Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2014.gada 20.oktobris

Virtuālā izstāde "Baltijas valstu bēgļu nometnes Vācijā. 1944–1951"

     
Šogad aprit 70 gadi, kopš bēgļu gaitās devās tūkstošiem Baltijas valstu iedzīvotāju. Lielākā daļa no viņiem savu dzimteni pameta uz visiem laikiem.
Lai iepazīstinātu sabiedrību ar šī dramatiskā laika liecībām, norisēm un aktivitātēm, Baltijas valstu atmiņu institūcijas: Igaunijas Nacionālais arhīvs, Latvijas Nacionālais arhīvs, Martina Mežvīda Lietuvas Nacionalā bibliotēka, "Baltijas mantojuma tīkls"un atbalstītāji ir izveidojušas virtuālo izstādi "Baltijas valstu bēgļu nometnes Vācijā. 1944-1951": http://www.archiv.org.lv/baltijas_dp_vacija/


2014.gada 14.oktobris

Eiropas Parlaments Alūksnē

     


2014.gada 14.oktobris

Aicinām apmeklēt alūksnieša Kristiāna Dambja zīmējumu izstādi!

     

No 13.oktobra līdz 15.novembrim Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā skatāma alūksnieša Kristiāna Dambja zīmējumu izstāde. Pārsvarā - dažādi portreti. Izstādes atklāšana notika vakar, 13.oktobrī.

Kristiāns studē sabiedriskās attiecības Vidzemes Augstskolā. Paralēli studijām puisis strādā, bet no darba un studijām brīvajā laikā - zīmē. Zīmē pārsvarā portretus. Kristiāns stāsta, ka pirmais nopietnais zīmējums viņam esot tapis 2012.gadā. Tas arī esot bijis "īstais" sākums tik nopietnai zīmēšanai. Zīmēšana Kristiānam ir vaļasprieks, atslēga uz labsajūtu. Izstādes atklāšanā Kristiāns, atbildot uz jautājumu, vai viņš pieļauj, ka ar zīmēšanu nākotnē varētu arī kaut ko pelnīt, atklāj, ka tomēr viņš vēlētos, lai zīmēšana paliek vairāk kā vaļasprieks, nevis darbs. Jaunais mākslinieks atklāj arī to, ka vēlētos pamēģināt zīmēt citās tehnikās, piemēram, ar akvareļiem, esot tikai jāatrod iedvesma. Zīmējot Kristiānam fonā vienmēr skanot īpaša mūzika. Interesanti, ka visbiežāk viņš zīmē mājās - Alūksnē. Zīmējumi pārsvarā tiekot atstāti savā kolekcijā, bet ir arī gadījumi, kad tiek zīmēts dāvināšanai. Pavisam reti - pasūtījuma darbi.


Visus interesentus aicinām apmeklēt šo izstādi!


2014.gada 11.oktobris

Alūksnes novadā notiks Karjeras nedēļa

     
 
No 13. līdz 17. oktobrim Alūksnes novadā notiks karjeras nedēļa „Es būšu... Vai zini, kas būsi Tu?”, kuras mērķis ir palīdzēt jauniešiem izzināt karjeras iespējas, veicināt uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties nākamo profesiju. 
Alūksnes novadā plānoto karjeras nedēļas pasākumu plāns ir pieejams izglītības iestādēs, kā arīAlūksnes novada pašvaldības mājas lapā http://www.aluksne.lv 
 Nedēļas garumā dažādās iestādēs un skolās notiks pasākumi, kas palīdzēs jauniešiem izzināt savu personību, labāk iepazīt plašo profesiju pasauli, uzklausīt dažādu speciālistu viedokļus un ieteikumus.


2014.gada 4.oktobris

Visi gudri, visi skaisti

     
4.oktobris visā pasaulē tiek atzīmēta kā Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena. Šajā dienā cilvēki tiek aicināti aizsargāt dzīvniekus un rūpēties par tiem, nest atbildību par paša pieradinātiem mājdzīvniekiem un neatstāt savus draugus un mīluļus uz ielas bezpalīdzīgā stāvoklī.
 
Pirmo reizi Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienu sāka atzīmēt 1931.gadā Florencē, kad grupa ekologu vērsa uzmanību uz izzūdošo savvaļas dzīvnieku sugu aizsardzības nepieciešamību. Mūsdienās dzīvnieku aizsardzības ideja ir paplašinājusies uz visiem dzīvniekiem - pašlaik Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienā runā par jebkura veida un sugas dzīvnieku problēmjautājumiem. Jāatzīmē arī fakts, ka pēdējo gadu laikā šī diena vairāk ir pārvērtusies tieši par mājdzīvnieku aizsardzības dienu - 20.gadsimta beigās un 21.gadsimtā visvairāk pakļauti cietsirdībai ir tie dzīvnieki, kas ir tieši atkarīgi no cilvēka. Tas ir radījis nepieciešamību dzīvnieku aizsardzības organizācijām vairāk savas aktivitātes balstīt uz mājdzīvnieku aizsargāšanu.
Arī Alūksnes pilsētas bibliotēkas abonements šai nozīmīgajai dienai ir veltījis izstādi"Visi gudri, visi skaisti", kurā var apskatīt daudz dažādu noderīgu grāmatu.
Izstāde būs apskatāma visu oktobra mēnesi, laipni aicināti visi interesenti!

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.