Ziedojumu vākšana atskaņotāju iegādei turpinās!

2020.gada nogalē nodibinājums „Alūksnes un Apes novada fonds” sadarbībā ar Alūksnes pilsētas bibliotēku, aicināja ziedot atskaņotāju iegādei, lai arī cilvēki ar redzes, uztveres vai fiziskiem traucējumiem spētu ielūkoties grāmatu pasaulē – klausoties audiogrāmatas, kuras piedāvā Latvijas Neredzīgo bibliotēka. Par saziedotajiem līdzekļiem jau iegādāti pirmie divi atskaņotāji, kuri aizceļojuši uz sociālās aprūpes centru „Alūksne”. Vēlamies pateikties visiem, kas atbalstīja šo iniciatīvu un ziedoja!

Ja arī jūs vēlaties atbalstīt atskaņotāju iegādi, lai arī citviet novadā audiogrāmatas varētu klausīties seniori un citi, kam tas nepieciešams, ziedo Fonda mājaslapā https://www.aanf.lv/payments/pay vai

Nodibinājums „Alūksnes un Apes novada fonds”

Reģ. Nr. 40008090271

Konts: LV96UNLA0050019750651

Mērķis: “Ziedojums atskaņotājiem audiogrāmatu lasīšanai”

Grāmatas saturu iztēlē var uzburt ne tikai to lasot, bet arī klausoties. Audiogrāmatas kļūst arvien populārākas, ļaujot „lasīt” tās gan braucot automašīnā, gan ejot, skrienot un pat slēpojot. Daudziem mūsu līdzcilvēkiem tieši klausīšanās ir vienīgā iespēja, kā grāmatu „izlasīt”. Tie ir cilvēki ar redzes, uztveres vai fiziskiem traucējumiem, kuriem grāmatu papīra formātā rokās noturēt ir grūti.

Alūksnes pilsētas bibliotēka, sadarbojoties ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku, kur krājumos pieejams plašs audiogrāmatu klāsts, sniedz iespēju lasītājiem, kuriem nepieciešama pielāgota literatūra audio formātā, saņemt to sev tuvākajā novada bibliotēkā vai ar sociālā darbinieka, bibliotekāra, radinieka palīdzību piegādāt to mājās.

Diemžēl pieredze rāda, ka daudziem vecāka gadagājuma cilvēkiem ir vajadzība un vēlme klausīties audiogrāmatas, bet nav ierīces, uz kurām tās atskaņot. Tā kā Latvijas Neredzīgo bibliotēkas piedāvātās audiogrāmatas pārsvarā pieejamas MP3 formāta kompaktdiskos, ir liela nepieciešamība iegādāties portatīvos MP3 CD atskaņotājus, kas būtu ērti un vienkārši lietojami.

Aicinām atbalstīt, ziedojot šo atskaņotāju iegādei, lai kopā varam palīdzēt cilvēkiem ar redzes, uztveres vai fiziskiem traucējumiem ielūkoties grāmatu pasaulē!

Un… ja Tu zini kādu, kuram patīk grāmatas, bet nevar pats tās izlasīt, tad pastāsti par šo iespēju un dod ziņu Alūksnes pilsētas bibliotēkai!