Sarunā iepazīst divu autoru personības

5.aprīlī Alūksnes novada bibliotēka Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Es esmu… RAKSTNIEKS” ietvaros visus literatūras cienītājus aicināja uz tikšanos ar rakstnieci Ingu ŽOLUDI.

Sarunā bija iespēja iepazīt ne tikai rakstnieces Ingas Žoludes personību un viņas radošo daiļradi, bet ielūkoties arī rakstnieka Jāņa Poruka personībā, par kuru sērijā “Es esmu…” iznācis rakstnieces jaunākais darbs – romāns ”Vendenes lotospuķe”, kas 2021.gadā izdots izdevniecībā “Dienas Grāmata”. “Par Poruku zinām šķietami daudz – esam lasījuši “Kauju pie Knipskas”, “Pērļu zvejnieku”, bet, ja padomā, zinām mazāk nekā gribētos pašam Porukam,” tikšanās laikā teica I. Žolude.

Inga Žolude publicējas kopš 2002. gada un viņas darbības lauks ir proza – stāsti, romāni, arī debijas grāmata bērniem. Rakstniece saņēmusi vairākas balvas  – tostarp Eiropas Savienības Literatūras balvu par stāstu krājumu “Mierinājums Ādama kokam”. Viņas pirmais romāns “Silta zeme” izdots 2008. gadā. Viņas rakstīto prozu pazīst arī ārpus Latvijas, jo darbi tulkoti armēņu, čehu, vācu, angļu, lietuviešu, poļu, zviedru, ungāru, ķīniešu valodās. Sarunā ar lasītājiem rakstniece atklāja, ka rakstīt sākusi pusaudža vecumā, bet pirmais romāns “Silta zeme” ir par dumpīgiem jauniešiem un pašas izjūtām šajā vecumā. 

Tikšanās notika, īstenojot projektu “Es esmu… RAKSTNIEKS”, ko finansiāli atbalsta VKKF.