Iepazīst rakstnieka Valentīna Pelēča dzimto Mālupes pagastu

Alūksnes novadā dzimušajam rakstniekam un dzejniekam Valentīnam Pelēcim 2023. gada 14. augustā apritēs 115. dzimšanas diena.

Atzīmējot novadnieka jubileju, Alūksnes novada bibliotēka aicināja ikvienu interesentu laikā no februāra līdz aprīlim iesaistīties izzinošā konkursā, lai pārbaudītu savas zināšanas par Valentīna Pelēča dzīvi un literāro mantojumu un atklātu kādu jaunu, nezināmu faktu par mūsu Malienas pusi un rakstnieku.

Visiem konkursa dalībniekiem kā balvu Alūksnes novada bibliotēka 21.jūnijā organizēja izzinošu ekskursiju – ekspedīciju pa rakstnieka Valentīna Pelēča dzimto Mālupes pagastu. Mālupē mūs sirsnīgi uzņēma Mālupes Saieta nama vadītāja Iveta Zvejniece, uzņēmējs zemnieku saimniecības “KADIĶI M.A.” īpašnieks Mārtiņš Augstkalnietis un mālupietis Juris Lasis.

Konkursa dalībniekiem bija iespēja tikties ar Valentīna Pelēča mazmeitu Māru Pelēci (ASV). Rakstnieka māju vietā “Ciršņi”, pēc Jura Laša iniciatīvas, atklājām piemiņas zīmi ar Valentīna Pelēča dzīves gājuma aprakstu, klausījāmies rakstnieka atmiņu stāsta lasījumu īstā malēniešu valodā.

Pēc dalībnieku teiktā – diena bija emocionāla, interesanta un izdevusies!

#ValentīnsPelēcis

#MāraPelēce

#ekskursijaekspedīcija

#alūksnesnovadabibliotēka

Foto Dace Plaude