Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSNo šodienas Latvijas oficiālā valūta ir eiro!

No šodienas- 2014.gada 1.janvāra Latvijas oficiālā valūta ir eiro. Ja vēl neesi iepazinies ar Latvijas eiro monētām vari tās apskatīt šeit

2014.gada 1.janvāris

Plašākas iespējas izglītībai un jaunatnei Eiropā Erasmus+ programmā

2014.gada 1.janvārī sāksies ES programma Erasmus+, un tās ietvaros līdz 2020.gadam visā Eiropas Savienībā aptuveni 4 miljoni cilvēku varēs saņemt atbalstu studijām, profesionālajai praksei vai brīvprātīgajam darbam ārvalstīs.

2013. gada decembris

Kas jāzina iedzīvotājiem par pāreju uz eiro

Eiro ieviešanas plāns Latvijā ir veidots tā, lai nodrošinātu efektīvu šī procesa norisi.

Lasīt vairāk http://www.eiro.lv/lv/kas-jazina-iedzivotajam

2013. gada decembris

EK pieprasa dalībvalstīm atmaksāt neatbilstīgi iztērētus līdzekļus no KLP, Latvijai jāatmaksā 10 tūkstoši eiro

Eiropas Komisija saskaņā ar tā saucamo grāmatojumu noskaidrošanas procedūru šodien dalībvalstīm pieprasa atmaksāt neatbilstīgi iztērētos līdzekļus kopumā 335 miljonu eiro apmērā, kas tām bija piešķirti no ES lauksaimniecības politikas fondiem.

Lasīt vairāk

2013. gada decembris

Publicēts programmas “Radošā Eiropa” finansējuma ceļvedis: 2014. gadā pieejami 170 miljoni eiro

Kultūras un radošo nozaru organizācijas, kas vēlas 2014. gadā pieteikties programmas „Radošā Eiropa” finansējuma saņemšanai, no šodienas var sākt gatavot pieteikumus. Sīkāku informāciju par finansējuma saņemšanas iespējām (uzaicinājumus iesniegt pieteikumus) var atrast šeit.

2013. gada decembris

ES ekonomikas prognozes

Eiropas Komisija publiskojusi šī rudens ekonomikas prognozi.

Vairāk informācijas

2013. gada novembris

EK ierosina samazināt plastmasas maisiņu izmantojumu

Eiropas Komisija 4.novembrī pieņēma priekšlikumu, kas uzliek dalībvalstīm par pienākumu samazināt vieglsvara plastmasas iepirkumu maisiņu izmantojumu. Dalībvalstis var izvēlēties pasākumus, ko tās uzskata par vispiemērotākajiem, tādus kā maksa, valsts noteikti mērķi izmantojuma samazinājuma jomā vai atsevišķos gadījumos aizliegums. Vieglsvara plastmasas maisiņus bieži vien izmanto tikai vienu reizi, bet vidē tie var saglabāties vairākus gadsimtus kā videi kaitīgas mikroskopiskas daļiņas, par kurām ir zināms, ka tās īpaši apdraud jūras vidi.

Paziņojums presei

2013. gada novembris

ES māja izsludina konkursu studentiem „ES erudīts 2013”

Lai veicinātu Latvijas studentu zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību (ES) un Latvijas dalības ES aktualitātēm, ES māja izsludina erudīcijas konkursu studentiem „ES erudīts 2013”. Konkursa uzvarētājam balvā Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs dāvinās portatīvo datoru.

2013. gada oktobris

Alūksnē pašvaldība finansiāli atbalstīs jaunos uzņēmējus

Alūksnes novada pašvaldība aicina novada jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem piedalīties „Alūksnes novada jauniešu biznesa ideju konkursā”, lai iegūtu finansējumu savas uzņēmējdarbības ieceres īstenošanai.
2013. gada oktobris

Diskusija par Eiropas nākotni ar Andri Piebalgu un Arti Pabriku

Eiropas Komisija 2013. gadā Eiropas pilsoņu gada ietvaros visās Eiropas Savienības dalībvalstīs rīko interaktīvu diskusiju ciklu "Dialogi ar pilsoņiem".

2013. gada oktobris

Alūksnes novadam - atzinība

Noslēdzies konkurss "Eiropas gada pašvaldība 2013".

Vairāk lasīt: http://aluksniesiem.diena.lv/vietejas-zinas/aluksnes-novadam-atziniba-69439

2013. gada septembris

Birutai Eglītei pasniedz Eiropas Pilsoņu balvu

30.septembrī Eiropas Parlamenta Informācijas birojā pulcējās daudzi grāmatu draugi, sirsnīgi sveicot Lauku bibliotēku atbalsta biedrības ilggadējo vadītāju Birutu Eglīti.

Vairāk informācijas tīmekļa vietnē:

http://www.europarl.lv/lv/jaunumi/jaunumi-2013/septembris/Balva.html

2013. gada septembris

ES notikumu kalendārs

Eiropas komisijas notikumu plāns no 23. līdz 27. septembrim.

ES notikumu kalendārs

2013. gada septembris

Vēstis no www.ESfinanses.lv

Aicinām iepazīties ar jaunākajām ziņām par finanšu piesaistes iespējām no reģionālajiem Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas centriem. Plašāku informāciju skatīt www.esfinanses.lv

2013. gada septembris

Seminārs par eiro ieviešanu Alūksnē

Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Banka organizē BEZMAKSAS semināru "Eiro - mūsu nauda jau rīt" Kas jāzina par eiro drošību - kasieriem un ikvienam no mums 3. oktobrī, Alūksnes novada pašvaldības lielā zāle - Dārza iela 11 no 10:00 - 14:00

Semināra programma

2013. gada septembris

Aktualitātes Eiropas Parlamentā - septembris 2013

Septembra Eiropas Parlamenta un Eiropas Parlamenta Informācijas Biroja aktualitātes.

Eiropas Parlamenta aktualitātes

2013. gada septembris

Eiropas Parlaments sāk informācijas kampaņu pirms 2014. gada vēlēšanām

Gatavošanos Eiropas Parlamenta vēlēšanām oficiāli aizsāk otrdien, 10. septembrī, atklājot īpašu informācijas un izpratnes veicināšanas kampaņu, kas turpināsies līdz pat brīdim, kad jaunievēlētais Parlaments izraudzīs nākamo Eiropas Komisijas priekšsēdētāju.

2014. gada septembris

Atklāta balsošana par Latvijas prezidentūras logo

No 12.augusta ikviens ir aicināts izdarīt savu izvēli un nobalsot par kādu no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo variantiem.

2013. gada augusts

Par neatsaucami fiksēto lata pārejas kursu uz eiro

Eiropas Ekonomikas un finanšu lietu padome (ECOFIN) 2013. gada 9. jūlijā pieņēmusi galīgo lēmumu par Latvijas pilntiesīgu dalību Ekonomikas un monetārajā savienībā no 2014. gada 1. janvāra, atceļot līdz šim spēkā bijušo "atliktās dalības" statusu. Vienlaikus Latvijas Bankas vēl 2005. gadā fiksētais lata kurss attiecībā pret eiro - 0.702804 - apstiprināts kā neatsaucami fiksēts pārejas kurss uz eiro.
2013.gada 9.jūlijs

Eiropas konkurss - Labākais interneta saturs bērniem! Aicinām jauniešus piedalīties

Esi labākais Latvijā, saņem planšetdatoru un brauc pēc Eiropas balvas uz Briseli!

Vai esi pievērsis uzmanību saturam, kas pieejams internetā? Vai zināji, ka 58% Eiropas jauniešu nav apmierināti ar internetā pieejamā satura kvalitāti? Vai esi viens no viņiem? Cik bieži, skatoties kādu „pašrocīgi” un tavuprāt nemākulīgi veidotu video vai blogu, pie sevis nodomā: „hmm... stulbi... muļķīgi”? Varbūt Tev kādreiz ir bijusi vēlme izveidot kaut ko patiešām gaumīgu, jautru, izglītojošu - kvalitatīvu interneta saturu?

Tad šī ir tava iespēja parādīt citiem, ka proti radīt foršas un interesantas lietas. Esi oriģināls un parādi savu talantu, izstrādājot interneta saturu, kas izglīto, informē par aktuālām lietām, sniedz padomus un izklaidē ne tikai tevi un tavus draugus, bet arī citus jauniešus un bērnus.

Kas var piedalīties konkursā?

Konkursā var piedalīties bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, individuāli vai grupā (līdz 3 personām).

Konkursa norises laiks

No 2013. gada 1.jūnija - 31.oktobrim. Latvijā apbalvošana notiks decembrī. Eiropas uzvarētāji tiks apbalvoti īpašā ceremonijā 2014. gada 11.februārī Briselē.

Konkursa nolikums: www.drossinternets.lv/page.php?id=323

2013. gada jūlijs

<< Iepriekšējā 1 2 3 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.