dārzā. Žurnāls savā nišā ir populārākais un prestižākais Latvijā, piedāvā aktuālu informāciju, profesionāļu padomus un lietotāju pieredzi, kā arī palīdz izdarīt labāko izvēli. Žurnāls iznāk vienu reizi 2 mēnešos. Deko – profesionāli, iedvesmojoši un praktiski. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Deko” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

DOMUZĪME
Žurnāla "Domuzīme" titullapa

Literatūras, publicistikas un vēstures žurnāls. Publicē latviešu oriģinālprozu un tulkojumus, dzeju un atdzeju, intervijas, literatūras kritiku, esejas, refleksijas, viedokļus un rakstus par vēsturi. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Domuzīme” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

GEO
Žurnāla "Geo" titullapa

Žurnāls apkopo pasaules labāko žurnālistu reportāžas par jaunākajiem zinātnes atklājumiem vēsturē un etnogrāfijā, ekoloģijā un ekonomikā, psiholoģijā un medicīnā, ģeogrāfijā un astronomijā. Šī ir unikāla iespēja kopā ar profesionāliem reportieriem un fotogrāfiem ielūkoties mūsdienu pasaules visapslēptākajos nostūros gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. GEO ne tikai paplašina zināšanas par apkārtējo pasauli, bet arī palīdz izprast un izskaidrot daudzus tajā notiekošos procesus. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Geo” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

IEVA
Žurnāla "Ieva" titullapa

Nedēļas žurnāls sievietēm Ieva ir populārākais un visvairāk lasītais žurnāls Latvijā. Ieva vari izlasīt par visu, kas Tev svarīgs – labsajūtu, veselību, skaistumkopšanu, attiecībām, sasniegumiem, kultūru, aktualitātēm, ceļojumiem, zaļo dzīvesveidu, kā arī atklātas intervijas, iedvesmojošus dzīvesstāstus, gardu ēdienu receptes, kā arī uzzināt modes tendences. Ieva – tava labākā draudzene jau vairāk kā 20 gadus! Periodiskums: 49 x gadā.

Žurnāls “Ieva” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

IEVAS STĀSTI
Žurnāla "Ievas Stāsti" titullapa

Žurnāls “Ievas stāsti” ir populārākais stāstu žurnāls Latvijā, kas iznāk kopš 2004. gada. Tas ir žurnāls par vienkāršiem un arī sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, par viņu likteņu līkločiem, attiecībām un pārdomām. Lasot žurnālu, reizēm no aizkustinājuma raudāsi, citreiz smiesies vai arī dusmosies, bet katrā ziņā gūsi spēku un pamudinājumu dzīvot no sirds. Žurnāls iznāk katru otro piektdienu. Periodiskums: 25 x gadā.

Žurnāls “Ievas Stāsti” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

IEVAS VESELĪBA
Žurnāla "Ievas Veselība" titullapa

Lasītākais divnedēļu žurnāls par veselības tēmām. Lasi “Ievas Veselību” un Tevi konsultēs labākie ārsti Latvijā! “Ievas Veselība” – populārākais veselības žurnāls Latvijā! Žurnāls iznāk katru otro piektdienu. Periodiskums: 18 x gadā.

Žurnāls “Ievas Veselība” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

IEVAS VIRTUVE
Žurnāla "Ievas Virtuve" titullapa

Ikmēneša žurnāls, kurā atrast ātras un vienkāršas receptes, visgardākās kūkas un saldos, veģetāro virtuvi, gatavošanas un iepirkšanās padomu, aizrautīgas personības. “Ievas Virtuvē” – daudz noderīgu recepšu un padomu, ko internetā neatrast. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Ievas Virtuve” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

ILUSTRĒTĀ PASAULES VĒSTURE
Žurnāla "Ilustrētā Pasaules Vēsture" titullapa

Piedalies vēsturē! Mēneša žurnāls par cilvēces lielajām drāmām un personībām! Populārzinātnisks, bagātīgi ilustrēts izdevums par vēsturi – lielākajiem civilizācijas pavērsieniem, kariem, valdniekiem, politiķiem un tautu likteņiem, pasaules apgūšanu un kultūras vēstījumiem nākotnei. Žurnāls stāsta par svarīgākajiem notikumiem un izcilām personībām pasaules un Latvijas vēsturē. Žurnāla materiālu veidošanā piedalās dažādu vēstures zinātnes nozaru vadošie eksperti. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Ilustrētā Pasaules Vēsture” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

ILUSTRĒTĀ ZINĀTNE
Žurnāla "Ilustrētā Zinātne" titullapa

Izproti sarežģīto zinātnes pasauli! Populārzinātnisks mēneša žurnāls par jaunāko zinātnē! Bagātīgi ilustrēts populārzinātnisks žurnāls plašai auditorijai, kas seko līdzi jaunākajiem un interesantākajiem sasniegumiem visās zinātņu nozarēs gan Latvijā, gan pasaulē. Pārsteidzoši atklājumi, tehnoloģiju jaunumi, neparastas dabas parādības, ekspedīcijas. Žurnāls saprotami un aizraujoši skaidro šķietami sarežģīto. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Ilustrētā Zinātne” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

IMPERFECT
Žurnāla "Imperfect" titullapa

Žurnāls kā grāmata – Imperfekt ir ar sirsnību veidots izdevums mums – labiem cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot ar prieku, justies labi savā ķermenī, savā prātā, savā vecumā un savā laikā. Imperfekt nozīmē būt pašam, būt brīvam no aizspriedumiem un nepakļauties dogmām. Izbeigt noklusēt savas kļūmes, šaubas, bailes, asaras un sāpes. Uzdrīkstēties runāt par tām. Pasmieties par sevi. Imperfekt ir mums un par mums – visiem, kuri vēlas būt nepārejoši kaislīgās attiecībās ar dzīvi. Periodiskums: 4 x gadā.

Žurnāls “Imperfect” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

IR
Žurnāla "Ir" titullapa

Neatkarīgs nedēļas žurnāls par svarīgāko politikā, ekonomikā un kultūrā. Katru ceturtdienu – kompetenti viedokļi, nozīmīgi atklājumi, unikāli dzīvesstāsti un iedvesmojošas idejas, kas spēj mainīt pasauli. Periodiskums: 50 x gadā.

Žurnāls “Ir” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

IR NAUDA
Žurnāla "Ir Nauda" titullapa

Progresīvs biznesa žurnāls uzņēmīgiem cilvēkiem. Veiksmes stāsti Latvijā un pasaulē, padomi un idejas uzņēmējdarbības attīstīšanai vai sākšanai. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Ir Nauda” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

JURISTA VĀRDS
Žurnāla "Jurista Vārds" titullapa

Jurista Vārds – profesionāla saruna par tieslietām! Palīgs katram juristam ikdienas darbā, atbalsts tieslietu studijās un tālākizglītībā. Žurnāls iznāk reizi nedēļā. Periodiskums: 50 x gadā.

Žurnāls “Jurista Vārds” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

KAS JAUNS
Žurnāla "Kas Jauns" titullapa

Preses izdevuma periodiskums: 1 x nedēļā. Iznākšanas diena: otrdiena. Visvairāk pirktais nedēļas žurnāls latviešu valodā! Spilgtākie notikumi, krāšņākie pasākumi, jaunumi interesantu un pazīstamu cilvēku dzīvē, aktuālākais modes un stila pasaulē. Periodiskums: 52 x gadā.

Žurnāls “Kas Jauns” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

KLUBS
Žurnāla "Klubs" titullapa

Žurnāls veiksmīgam un pārliecinātam vīrietim ar stilu. Katrā numurā intervijas ar vietējiem un pasaules mēroga līderiem, biznesmeņiem un politiķiem, kā arī seksīgākās Latvijas sievietes. Klubs – tā ir neatkarīga attieksme pret dzīvi un veselīga ironija. Klubs – žurnāls pārliecinātam vīrietim! Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Klubs” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

KO ĀRSTI TEV NESTĀSTA
Žurnāla "Ko Ārsti Tev Nestāsta" titullapa

Žurnāls sniedz alternatīvu skatījumu uz zināmiem veselības jautājumiem. Kā izvēlēties vislabāko pārtiku, drošākus medikamentus, efektīvākas ārstēšanas metodes un vispiemērotākās fiziskās aktivitātes. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Ko Ārsti Tev Nestāsta” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

LATVIJAS NOKLUSĒTĀ PAGĀTNE
Žurnāla "Latvijas Noklusētā Pagātne" titullapa

Izdevums par Latvijas vēstures maz zināmām lappusēm: izcilu cilvēku dzīvesstāsti, nozīmīgu pagātnes notikumu aizkulises, aizmirstas laikmeta parādības un ikdienas ainiņas, sarunas ar ievērojamiem latviešu vēsturniekiem un retas foto liecības. Periodiskums: 4 x gadā.

Žurnāls “Latvijas Noklusētā Pagātne” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

LAUKU MĀJA
Žurnāla "Lauku Māja" titullapa

Lauku dzīvesstila mēneša žurnāls ikvienam, kam ir māja laukos. Praktiski un vērtīgi padomi no atzītiem jomas ekspertiem. Iedvesmojoši pieredzes stāsti par saimniekošanu laukos. Noderīga informācija sētai, mājai, pagrabam un virtuvei. Latvijas lauku dzīvesstila žurnāls! Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Lauku Māja” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

LEĢENDAS
Žurnāla "Leģendas" titullapa

Seni un jauni stāsti, kas jāzina! Katru mēnesi stāsti par izciliem cilvēkiem un leģendāriem notikumiem! Ik numurā atrodami aizraujoši, bagātīgi ilustrēti stāsti par Latvijas un pasaules notikumiem. Žurnāls par spilgtām, leģendārām personībām, skandaloziem un mīklainiem notikumiem, aizraujošām mīlas afērām un neparastām sabiedriskām norisēm. Leģendu lappusēs viesojušies gan Merilina Monro un Elviss Preslijs, gan grāfs Drakula un Svētā Grāla meklētāji. Dzīve Leģendu pasaulē ir aizraujošs piedzīvojums! Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Leģendas” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

LIKUMS UN TAISNĪBA
Žurnāla "Likums un Taisnība" titullapa

Vienīgais žurnāls Latvijā, kas stāsta par juridiskām tēmām visiem saprotamā valodā. Padomi, kā risināt konfliktus, gadījumi no dzīves, speciālistu konsultācijas, īpašumu, darba un ģimenes lietas. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Likums un Taisnība” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

LILITA
Žurnāla "Lilita" titullapa

Ja tu nebaidies dzīvot – eksperimentēt, mesties piedzīvojumos, uzvarēt un kļūdīties, tad šis žurnāls ir Tev. Tas nevis pamāca un audzina, bet palīdz orientēties pasaulē, visā jaunajā un labi aizmirstajā vecajā. Žurnāls, kas līdzīgi labai draudzenei dalās pieredzē par attiecībām un seksu, bet neuzstāj, ka ir tikai viens vienīgais pareizais ceļš, paverot durvis uz ezotērikas, astroloģijas un pat maģijas pasauli. Turklāt tas viss kvalitatīvā drukā, ar ekskluzīvām zvaigžņu intervijām un patiesiem mīlas un veiksmes stāstiem. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Lilita” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

MANS DĀRZS
Žurnāla "Mans Dārzs" titullapa

Praktisks žurnāls visiem, kam pieder dārzs. Žurnālā noderīgi, aktuāli padomi, kā izaudzēt bagātīgu dārzeņu un augļu ražu, kā iekopt skaistas puķu dobes un kā plānot dārzu. Žurnāla konsultanti – labākie Latvijas dārzkopības speciālisti. “Mans Dārzs” – žurnāls gan iedvesmai, gan reāliem darbiem dārzā. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Mans Dārzs” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

MANS MAZAIS
Žurnāla "Mans Mazais" titullapa

Žurnāls vecākiem par dzīvi kopā ar bērnu no ieņemšanas brīža līdz pat skolas vecumam. Žurnāls par gaidīšanas laiku, dzemdībām, mazuļa attīstību, veselību, audzināšanu, attiecībām ģimenē un bērnudārzā. Žurnāls iznāk vienu reizi 2 mēnešos. “Mans mazais” – mammām un tētiem par dzīvi ar bērnu. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Mans Mazais” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

MĀJA LAUKOS
Žurnāla "Māja Laukos" titullapa

Žurnāls par oriģināliem, iekoptiem un lolotiem lauku īpašumiem, sīki un smalki iztaujājot saimniekus par pieredzi, veidojot savu dzīves telpu, praktiski un vienlaikus ļoti personīgi ieteikumi, kā šo telpu vēl vairāk piepildīt ar prieku. Periodiskums: 4 x gadā.

Žurnāls “Māja Laukos” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

MĀJAS VIESIS
Žurnāla "Mājas Viesis" titullapa

Sarunu un stāstu žurnāls, iznāk divas reizes mēnesī. Viedokļi, intervijas un raksti par aktuālo. Izcili cilvēki, saistoši dzīvesstāsti, receptes, ceļojumi, vēstures notikumu apraksti un vērtīgas uzziņas. Apskati par kultūras un izklaides notikumiem. Katrā žurnālā – krustvārdu mīkla. Periodiskums: 24 x gadā.

Žurnāls “Mājas Viesis” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

MŪSMĀJAS
Žurnāla "Mūsmājas" titullapa

Žurnāls labsajūtai savā dzīves telpā! Uzzini, kā iekārtot savu dzīves telpu tā, lai tajā būtu ērti pēc darba dienas atpūsties, lai tajā būtu komfortabli gan dzīvot, gan strādāt, gatavot virtuvē, attīstīt sevi, savus hobijus un būt veselam. Kā to izdarīt? Ar pieredzes un iedvesmas stāstiem no visiem Latvijas novadiem, ar meistarstiķu fotogrāfijām, ar būvnieku ieteikumiem, dizaineru vērtējumiem. Žurnāla pievienotā vērtība – ieteikto notikumu kalendārs. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Mūsmājas” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

NEZINĀMĀ KARA VĒSTURE
Žurnāla "Nezināmā Kara Vēsture" titullapa

Kas labāks – Kalašņikova automāts vai amerikāņu M-16? Kādēļ vācu armija 1941. gadā apstājās Maskavas pievārtē? Kā izkalt izcilu zobenu? Kādēļ pasaules karstajos punktos gadiem ilgi nav izdevies atjaunot mieru? Kurš ir visu laiku trāpīgākais snaiperis? Uz visiem šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes atradīsiet vienīgajā žurnālā, kas veltīts tikai militārajai vēsturei. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Nezināmā Kara Vēsture” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

NEZINĀMĀ VĒSTURE
Žurnāla "Nezināmā Vēsture" titullapa

Žurnāls aizvedīs atpakaļ pagātnē, iepazīstinās ar dažādu laikmetu slavenākajiem varoņiem un ļaundariem un atklās gadu desmitiem rūpīgi glabātus noslēpumus sākot no maiju tempļiem un krusta kariem, beidzot ar delikatešu izcelšanos un mūziku kā politiskās cīņas ieroci. Šeit ir gan aculiecinieku stāsti, gan detalizētas kauju shēmas, Holivudas filmu atmaskojumi un smalki aprēķini par to, kā būtu, ja būtu savādāk. Krāšņas ilustrācijas, autentiskas fotogrāfijas un aizraujoša valoda ļauj paskatīties uz vēsturi no savādāka skatu pukta. Ievēro! Vēstures zināšanas ļauj labāk izprast un izskaidrot pasaulē notiekošos procesus. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Nezināmā Vēsture” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

OMĪTES ZĀLĪTES
Žurnāla "Omītes Zālītes" titullapa

Paredzēts cilvēkiem, kuri rūpējas par savu veselību. Mēs meklējam un publicējam jums receptes veselības stiprināšanai, jaunības paildzināšanai un aktīviem brieduma gadiem. Lasītāji dalās savā slimību uzveikšanas pieredzē. Slimību uzveikšanai un profilaksei mēs piedāvājam unikālas tautas, netradicionālās un zinātniskās medicīnas līdzekļus – vienkāršus, lētus un efektīvus! Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Omītes Zālītes” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

PADOMS ROKĀ
Žurnālā "Padoms Rokā" titullapa

Tematiskais žurnāls. Kompetenti padomi par dārzu, māju un veselību ērtākai dzīvei. Izdevums ērti lietojams ikdienā, mājā un dārzā. Katru mēnesi viena aktuāla tēma – par dārza kopšanu, puķu šķirnēm, tūrisma maršrutiem, mājas un pagalma iekārtošanu, receptēm vai veselīgu dzīvesveidu. Autori – labākie savas jomas speciālisti Latvijā. Noderēs gan iesācējiem, gan kā noderīgs uzziņas materiāls pieredzējušām saimniecēm. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “PADOMS ROKĀ” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

PASTAIGA
Žurnāla "Pastaiga" titullapa

Žurnāla profesionāļu komanda piedāvā rūpīgi atlasītu informāciju par aktuālāko modē, dizainā, dzīves stilā, skaistumkopšanā, gardēžu pasaulē, radot pārliecību, ka patiešām esi uzzinājis svarīgāko. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Pastaiga” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

PATIESĀ DZĪVE
Žurnāla "Patiesā Dzīve" titullapa

Preses izdevuma periodiskums: 2 x mēnesī. Iznākšanas diena: piektdiena. Žurnāls, kuru lasīt, izjust un līdzi dzīvot! Cilvēki, psiholoģija, mistika, medicīna, zinātne. Attiecības un izzinoši raksti, mūsdienu un vēsturiski nozīmīgas personības, Latvija un visa plašā pasaule. Periodiskums: 24 x gadā.

Žurnāls “Patiesā Dzīve” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

PLANĒTAS NOSLĒPUMI
Žurnāla "Planētas Noslēpumi" titullapa

Žurnāls zinātkāram lasītājam, kas atklās intriģējošus faktus par nezināmo, šķetinās vēstures līkločus un nākotnes pareģojumus, ielūkosies slavenāko noziegumu shēmās, iepazīstinās ar slepeniem arhīviem un neticamām zinātnieku iecerēm. Būs jauni fakti un nianses par NLO un citplanētiešiem, neticamo arheoloģiju un senatnes civilizācijām, šaušalīgākās katastrofas planētas vēsturē, brīnumi un neticamais, aizvien jauni stāsti par mistiskiem notikumiem agrāk un tagad. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Planētas Noslēpumi” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

PRAKTISKAIS LATVIETIS
Žurnāla "Praktiskais Latvietis" titullapa

Katru pirmdienu: noderīgi padomi dārzkopjiem – gan iesācējiem, gan pieredzējušiem, receptes, ieteikumi mājas remontdarbiem, labiekārtošanai un veselības stiprināšanai, tiesību un likumu skaidrojumi, dārza darbu un saimniekošanas kalendārs katrai nedēļai. Vēl arī atbildes uz aktuālajiem lasītāju jautājumiem. Konsultē pieredzējuši juristi, dārznieki, pavāri, saimnieces, medicīnas darbinieki. Periodiskums: 52 x gadā.

Žurnāls “Praktiskais Latvietis” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

PRAKTISKIE ROKDARBI
Žurnāla "Praktiskie Rokdarbi" titullapa

Žurnāls radošām rokdarbniecēm. Rokdarbu un šūšanas meistarklases neizejot no mājām, padomi iedvesmai, interesantas idejas ikdienai. Žurnāla plašo tēmu klāsts – šūšana, izšūšana, adīšana, tamborēšana, pērļošana, dekupāža, zīda un stikla apgleznošana, kā arī saistoši darbi skolēniem un bērniem – katram palīdzēs izvēlēties patieso aicinājumu rokdarbu pasaulē: atpūtu no ikdienas darbiem un steigas. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Praktiskie Rokdarbi” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

PRIVĀTĀ DZĪVE
Žurnāla "Privātā Dzīve" titullapa

Viens no lasītākais izklaides žurnāliem jau 22 gadus. Katru otrdienu tas informē par aktuālākajiem un intriģējošākajiem jaunumiem politiķu, mūziķu, uzņēmēju, aktieru, televīzijas zvaigžņu un citu sabiedrībā zināmu cilvēku dzīvē Latvijā un pasaulē. Aizkustinoši mīlas stāsti, aizraujoši piedzīvojumi un eksotiski ceļojumi, kā arī šokējoši sānsoļi, atzīšanās un paparaci materiāli. Periodiskums: 49 x gadā.

Žurnāls “Privātā Dzīve” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

SANTA
Žurnāla "Santa" titullapa

Žurnāls par vērtībām, kas aktuālas modernai, aktīvai sievietei, kura interesējas par visu jauno un lēmumus par savu dzīvi pieņem pati. Divdesmit sešu pastāvēšanas gadu laikā žurnālam “Santa” ir lielākā lasītāju auditorija visu Latvijā iznākošo sieviešu mēneša žurnālu. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Santa” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

SESTDIENA
Žurnāla "Sestdiena" titullapa

Preses izdevuma periodiskums: 1 x nedēļā. Iznākšanas diena: piektdiena. Iknedēļas žurnāls par mums pasaulē un pasauli mūsos: intervijas, personību portreti, atmiņas, ceļojumi, notikumu aizkulises, horoskopi, krustvārdu mīklas, receptes, krodziņu apskati, joki, fotomirkļi. Periodiskums: 52 x gadā.

Žurnāls “Sestdiena” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

SPORTA AVĪZE
Žurnāla "Sporta Avīze" titullapa

Ikmēneša žurnāls – kvalitatīvs sporta izdevums, kurš runā par sportu visplašākajā izpratnē. Sākot ar augstu sasniegumu sportu un stāstiem par mūsu zvaigznēm un beidzot ar amatiersportu. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Sporta Avīze” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

UNA
Žurnāla "Una" titullapa

Par tevi pasaulē un pasauli tevī! “Una” uzrunā gan lasītāju emocijas, gan intelektu. Sniedz jaunas zināšanas, iedvesmu, palīdz rast labāko veidu dažādu jautājumu risināšanai. “Unā” uzsvars tiek likts uz intervijām ar spilgtām personībām – inteliģentiem, interesantiem cilvēkiem, kuru pieredze un atziņas aizrauj un motivē; iedvesmojošiem dzīvesstāstiem, attiecību līkločiem, aizraujošiem stāstiem par sasniegumiem dažādās jomās. Žurnāla sūtība ir palīdzēt lasītājai sajust, ka dzīve notiek, nevis traucas garām. Ļaut ieraudzīt pasauli un sajust sevi kā daļu no tās. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Una” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

VESELĪBA
Žurnāla "Veselība" titullapa

Uztura speciālistu, fitnesa treneru, ārstu un citu ekspertu padomi. Motivējoši un iedvesmojoši pieredzes stāsti. Labākie risinājumi tavai fiziskajai un garīgajai veselībai. Veselībā uzsvars likts nevis uz slimībām, bet gan uz veselīgu dzīvessveidu, kas ir viens no būtiskākajiem soļiem ceļā uz labsajūtu un stipru veselību. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Veselība” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

ZINTNIEKS
Žurnāla "Zintnieks" titullapa

Preses izdevuma periodiskums: 2 x mēnesī. Iznākšanas diena: otrdiena. Žurnāls “Zintnieks” ir palīgs katram cilvēkam, kas grib rūpēties par savu fizisko un garīgo veselību, kas meklē dzīves jēgu. Temati: Latvijas dziednieki un zintnieki, tautas medicīna un pašatveseļošanās, senlatvju dzīvesziņa un senču gudrības, Visuma likumsakarības u.c. Periodiskums: 24 x gadā.

Žurnāls “Zintnieks” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

BURDA STYLE ENG
Žurnāla "Burda Style" titullapa

Angļu valodā. Leģendārais modes žurnāls ar visu modeļu piegrieztnēm. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Burda Style” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

ЛЮБЛЮ
Žurnālф "Люблю" titullapa

Krievu valodā. Skaists un noderīgs žurnāls mīlošām sievietēm. Stāsti par zvaigznēm un par cilvēkiem, modes lappuses, noderīgi padomi, garšīgas receptes, speciālistu rekomendācijas; ārstu, pedagogu, juristu, kosmetalogu, vetārstu u.c. Красивый и полезный журнал для любящих женщин! Истории про звезд и про людей, модные страницы, полезные советы, вкусные рецепты и рекомендации специалистов: врачей, педагогов, юристов, косметологов, ветеринаров и др. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Люблю” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Žurnāli Bērnu literatūras nodaļā

ASTES
Žurnāla "Astes" titullapa

Vienīgais žurnāls par mājas mīluļiem latviešu valodā. Tā ir aizraujoša un praktiska lasāmviela ne tikai tiem, kam jau pieder kāds dzīvnieciņš, bet arī tiem, kas par tādu vēl tikai sapņo. Žurnāls “Astes” – visiem, kas mīl dzīvniekus! Žurnāls iznāk vienu reizi 3 mēnešos. Periodiskums: 4 x gadā.

Žurnāls “Astes” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

AVENE
Žurnāla "Avene" titullapa

Vienīgais Latvijā veidotais žurnāls agrā pusaudžu vecuma meitenēm (9+). Biezs, krāšņs, saturīgs un aizraujošs izdevums meitenēm, kuras lasa, raksta, dzied, dejo, zīmē, sporto, mainās, meklē atbildes, iedvesmu, draudzību un pārliecību pašām par sevi. Pusaudzēm, kurām interesē ne tikai spožā slavenību pasaule, bet arī savas būtības, personības iepazīšana caur žurnāla uzdotajiem jautājumiem un apskatītajām tēmām. Meitenēm, kuras mēģina definēt savas vērtības turpmākajai dzīvei. Sirsnīgi, radoši, krāsaini. Mēness kalendārs. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Avene” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

AVENĪTE
Žurnāla "Avenīte" titullapa

Vienīgais Latvijā veidotais žurnāls jaunākā skolas vecuma meitenēm (6+) par visu, kas dzīvē svarīgs. Avenīte būs labs palīgs gan lasītprasmes veicināšanai, gan izziņai un izklaidei – žurnāla tēmu loks aptver attiecības ar draugiem un ģimeni, skolu, hobijus, interesantus cilvēkus un profesijas, stiliņu, dzīvniekus, jautrību virtuvē un daudz ko citu. Žurnālā ir daudz interaktīvas darbošanās – testi, uzdevumi, mīklas, spēles, uzlīmes un arī konkursiņi ar balvām. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Avenīte” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

BALTAIS VALIS
Žurnāla "Baltais Valis" titullapa

Latvijā veidots kvalitatīvs, biezs, izglītojošs žurnāls-grāmata bērniem no 5 gadu vecuma. Dzīvnieki, interesantas personības un profesijas, ceļojums vēsturē, tehnikas brīnumi, kosmoss, atbildes uz iesūtītajiem jautājumiem, vaļa skoliņa, kas papildinās skolā apgūto, radoši darbiņi, eksperimenti, padomi, uzdevumi, bilžu mīkla un konkursi ar balvām. Žurnāls uzrunā bērnus vieglā, saprotamā valodā. Saturs top sadarbībā ar vadošajiem dažādu jomu ekspertiem. A4 formāts, lapas piemērotas uzdevumu pildīšanai. Iznāk reizi divos mēnešos. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Baltais Valis” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

GUDRINIEKI
Žurnāla "Gudrinieki" titullapa

Žurnāls bērniem, kurā atradīsiet daudz un dažādus izkrāsošanas, minēšanas, risināšanas, skaitīšanas un meklēšanas uzdevumus. Periodiskums: 4 x gadā.

Žurnāls “Gudrinieki” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

HOT WHEELS
Žurnāla "Hot Wheels" titullapa

Aizraujošs žurnāls bērniem par automašīnām, motocikliem un citiem transportlīdzekļiem. Interesanti fakti, āķīgi uzdevumi, “Hot Wheels” auto apskati, spraigs sacīkšu stāsts un krāsaini plakāti. Kopā ar katru numuru – ekskluzīvs auto modelītis! Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Hot Wheels” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

ILUSTRĒTĀ JUNIORIEM
Žurnāla "Ilustrētā Junioriem" titullapa

Vērtīgākā lasāmviela bērnam. Kvalitatīvākais mēneša žurnāls zinātkāriem bērniem un jauniešiem! Atbildes uz bērnu daudzajiem kāpēc, dzīvnieku pasaule, kosmoss, nākotnes tehnoloģijas un vēstures pētījumi, gudri eksperimenti, radoši praktiskie darbi, vērtīgi konkursi, lieliskas balvas – un tas viss ietērpts krāšņās ilustrācijās. Noderēs bērniem gan skolas gaitās, gan lasīšanai kopā ar visu ģimeni. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Ilustrētā Junioriem” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

ILUSTRĒTĀ JUNIORIEM MINI
Žurnāla "Ilustrētā Junioriem Mini" titullapa

Žurnāls Ilustrētā Junioriem Mini ir jau iemīļotā žurnāla Ilustrētā Junioriem mazais brālis, kas 4 līdz 6 gadus veciem bērniem ar dažādiem interesantiem un attīstošiem uzdevumiem palīdzēs trenēt roku veiklību, precizitāti, vērību, rakstītprasmi un ļaus viegli iemācīties burtiņus. Žurnāla lappusēs bērni varēs radoši izpausties, atklāt savus talantus, fantazēt un jēgpilni pavadīt brīvos brīžus. Dažādās rakstu tēmas ļaus iepazīt pasauli visā tās daudzveidībā. Žurnālā atrodamas arī īsas un vienkārši izskaidrotas atbildes un dažādiem jautājumiem. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Ilustrētā Junioriem Mini” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

LEDUS SIRDS
Žurnāla "Ledus sirds" titullapa

Disneja studijas animācijas filmas “Ledus sirds”  varoņi – māsas Elza un Anna, kalnietis Kristofs, ziemeļbriedis Svens un jautrais sniegavīriņš Olafs – stāstos, atjautības uzdevumos, krāsu darbos, spēlēs un plakātos! Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Ledus sirds” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

LIELAIS DETEKTĪVS
Žurnāla "Lielais Detektīvs" titullapa

Viens no nedaudzajiem Latvijā veidotajiem žurnāliem puikām un meitenēm (6+). Aizraujošs izdevums bērniem, kam patīk risināt āķīgus uzdevumus, šifrēt, minēt mīklas un noslēpumus, un radoši darboties. Lielais Detektīvs ļauj iejusties izmeklētāju lomās visai ģimenei. Kopā var darboties gan sešgadnieks, gan desmitgadnieks, gan gudrais tētis un atjautīgā mamma, jo risināmās Detektīvu Lietas ir dažādas grūtības pakāpes – no vienkārša izkrāsojama attēla līdz krietni samudžinātam rēbusam. Žurnālam tiek pievienotas arī uzlīmes, kas jāizmanto uzdevumu risināšanā. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Lielais Detektīvs” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

MURR MODES NAMS
Žurnāla "Murr Modes Nams" titullapa

Līna, Emma un Anna – trīs labākās draudzenes, kuras meklē vēl vienu labāko draudzeni, kura pievienotos modes namam. Murr modes namā tiek izcelta ikvienas lasītājas unikalitāte, tāpēc žurnālā ir daudz sadaļu, kurās meitenes var pastāstīt par sevi vai radīt un izkrāsot jaunas lietas Murr modes nama modeļiem. Murr modes nams – tā ir meiteņu pasaule. Te meitenes atradīs visaktuālākos trendus, modes padomus un daudz iedvesmojošu aktivitāšu, pielikumu katrā numurā. Žurnāls tiek izdots kopš 2020. gada piecās pasaules valstīs. Žurnāla redaktore ir Živile Agurkīte, īpaši interesējas par jaunumiem, tāpēc žurnālos vienmēr izmēģina ko jaunu. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Murr Modes Nams” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

PŪCĪTE
Žurnāla "Pūcīte" titullapa

Ikmēneša žurnāls bērniem, kas piedāvā attīstošās mīklas jau no 3 gadu vecuma Tajā ir tradicionālās krustvārdu un zviedru mīklas, burtu un skaitļu mīklas, testi, anagrammas, labirinti, atjautības un vērīguma pārbaudes uzdevumi, ir jāmeklē atšķirības, jāizkrāso un arī jāzīmē savi stāsti. Visi uzdevumi ir piemēroti gan zēniem, gan meitenēm! Žurnāls iznāk reizi mēnesī. Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāls “Pūcīte” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

RŪĶĪTIS
Žurnāla "Rūķītis" titullapa

Rūķītis – izklaidējoši izglītojošs žurnāls 4-7 gadus veciem bērniem. Žurnāla personāži kopā ar lasītāju ik mēnesi dodas neatkārtojamā piedzīvojumu ceļojumā, pārvarot dažādus šķēršļus, līdz sasniedz noteikto mērķi. Rūķītis iepriecina ar dažādu darbiņu veidošanas, krāsošanas un citiem bērnu iemīļotiem uzdevumiem. Bet mīlīgie personāži kļūst par labiem draugiem jaunajam lasītājam. Žurnāls tiek izdots kopš 2006. gada piecās pasaules valstīs. Žurnāla redaktore ir Jurgita Micjulevičūte-Smeu. Veidojot žurnāla Rūķītis saturu, Jurgita balstās uz attiecīgā vecuma bērnu attīstības īpatnībām un spējām. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Rūķītis” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

SPIDEY
Žurnāla "Spidey" titullapa

Aizraujošs žurnāls bērniem par drosmīgā Zirneklēna un viņa draugu varoņdarbiem. Te atrodami spraigi komiksi, neaizmirstami uzdevumi un supervaroņa cienīgi darbiņi. Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Spidey” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

SUPER
Žurnāla "Super" titullapa

Su P.E.R. – kopā ar Paulu, Emīliju un Martu. Lasītājiem 6+ Visas šī žurnāla lasītājas ir Paulas, Emīlijas un Martas superdraudzenes! Žurnālā ir daudz dažādu tekstu par mūsdienu aktualitātēm (slavenības, tālruņu lietotnes, jaunumi, filmas, mūzika), par lietām, kas šobrīd ir svarīgas bērniem (kā būt labam draugam, kā būt pašam sev, kā zināt, kad tavi draugi neizturas pret tevi labi, kā rūpēties par dabu, kā cīnīties pret izsmiešanu), ir daudz testu un uzdevumu, tāpēc Su P.E.R. ir paredzēts ne tikai lasīšanai – tā ir vieta, kur var izrunāties un aprunāties ar savām superdraudzenēm! Periodiskums: 6 x gadā.

Žurnāls “Super” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Abonēto preses izdevumu saraksts PDF

Abonēto preses izdevumu saraksts 2023. gadam Alūksnes novada bibliotēkā