2024. gadam abonēto laikrakstu un žurnālu saraksts

Laikrakstu un žurnālu titullapas

Laikraksti

ALŪKSNES UN MALIENAS ZIŅAS

Vietējās ziņas vietējiem ļaudīm. Alūksnes un Malienas Ziņas seko notikumiem Alūksnes novadā un Smiltenes novada Apē, Virešos, Trapenē, Gaujienā, informē par svarīgāko Alūksnes un Smiltenes novada pašvaldību darbā, aktuālo ekonomikā, izglītībā, kultūrā, sportā, uzņēmējdarbībā un citās nozarēs. Pirmā pietura vietējo problēmu risināšanā. Viedokļi, komentāri, intervijas, dzīves un pieredzes stāsti. Laikraksts iznāk 2 x nedēļā, otrdienās un piektdienās. Interneta portāls: www.aluksniesiem.lv

Laikraksta "Alūksnes un Malienas Ziņas" titullapa

Laikraksts “Alūksnes un Malienas Ziņas” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 102 x gadā.

DIENA

Preses izdevuma periodiskums: 4 x nedēļā. Iznākšanas diena: otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena. Kvalitatīva un sabiedriski svarīga informācija, t. sk. tematiskās rubrikas – analītika, intervijas, viedokļi par svarīgiem notikumiem Latvijā un pasaulē, kā arī izklaide.

Laikraksta "Diena" titullapa

Laikraksts “Diena” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 205 x gadā.

IEVAS PADOMU AVĪZE

Ievas Padomu Avīze ir nedēļas izdevums, kas piedāvā labākos padomus, kā paveikt attiecīgās nedēļas darbus mājā, dārzā un virtuvē. Avīze informē par aktualitātēm veselības jomā, sadzīvē, sociāliem jautājumiem, iesaka labākos pasākumus, publicē privātpersonu sludinājumus un ir ikdienas palīgs katram Latvijas iedzīvotājam. Avīze iznāk katru trešdienu.

Laikraksta "Ievas Padomu Avīze" titullapa

Laikraksts “Ievas Padomu Avīze” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 49 x gadā.

KULTŪRAS DIENA

Iznākšanas diena: ceturtdiena. Iknedēļas kultūras izdevums kultūras baudītājiem, kas atspoguļo Latvijas un pasaules kultūras dzīvi, tendences. Intervijas, teātris, recenzijas, anotācijas, grāmatas, mūzika, māksla, kino apraksti.

Laikraksta "Kultūras Diena" titullapa

Laikraksts “Kultūras Diena” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 51 x gadā

LATVIJAS AVĪZE

Preses izdevuma periodiskums: 5 x nedēļā. Iznākšanas diena: pirmdiena, otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena. Visvairāk lasītais dienas laikraksts, kas aizstāv Latvijas cilvēka un valsts nacionālās intereses. Iznāk katru darba dienu. Noderīgas ziņas, svarīgi viedokļi, interesantas intervijas, asprātīgas karikatūras, praktiski padomi, aizraujoši cilvēkstāsti, katrā numurā – romāns turpinājumos. Ik nedēļu pielikumi Latvijas Bizness, Kultūrzīmes, Nedēļa Kabatā ar televīzijas un radio programmu.

Laikraksta "Latvijas Avīze" titullapa

Laikraksts “Latvijas Avīze” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 249 x gadā.

PAVARDS

Laikraksts ikdienas darbiem, vaļaspriekiem un atpūtai. Mājturība, veselība, rokdarbi.

Laikraksts “Pavards” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 4 x gadā.

Žurnāli

100 LABI PADOMI + SPECIĀLIZDEVUMI

Pamatizdevums 1 x mēnesī, speciālizlaidums 6 x gadā. Ar žurnālu 100 labi padomi ikvienai saimniecei – visgardākie pīrāgi, krāšņākais dārzs, veselīgākā ģimene un omulīgākās mājas. Saimniecībā noderēs! Reizi mēnesī iznāk tematiskie žurnāli par visdažādākajām tēmām. Gardas ēdienu receptes un gatavošanas knifiņi, svarīgākais ikvienam dārzkopības entuziastam, padomi, kā skaisti un praktiski iekārtot māju.

Žurnāla "100 labi padomi" titullapa

Žurnāls “100 Labi Padomi” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 18 x gadā.

AGRO TOPS

Profesionāls lauksaimniecības žurnāls zemniekiem un lauku uzņēmējiem, eksperts un līderis savā nišā. Profesionāli apskati par augkopību, lopkopību, dārzkopību, inovācijām un tehniku. Nozares un tirgus aktualitātes, diskusijas, pieredzes stāsti, intervijas, tehnoloģijas, pētījumi un praktiski ieteikumi.

Žurnāla "Agro Tops" titullapa

Žurnāls “Agro Tops” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

ANNAS PSIHOLOĢIJA

Žurnāls, kas atraktīvā formā atbild uz jautājumiem, kurus uzdod dzīve. Labāko Latvijas psihologu padomi, modernā ezotērika, risinājumi un iedvesma – žurnāls katram, kurš vēlas dzīvot un justies labāk. Žurnāls iznāk vienu reizi 3 mēnešos.

Žurnāla "Annas Psiholoģija" titullapa.

Žurnāls “Annas Psiholoģija” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 4 x gadā.

CITĀDĀ PASAULE

Preses izdevuma periodiskums: 2 x mēnesī. Iznākšanas diena: trešdiena. Ceļvedis astroloģijā, dziedniecībā un ezotērikā. Žurnāls visiem, kuri vēlas ieskatīties ārpus ierastā. Neparasti cilvēki, parādības un notikumi. Intervijas ar cilvēkiem, kuri redz, domā, jūt un nojauš citādi. Intriģējoši dzīvesstāsti un notikumi no visas pasaules. Neizskaidrojamas parādības un dzīves formulas meklējumi. Garīgo līderu dzīve un darbi. Zvaigžņu, zīmju un ciparu noslēpumi. Astroloģiskā prognoze un Mēness kalendārs.

Žurnāla "Citādā pasaule" titullapa

Žurnāls “Citādā Pasaule” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 26 x gadā

COPES LIETAS

Copes Lietas ir mūsdienīgs žurnāls makšķerniekiem, kas ne tik daudz pasaka priekšā, kur, kā un uz ko ķert, bet palīdz izprast ūdeņus, zivis un makšķerēšanas paņēmienus. Šis ir žurnāls domājošam makšķerniekam, kas vēlas pilnveidot un attīstīt savas prasmes, atklāt jaunas aizraujošas copes metodes vai vienkārši pilnvērtīgi pavadīt laiku pie ūdens. Daudzi mūsmāju labākie copes eksperti ir žurnāla rakstu autori, turklāt tie labprāt dalās ar saviem jaunākajiem atklājumiem un pieredzi. Vērtīgas ir arī intervijas ar sabiedrībā zināmiem makšķerniekiem, sportistiem un pašu žurnāla lasītāju iesūtītās reportāžas.

Žurnāla "Copes Lietas" titullapa

Žurnāls “Copes Lietas” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

DARI PATS

Atklāj sevī meistaru visās lietās! Katru mēnesi oriģinālas idejas un praktisku darbu apskats soli pa solim! Labākais padomdevējs mājokļa labiekārtošanai un remontam. Ik mēnesi oriģinālas idejas mājas un dārza ierīkošanai, mēbeļu dizains, būvniecība, dažādu materiālu apskati, pamatīgi izskaidroti un ilustrēti remontdarbi, ieteikumi darbnīcas pilnveidošanai: darbarīku testi un salīdzinājumi, amatnieku knifi un īpašie meistarstiķi. Praktiski, bagātīgi ilustrēti padomi un oriģinālas idejas gan tiem, kas dzīvo dzīvokļos, gan privātmājās.

Žurnāla "Dari Pats" titullapa

Žurnāls “Dari Pats” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

DĀRZA PASAULE

Dārzs priekam, harmonijai un mīlestībai! Lielākais un skaistākais dārza žurnāls Latvijā! Katru mēnesi eksperta padomi un iedvesmojoša pieredze dārza darbiem. Neaizstājams izdevums katram, kam dārzs kļuvis par sirdslietu. Latvijas zinošāko dārzkopju, ainavu arhitektu, biologu un citu speciālistu padomi un idejas puķu, dārzeņu un augļkoku audzēšanā. Interesanti ceļojumi pa pasaules skaistākajiem dārziem, padomi mājas iekārtošanā, dārza plānošanā un veidošanā.

Žurnāla "Dārza Pasaule" titullapa

Žurnāls “Dārza Pasaule” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

DEKO

Žurnāls Deko jau 18 gadus ir ne tikai stils un iedvesma, bet arī praktiski risinājumi un idejas interjerā, arhitektūrā, būvniecībā un dārzā. Žurnāls savā nišā ir populārākais un prestižākais Latvijā, piedāvā aktuālu informāciju, profesionāļu padomus un lietotāju pieredzi, kā arī palīdz izdarīt labāko izvēli. Žurnāls iznāk vienu reizi 2 mēnešos. Deko – profesionāli, iedvesmojoši un praktiski.

Žurnāla "Deko" titullapa

Žurnāls “Deko” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

DOMUZĪME

Literatūras, publicistikas un vēstures žurnāls. Publicē latviešu oriģinālprozu un tulkojumus, dzeju un atdzeju, intervijas, literatūras kritiku, esejas, refleksijas, viedokļus un rakstus par vēsturi.

Žurnāla "Domuzīme" titullapa

Žurnāls “Domuzīme” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

GEO

Žurnāls apkopo pasaules labāko žurnālistu reportāžas par jaunākajiem zinātnes atklājumiem vēsturē un etnogrāfijā, ekoloģijā un ekonomikā, psiholoģijā un medicīnā, ģeogrāfijā un astronomijā. Šī ir unikāla iespēja kopā ar profesionāliem reportieriem un fotogrāfiem ielūkoties mūsdienu pasaules visapslēptākajos nostūros gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. GEO ne tikai paplašina zināšanas par apkārtējo pasauli, bet arī palīdz izprast un izskaidrot daudzus tajā notiekošos procesus.

Žurnāla "Geo" titullapa

Žurnāls “Geo” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā

IEVA

Nedēļas žurnāls sievietēm Ieva ir populārākais un visvairāk lasītais žurnāls Latvijā. Ieva vari izlasīt par visu, kas Tev svarīgs – labsajūtu, veselību, skaistumkopšanu, attiecībām, sasniegumiem, kultūru, aktualitātēm, ceļojumiem, zaļo dzīvesveidu, kā arī atklātas intervijas, iedvesmojošus dzīvesstāstus, gardu ēdienu receptes, kā arī uzzināt modes tendences. Ieva – tava labākā draudzene jau vairāk kā 20 gadus!

Žurnāla "Ieva" titullapa

Žurnāls “Ieva” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 49 x gadā.

IEVAS STĀSTI

Žurnāls “Ievas stāsti” ir populārākais stāstu žurnāls Latvijā, kas iznāk kopš 2004. gada. Tas ir žurnāls par vienkāršiem un arī sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, par viņu likteņu līkločiem, attiecībām un pārdomām. Lasot žurnālu, reizēm no aizkustinājuma raudāsi, citreiz smiesies vai arī dusmosies, bet katrā ziņā gūsi spēku un pamudinājumu dzīvot no sirds. Žurnāls iznāk katru otro piektdienu.

Žurnāla "Ievas Stāsti" titullapa

Žurnāls “Ievas Stāsti” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 25 x gadā.

IEVAS VESELĪBA

Lasītākais divnedēļu žurnāls par veselības tēmām. Lasi “Ievas Veselību” un Tevi konsultēs labākie ārsti Latvijā! “Ievas Veselība” – populārākais veselības žurnāls Latvijā! Žurnāls iznāk katru otro piektdienu.

Žurnāla "Ievas Veselība" titullapa

Žurnāls “Ievas Veselība” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 18 x gadā.

IEVAS VIRTUVE

Ikmēneša žurnāls, kurā atrast ātras un vienkāršas receptes, visgardākās kūkas un saldos, veģetāro virtuvi, gatavošanas un iepirkšanās padomu, aizrautīgas personības. “Ievas Virtuvē” – daudz noderīgu recepšu un padomu, ko internetā neatrast.

Žurnāla "Ievas Virtuve" titullapa

Žurnāls “Ievas Virtuve” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

ILUSTRĒTĀ PASAULES VĒSTURE

Piedalies vēsturē! Mēneša žurnāls par cilvēces lielajām drāmām un personībām! Populārzinātnisks, bagātīgi ilustrēts izdevums par vēsturi – lielākajiem civilizācijas pavērsieniem, kariem, valdniekiem, politiķiem un tautu likteņiem, pasaules apgūšanu un kultūras vēstījumiem nākotnei. Žurnāls stāsta par svarīgākajiem notikumiem un izcilām personībām pasaules un Latvijas vēsturē. Žurnāla materiālu veidošanā piedalās dažādu vēstures zinātnes nozaru vadošie eksperti.

Žurnāla "Ilustrētā Pasaules Vēsture" titullapa

Žurnāls “Ilustrētā Pasaules Vēsture” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

ILUSTRĒTĀ ZINĀTNE

Izproti sarežģīto zinātnes pasauli! Populārzinātnisks mēneša žurnāls par jaunāko zinātnē! Bagātīgi ilustrēts populārzinātnisks žurnāls plašai auditorijai, kas seko līdzi jaunākajiem un interesantākajiem sasniegumiem visās zinātņu nozarēs gan Latvijā, gan pasaulē. Pārsteidzoši atklājumi, tehnoloģiju jaunumi, neparastas dabas parādības, ekspedīcijas. Žurnāls saprotami un aizraujoši skaidro šķietami sarežģīto.

Žurnāla "Ilustrētā Zinātne" titullapa

Žurnāls “Ilustrētā Zinātne” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā

IMPERFECT

Žurnāls kā grāmata – Imperfekt ir ar sirsnību veidots izdevums mums – labiem cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot ar prieku, justies labi savā ķermenī, savā prātā, savā vecumā un savā laikā. Imperfekt nozīmē būt pašam, būt brīvam no aizspriedumiem un nepakļauties dogmām. Izbeigt noklusēt savas kļūmes, šaubas, bailes, asaras un sāpes. Uzdrīkstēties runāt par tām. Pasmieties par sevi. Imperfekt ir mums un par mums – visiem, kuri vēlas būt nepārejoši kaislīgās attiecībās ar dzīvi.

Žurnāla "Imperfect" titullapa

Žurnāls “Imperfect” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 4 x gadā.

IR

Neatkarīgs nedēļas žurnāls par svarīgāko politikā, ekonomikā un kultūrā. Katru ceturtdienu – kompetenti viedokļi, nozīmīgi atklājumi, unikāli dzīvesstāsti un iedvesmojošas idejas, kas spēj mainīt pasauli.

Žurnāla "Ir" titullapa

Žurnāls “Ir” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 50 x gadā.

IR NAUDA

Progresīvs biznesa žurnāls uzņēmīgiem cilvēkiem. Veiksmes stāsti Latvijā un pasaulē, padomi un idejas uzņēmējdarbības attīstīšanai vai sākšanai.

Žurnāla "Ir Nauda" titullapa

Žurnāls “Ir Nauda” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

JURISTA VĀRDS

Jurista Vārds – profesionāla saruna par tieslietām! Palīgs katram juristam ikdienas darbā, atbalsts tieslietu studijās un tālākizglītībā. Žurnāls iznāk reizi nedēļā.

Žurnāla "Jurista Vārds" titullapa

Žurnāls “Jurista Vārds” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 50 x gadā.

KAS JAUNS

Preses izdevuma periodiskums: 1 x nedēļā. Iznākšanas diena: otrdiena. Visvairāk pirktais nedēļas žurnāls latviešu valodā! Spilgtākie notikumi, krāšņākie pasākumi, jaunumi interesantu un pazīstamu cilvēku dzīvē, aktuālākais modes un stila pasaulē.

Žurnāla "Kas Jauns" titullapa

Žurnāls “Kas Jauns” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 52 x gadā.

KLUBS

Žurnāls veiksmīgam un pārliecinātam vīrietim ar stilu. Katrā numurā intervijas ar vietējiem un pasaules mēroga līderiem, biznesmeņiem un politiķiem, kā arī seksīgākās Latvijas sievietes. Klubs – tā ir neatkarīga attieksme pret dzīvi un veselīga ironija. Klubs – žurnāls pārliecinātam vīrietim!

Žurnāla "Klubs" titullapa

Žurnāls “Klubs” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā

KO ĀRSTI TEV NESTĀSTA

Žurnāls sniedz alternatīvu skatījumu uz zināmiem veselības jautājumiem. Kā izvēlēties vislabāko pārtiku, drošākus medikamentus, efektīvākas ārstēšanas metodes un vispiemērotākās fiziskās aktivitātes.

Žurnāla "Ko Ārsti Tev Nestāsta" titullapa

Žurnāls “Ko Ārsti Tev Nestāsta” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

LATVIJAS NOKLUSĒTĀ PAGĀTNE

Izdevums par Latvijas vēstures maz zināmām lappusēm: izcilu cilvēku dzīvesstāsti, nozīmīgu pagātnes notikumu aizkulises, aizmirstas laikmeta parādības un ikdienas ainiņas, sarunas ar ievērojamiem latviešu vēsturniekiem un retas foto liecības.

Žurnāla "Latvijas Noklusētā Pagātne" titullapa

Žurnāls “Latvijas Noklusētā Pagātne” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 4 x gadā.

LAUKU MĀJA

Lauku dzīvesstila mēneša žurnāls ikvienam, kam ir māja laukos. Praktiski un vērtīgi padomi no atzītiem jomas ekspertiem. Iedvesmojoši pieredzes stāsti par saimniekošanu laukos. Noderīga informācija sētai, mājai, pagrabam un virtuvei. Latvijas lauku dzīvesstila žurnāls!

Žurnāla "Lauku Māja" titullapa

Žurnāls “Lauku Māja” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

LEĢENDAS

Seni un jauni stāsti, kas jāzina! Katru mēnesi stāsti par izciliem cilvēkiem un leģendāriem notikumiem! Ik numurā atrodami aizraujoši, bagātīgi ilustrēti stāsti par Latvijas un pasaules notikumiem. Žurnāls par spilgtām, leģendārām personībām, skandaloziem un mīklainiem notikumiem, aizraujošām mīlas afērām un neparastām sabiedriskām norisēm. Leģendu lappusēs viesojušies gan Merilina Monro un Elviss Preslijs, gan grāfs Drakula un Svētā Grāla meklētāji. Dzīve Leģendu pasaulē ir aizraujošs piedzīvojums!

Žurnāla "Leģendas" titullapa

Žurnāls “Leģendas” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

LIKUMS UN TAISNĪBA

Vienīgais žurnāls Latvijā, kas stāsta par juridiskām tēmām visiem saprotamā valodā. Padomi, kā risināt konfliktus, gadījumi no dzīves, speciālistu konsultācijas, īpašumu, darba un ģimenes lietas.

Žurnāla "Likums un Taisnība" titullapa

Žurnāls “Likums un Taisnība” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

LILITA

Ja tu nebaidies dzīvot – eksperimentēt, mesties piedzīvojumos, uzvarēt un kļūdīties, tad šis žurnāls ir Tev. Tas nevis pamāca un audzina, bet palīdz orientēties pasaulē, visā jaunajā un labi aizmirstajā vecajā. Žurnāls, kas līdzīgi labai draudzenei dalās pieredzē par attiecībām un seksu, bet neuzstāj, ka ir tikai viens vienīgais pareizais ceļš, paverot durvis uz ezotērikas, astroloģijas un pat maģijas pasauli. Turklāt tas viss kvalitatīvā drukā, ar ekskluzīvām zvaigžņu intervijām un patiesiem mīlas un veiksmes stāstiem.

Žurnāla "Lilita" titullapa

Žurnāls “Lilita” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā

MANS DĀRZS

Praktisks žurnāls visiem, kam pieder dārzs. Žurnālā noderīgi, aktuāli padomi, kā izaudzēt bagātīgu dārzeņu un augļu ražu, kā iekopt skaistas puķu dobes un kā plānot dārzu. Žurnāla konsultanti – labākie Latvijas dārzkopības speciālisti. “Mans Dārzs” – žurnāls gan iedvesmai, gan reāliem darbiem dārzā.

Žurnāla "Mans Dārzs" titullapa

Žurnāls “Mans Dārzs” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

MANS MAZAIS

Žurnāls vecākiem par dzīvi kopā ar bērnu no ieņemšanas brīža līdz pat skolas vecumam. Žurnāls par gaidīšanas laiku, dzemdībām, mazuļa attīstību, veselību, audzināšanu, attiecībām ģimenē un bērnudārzā. Žurnāls iznāk vienu reizi 2 mēnešos. “Mans mazais” – mammām un tētiem par dzīvi ar bērnu.

Žurnāla "Mans Mazais" titullapa

Žurnāls “Mans Mazais” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

MĀJA LAUKOS

Nekur nav tik labi kā mājās! Kas tas ir – māju sajūta? Mums māju sajūta nozīmē drošības, piederības, siltuma un skaistuma radīto emociju gammu. Arī iespēju brīvi un radoši izpausties, justies labi kopā ar saviem mīļajiem. Aptaujājot jomas profesionāļus – arhitektus un interjera dizainerus –, dzirdējām daudz pārsteidzošu atklāsmju. Vieni teica, ka mājās mīt viņu enerģija un domas, tās ir patvērums no pasaules haosa, vieta, kur gribas atgriezties, kur kāds gaida. Mājīgumu rada personīgās lietas, augi, uguns un pašu gatavots ēdiens. Citi apgalvoja, ka vislabāk mājas sajūtu raksturo draugi, kuri atnāk ciemos un aizkavējas ilgāk nekā domāts. Vai arī māju sajūta ir tad, kad jūties absolūti dabiski vidē, kurā esi – neatkarīgi no telpas funkcijas. Māju sajūta ir viens no jēdzieniem, kura burvība nav izsakāma vārdos, līdzīgi kā laime, mīlestība, prieks.

Žurnāla "Māja Laukos" titullapa

Žurnāls “Māja Laukos” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 4 x gadā.

MĀJAS VIESIS

Sarunu un stāstu žurnāls, iznāk divas reizes mēnesī. Viedokļi, intervijas un raksti par aktuālo. Izcili cilvēki, saistoši dzīvesstāsti, receptes, ceļojumi, vēstures notikumu apraksti un vērtīgas uzziņas. Apskati par kultūras un izklaides notikumiem. Katrā žurnālā – krustvārdu mīkla.

Žurnāla "Mājas Viesis" titullapa

Žurnāls “Mājas Viesis” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 24 x gadā.

MŪSMĀJAS

Žurnāls labsajūtai savā dzīves telpā! Uzzini, kā iekārtot savu dzīves telpu tā, lai tajā būtu ērti pēc darba dienas atpūsties, lai tajā būtu komfortabli gan dzīvot, gan strādāt, gatavot virtuvē, attīstīt sevi, savus hobijus un būt veselam. Kā to izdarīt? Ar pieredzes un iedvesmas stāstiem no visiem Latvijas novadiem, ar meistarstiķu fotogrāfijām, ar būvnieku ieteikumiem, dizaineru vērtējumiem. Žurnāla pievienotā vērtība – ieteikto notikumu kalendārs.

Žurnāla "Mūsmājas" titullapa

Žurnāls “Mūsmājas” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

NEZINĀMĀ KARA VĒSTURE

Kas labāks – Kalašņikova automāts vai amerikāņu M-16? Kādēļ vācu armija 1941. gadā apstājās Maskavas pievārtē? Kā izkalt izcilu zobenu? Kādēļ pasaules karstajos punktos gadiem ilgi nav izdevies atjaunot mieru? Kurš ir visu laiku trāpīgākais snaiperis? Uz visiem šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes atradīsiet vienīgajā žurnālā, kas veltīts tikai militārajai vēsturei.

Žurnāla "Nezināmā Kara Vēsture" titullapa

Žurnāls “Nezināmā Kara Vēsture” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

NEZINĀMĀ VĒSTURE

Žurnāls aizvedīs atpakaļ pagātnē, iepazīstinās ar dažādu laikmetu slavenākajiem varoņiem un ļaundariem un atklās gadu desmitiem rūpīgi glabātus noslēpumus sākot no maiju tempļiem un krusta kariem, beidzot ar delikatešu izcelšanos un mūziku kā politiskās cīņas ieroci. Šeit ir gan aculiecinieku stāsti, gan detalizētas kauju shēmas, Holivudas filmu atmaskojumi un smalki aprēķini par to, kā būtu, ja būtu savādāk. Krāšņas ilustrācijas, autentiskas fotogrāfijas un aizraujoša valoda ļauj paskatīties uz vēsturi no savādāka skatu pukta. Ievēro! Vēstures zināšanas ļauj labāk izprast un izskaidrot pasaulē notiekošos procesus.

Žurnāla "Nezināmā Vēsture" titullapa

Žurnāls “Nezināmā Vēsture” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā

OMĪTES ZĀLĪTES

Paredzēts cilvēkiem, kuri rūpējas par savu veselību. Mēs meklējam un publicējam jums receptes veselības stiprināšanai, jaunības paildzināšanai un aktīviem brieduma gadiem. Lasītāji dalās savā slimību uzveikšanas pieredzē. Slimību uzveikšanai un profilaksei mēs piedāvājam unikālas tautas, netradicionālās un zinātniskās medicīnas līdzekļus – vienkāršus, lētus un efektīvus!

Žurnāla "Omītes Zālītes" titullapa

Žurnāls “Omītes Zālītes” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

PADOMS ROKĀ

Tematiskais žurnāls. Kompetenti padomi par dārzu, māju un veselību ērtākai dzīvei. Izdevums ērti lietojams ikdienā, mājā un dārzā. Katru mēnesi viena aktuāla tēma – par dārza kopšanu, puķu šķirnēm, tūrisma maršrutiem, mājas un pagalma iekārtošanu, receptēm vai veselīgu dzīvesveidu. Autori – labākie savas jomas speciālisti Latvijā. Noderēs gan iesācējiem, gan kā noderīgs uzziņas materiāls pieredzējušām saimniecēm.

Žurnālā "Padoms Rokā" titullapa

Žurnāls “PADOMS ROKĀ” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

PASTAIGA

Žurnāla profesionāļu komanda piedāvā rūpīgi atlasītu informāciju par aktuālāko modē, dizainā, dzīves stilā, skaistumkopšanā, gardēžu pasaulē, radot pārliecību, ka patiešām esi uzzinājis svarīgāko.

Žurnāla "Pastaiga" titullapa

Žurnāls “Pastaiga” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

PATIESĀ DZĪVE

Preses izdevuma periodiskums: 2 x mēnesī. Iznākšanas diena: piektdiena. Žurnāls, kuru lasīt, izjust un līdzi dzīvot! Cilvēki, psiholoģija, mistika, medicīna, zinātne. Attiecības un izzinoši raksti, mūsdienu un vēsturiski nozīmīgas personības, Latvija un visa plašā pasaule.

Žurnāla "Patiesā Dzīve" titullapa

Žurnāls “Patiesā Dzīve” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 24 x gadā.

PLANĒTAS NOSLĒPUMI

Žurnāls zinātkāram lasītājam, kas atklās intriģējošus faktus par nezināmo, šķetinās vēstures līkločus un nākotnes pareģojumus, ielūkosies slavenāko noziegumu shēmās, iepazīstinās ar slepeniem arhīviem un neticamām zinātnieku iecerēm. Būs jauni fakti un nianses par NLO un citplanētiešiem, neticamo arheoloģiju un senatnes civilizācijām, šaušalīgākās katastrofas planētas vēsturē, brīnumi un neticamais, aizvien jauni stāsti par mistiskiem notikumiem agrāk un tagad.

Žurnāla "Planētas Noslēpumi" titullapa

Žurnāls “Planētas Noslēpumi” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

PRAKTISKAIS LATVIETIS

Katru pirmdienu: noderīgi padomi dārzkopjiem – gan iesācējiem, gan pieredzējušiem, receptes, ieteikumi mājas remontdarbiem, labiekārtošanai un veselības stiprināšanai, tiesību un likumu skaidrojumi, dārza darbu un saimniekošanas kalendārs katrai nedēļai. Vēl arī atbildes uz aktuālajiem lasītāju jautājumiem. Konsultē pieredzējuši juristi, dārznieki, pavāri, saimnieces, medicīnas darbinieki.

Žurnāla "Praktiskais Latvietis" titullapa

Žurnāls “Praktiskais Latvietis” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 52 x gadā

PRAKTISKIE ROKDARBI

Žurnāls radošām rokdarbniecēm. Rokdarbu un šūšanas meistarklases neizejot no mājām, padomi iedvesmai, interesantas idejas ikdienai. Žurnāla plašo tēmu klāsts – šūšana, izšūšana, adīšana, tamborēšana, pērļošana, dekupāža, zīda un stikla apgleznošana, kā arī saistoši darbi skolēniem un bērniem – katram palīdzēs izvēlēties patieso aicinājumu rokdarbu pasaulē: atpūtu no ikdienas darbiem un steigas.

Žurnāla "Praktiskie Rokdarbi" titullapa

Žurnāls “Praktiskie Rokdarbi” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

PRIVĀTĀ DZĪVE

Viens no lasītākais izklaides žurnāliem jau 22 gadus. Katru otrdienu tas informē par aktuālākajiem un intriģējošākajiem jaunumiem politiķu, mūziķu, uzņēmēju, aktieru, televīzijas zvaigžņu un citu sabiedrībā zināmu cilvēku dzīvē Latvijā un pasaulē. Aizkustinoši mīlas stāsti, aizraujoši piedzīvojumi un eksotiski ceļojumi, kā arī šokējoši sānsoļi, atzīšanās un paparaci materiāli.

Žurnāla "Privātā Dzīve" titullapa

Žurnāls “Privātā Dzīve” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 49 x gadā.

SANTA

Žurnāls par vērtībām, kas aktuālas modernai, aktīvai sievietei, kura interesējas par visu jauno un lēmumus par savu dzīvi pieņem pati. Divdesmit sešu pastāvēšanas gadu laikā žurnālam “Santa” ir lielākā lasītāju auditorija visu Latvijā iznākošo sieviešu mēneša žurnālu.

Žurnāla "Santa" titullapa

Žurnāls “Santa” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

SESTDIENA

Preses izdevuma periodiskums: 1 x nedēļā. Iznākšanas diena: piektdiena. Iknedēļas žurnāls par mums pasaulē un pasauli mūsos: intervijas, personību portreti, atmiņas, ceļojumi, notikumu aizkulises, horoskopi, krustvārdu mīklas, receptes, krodziņu apskati, joki, fotomirkļi.

Žurnāla "Sestdiena" titullapa

Žurnāls “Sestdiena” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 52 x gadā.

SPORTA AVĪZE

Ikmēneša žurnāls – kvalitatīvs sporta izdevums, kurš runā par sportu visplašākajā izpratnē. Sākot ar augstu sasniegumu sportu un stāstiem par mūsu zvaigznēm un beidzot ar amatiersportu.

Žurnāla "Sporta Avīze" titullapa

Žurnāls “Sporta Avīze” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

UNA

Par tevi pasaulē un pasauli tevī! “Una” uzrunā gan lasītāju emocijas, gan intelektu. Sniedz jaunas zināšanas, iedvesmu, palīdz rast labāko veidu dažādu jautājumu risināšanai. “Unā” uzsvars tiek likts uz intervijām ar spilgtām personībām – inteliģentiem, interesantiem cilvēkiem, kuru pieredze un atziņas aizrauj un motivē; iedvesmojošiem dzīvesstāstiem, attiecību līkločiem, aizraujošiem stāstiem par sasniegumiem dažādās jomās. Žurnāla sūtība ir palīdzēt lasītājai sajust, ka dzīve notiek, nevis traucas garām. Ļaut ieraudzīt pasauli un sajust sevi kā daļu no tās.

Žurnāla "Una" titullapa

Žurnāls “Una” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā

VESELĪBA

Uztura speciālistu, fitnesa treneru, ārstu un citu ekspertu padomi. Motivējoši un iedvesmojoši pieredzes stāsti. Labākie risinājumi tavai fiziskajai un garīgajai veselībai. Veselībā uzsvars likts nevis uz slimībām, bet gan uz veselīgu dzīvessveidu, kas ir viens no būtiskākajiem soļiem ceļā uz labsajūtu un stipru veselību.

Žurnāla "Veselība" titullapa

Žurnāls “Veselība” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

ZINTNIEKS

Preses izdevuma periodiskums: 2 x mēnesī. Iznākšanas diena: otrdiena. Žurnāls “Zintnieks” ir palīgs katram cilvēkam, kas grib rūpēties par savu fizisko un garīgo veselību, kas meklē dzīves jēgu. Temati: Latvijas dziednieki un zintnieki, tautas medicīna un pašatveseļošanās, senlatvju dzīvesziņa un senču gudrības, Visuma likumsakarības u.c.

Žurnāla "Zintnieks" titullapa

Žurnāls “Zintnieks” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 24 x gadā.

BURDA STYLE ENG

Angļu valodā. Leģendārais modes žurnāls ar visu modeļu piegrieztnēm.

Žurnāla "Burda Style" titullapa

Žurnāls “Burda Style” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

ЛЮБЛЮ

Красивый и полезный журнал для любящих женщин! Истории про звезд и про людей, модные страницы, полезные советы, вкусные рецепты и рекомендации специалистов: врачей, педагогов, юристов, косметологов, ветеринаров и др.

Žurnālф "Люблю" titullapa

Žurnāls “Люблю” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

Žurnāli Bērnu literatūras nodaļā

ASTES

Vienīgais žurnāls par mājas mīluļiem latviešu valodā. Tā ir aizraujoša un praktiska lasāmviela ne tikai tiem, kam jau pieder kāds dzīvnieciņš, bet arī tiem, kas par tādu vēl tikai sapņo. Žurnāls “Astes” – visiem, kas mīl dzīvniekus! Žurnāls iznāk vienu reizi 3 mēnešos.

Žurnāla "Astes" titullapa

Žurnāls “Astes” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 4 x gadā.

AVENE

Vienīgais Latvijā veidotais žurnāls agrā pusaudžu vecuma meitenēm (9+). Biezs, krāšņs, saturīgs un aizraujošs izdevums meitenēm, kuras lasa, raksta, dzied, dejo, zīmē, sporto, mainās, meklē atbildes, iedvesmu, draudzību un pārliecību pašām par sevi. Pusaudzēm, kurām interesē ne tikai spožā slavenību pasaule, bet arī savas būtības, personības iepazīšana caur žurnāla uzdotajiem jautājumiem un apskatītajām tēmām. Meitenēm, kuras mēģina definēt savas vērtības turpmākajai dzīvei. Sirsnīgi, radoši, krāsaini. Mēness kalendārs.

Žurnāla "Avene" titullapa

Žurnāls “Avene” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā

AVENĪTE

Vienīgais Latvijā veidotais žurnāls jaunākā skolas vecuma meitenēm (6+) par visu, kas dzīvē svarīgs. Avenīte būs labs palīgs gan lasītprasmes veicināšanai, gan izziņai un izklaidei – žurnāla tēmu loks aptver attiecības ar draugiem un ģimeni, skolu, hobijus, interesantus cilvēkus un profesijas, stiliņu, dzīvniekus, jautrību virtuvē un daudz ko citu. Žurnālā ir daudz interaktīvas darbošanās – testi, uzdevumi, mīklas, spēles, uzlīmes un arī konkursiņi ar balvām.

Žurnāla "Avenīte" titullapa

Žurnāls “Avenīte” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

BALTAIS VALIS

Latvijā veidots kvalitatīvs, biezs, izglītojošs žurnāls-grāmata bērniem no 5 gadu vecuma. Dzīvnieki, interesantas personības un profesijas, ceļojums vēsturē, tehnikas brīnumi, kosmoss, atbildes uz iesūtītajiem jautājumiem, vaļa skoliņa, kas papildinās skolā apgūto, radoši darbiņi, eksperimenti, padomi, uzdevumi, bilžu mīkla un konkursi ar balvām. Žurnāls uzrunā bērnus vieglā, saprotamā valodā. Saturs top sadarbībā ar vadošajiem dažādu jomu ekspertiem. A4 formāts, lapas piemērotas uzdevumu pildīšanai. Iznāk reizi divos mēnešos.

Žurnāla "Baltais Valis" titullapa

Žurnāls “Baltais Valis” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

GUDRINIEKI

Žurnāls bērniem, kurā atradīsiet daudz un dažādus izkrāsošanas, minēšanas, risināšanas, skaitīšanas un meklēšanas uzdevumus.

Žurnāla "Gudrinieki" titullapa

Žurnāls “Gudrinieki” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 4 x gadā.

HOT WHEELS

Aizraujošs žurnāls bērniem par automašīnām, motocikliem un citiem transportlīdzekļiem. Interesanti fakti, āķīgi uzdevumi, “Hot Wheels” auto apskati, spraigs sacīkšu stāsts un krāsaini plakāti. Kopā ar katru numuru – ekskluzīvs auto modelītis!

Žurnāla "Hot Wheels" titullapa

Žurnāls “Hot Wheels” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

ILUSTRĒTĀ JUNIORIEM

Vērtīgākā lasāmviela bērnam. Kvalitatīvākais mēneša žurnāls zinātkāriem bērniem un jauniešiem! Atbildes uz bērnu daudzajiem kāpēc, dzīvnieku pasaule, kosmoss, nākotnes tehnoloģijas un vēstures pētījumi, gudri eksperimenti, radoši praktiskie darbi, vērtīgi konkursi, lieliskas balvas – un tas viss ietērpts krāšņās ilustrācijās. Noderēs bērniem gan skolas gaitās, gan lasīšanai kopā ar visu ģimeni.

Žurnāla "Ilustrētā Junioriem" titullapa

Žurnāls “Ilustrētā Junioriem” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

ILUSTRĒTĀ JUNIORIEM MINI

Žurnāls Ilustrētā Junioriem Mini ir jau iemīļotā žurnāla Ilustrētā Junioriem mazais brālis, kas 4 līdz 6 gadus veciem bērniem ar dažādiem interesantiem un attīstošiem uzdevumiem palīdzēs trenēt roku veiklību, precizitāti, vērību, rakstītprasmi un ļaus viegli iemācīties burtiņus. Žurnāla lappusēs bērni varēs radoši izpausties, atklāt savus talantus, fantazēt un jēgpilni pavadīt brīvos brīžus. Dažādās rakstu tēmas ļaus iepazīt pasauli visā tās daudzveidībā. Žurnālā atrodamas arī īsas un vienkārši izskaidrotas atbildes un dažādiem jautājumiem.

Žurnāla "Ilustrētā Junioriem Mini" titullapa

Žurnāls “Ilustrētā Junioriem Mini” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā

LEDUS SIRDS

Disneja studijas animācijas filmas “Ledus sirds”  varoņi – māsas Elza un Anna, kalnietis Kristofs, ziemeļbriedis Svens un jautrais sniegavīriņš Olafs – stāstos, atjautības uzdevumos, krāsu darbos, spēlēs un plakātos!

Žurnāla "Ledus sirds" titullapa

Žurnāls “Ledus sirds” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

LIELAIS DETEKTĪVS

Viens no nedaudzajiem Latvijā veidotajiem žurnāliem puikām un meitenēm (6+). Aizraujošs izdevums bērniem, kam patīk risināt āķīgus uzdevumus, šifrēt, minēt mīklas un noslēpumus, un radoši darboties. Lielais Detektīvs ļauj iejusties izmeklētāju lomās visai ģimenei. Kopā var darboties gan sešgadnieks, gan desmitgadnieks, gan gudrais tētis un atjautīgā mamma, jo risināmās Detektīvu Lietas ir dažādas grūtības pakāpes – no vienkārša izkrāsojama attēla līdz krietni samudžinātam rēbusam. Žurnālam tiek pievienotas arī uzlīmes, kas jāizmanto uzdevumu risināšanā.

Žurnāla "Lielais Detektīvs" titullapa

Žurnāls “Lielais Detektīvs” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

MURR MODES NAMS

Līna, Emma un Anna – trīs labākās draudzenes, kuras meklē vēl vienu labāko draudzeni, kura pievienotos modes namam. Murr modes namā tiek izcelta ikvienas lasītājas unikalitāte, tāpēc žurnālā ir daudz sadaļu, kurās meitenes var pastāstīt par sevi vai radīt un izkrāsot jaunas lietas Murr modes nama modeļiem. Murr modes nams – tā ir meiteņu pasaule. Te meitenes atradīs visaktuālākos trendus, modes padomus un daudz iedvesmojošu aktivitāšu, pielikumu katrā numurā. Žurnāls tiek izdots kopš 2020. gada piecās pasaules valstīs. Žurnāla redaktore ir Živile Agurkīte, īpaši interesējas par jaunumiem, tāpēc žurnālos vienmēr izmēģina ko jaunu.

Žurnāla "Murr Modes Nams" titullapa

Žurnāls “Murr Modes Nams” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

PŪCĪTE

Ikmēneša žurnāls bērniem, kas piedāvā attīstošās mīklas jau no 3 gadu vecuma Tajā ir tradicionālās krustvārdu un zviedru mīklas, burtu un skaitļu mīklas, testi, anagrammas, labirinti, atjautības un vērīguma pārbaudes uzdevumi, ir jāmeklē atšķirības, jāizkrāso un arī jāzīmē savi stāsti. Visi uzdevumi ir piemēroti gan zēniem, gan meitenēm! Žurnāls iznāk reizi mēnesī.

Žurnāla "Pūcīte" titullapa

Žurnāls “Pūcīte” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 12 x gadā.

RŪĶĪTIS

Rūķītis – izklaidējoši izglītojošs žurnāls 4-7 gadus veciem bērniem. Žurnāla personāži kopā ar lasītāju ik mēnesi dodas neatkārtojamā piedzīvojumu ceļojumā, pārvarot dažādus šķēršļus, līdz sasniedz noteikto mērķi. Rūķītis iepriecina ar dažādu darbiņu veidošanas, krāsošanas un citiem bērnu iemīļotiem uzdevumiem. Bet mīlīgie personāži kļūst par labiem draugiem jaunajam lasītājam. Žurnāls tiek izdots kopš 2006. gada piecās pasaules valstīs. Žurnāla redaktore ir Jurgita Micjulevičūte-Smeu. Veidojot žurnāla Rūķītis saturu, Jurgita balstās uz attiecīgā vecuma bērnu attīstības īpatnībām un spējām.

Žurnāla "Rūķītis" titullapa

Žurnāls “Rūķītis” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.

SPIDEY

Aizraujošs žurnāls bērniem par drosmīgā Zirneklēna un viņa draugu varoņdarbiem. Te atrodami spraigi komiksi, neaizmirstami uzdevumi un supervaroņa cienīgi darbiņi.

Žurnāla "Spidey" titullapa

Žurnāls “Spidey” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā

SUPER

Su P.E.R. – kopā ar Paulu, Emīliju un Martu. Lasītājiem 6+ Visas šī žurnāla lasītājas ir Paulas, Emīlijas un Martas superdraudzenes! Žurnālā ir daudz dažādu tekstu par mūsdienu aktualitātēm (slavenības, tālruņu lietotnes, jaunumi, filmas, mūzika), par lietām, kas šobrīd ir svarīgas bērniem (kā būt labam draugam, kā būt pašam sev, kā zināt, kad tavi draugi neizturas pret tevi labi, kā rūpēties par dabu, kā cīnīties pret izsmiešanu), ir daudz testu un uzdevumu, tāpēc Su P.E.R. ir paredzēts ne tikai lasīšanai – tā ir vieta, kur var izrunāties un aprunāties ar savām superdraudzenēm!

Žurnāla "Super" titullapa

Žurnāls “Super” bibliotēkas elektroniskajā katalogā.

Periodiskums: 6 x gadā.