Zināmas 2023. gada Iedvesmas bibliotēkas

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) izraudzījusies projekta Iedvesmas bibliotēka dalībnieces nākamajam gadam. Par Iedvesmas bibliotēkām 2023 kļūs trīs bibliotēkas, kurām būs iespēja realizēt mūsdienīgas un pozitīvas pārmaiņas: Gulbenes novada bibliotēka, Alūksnes novada Mālupes bibliotēka, Jelgavas novada Valgundes bibliotēka.
Mālupes bibliotēka radīs āra terasi-lasītavu – vietu, kur satikties visu paaudžu lasītājiem. Tās ideju tapšanā aktīvi iesaistījušies arī vietējie iedzīvotāji, īpaši jaunieši. Savas pieteiktās idejas bibliotēkas īstenos 2023. gada laikā sadarbībā ar Biedrību un, pateicoties pašvaldību un ziedotāju atbalstam.
“Iedvesmas bibliotēkai 2023” tika saņemti 17 pieteikumi.
Iedvesmas bibliotēka ir sabiedriski nozīmīgs ilgtermiņa projekts, ko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība uzsāka 2021. gadā, lai atbalstītu un dotu iespēju Latvijas bibliotēkām īstenot idejas par laikmetīgu un pievilcīgu bibliotēku vidi. Katru gadu projektā piedalās 3–5 bibliotēkas, kas ar Biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu piedzīvo pozitīvas pārmaiņas.
Projektu Iedvesmas bibliotēka iecerēts turpināt arī 2024. gadā.