Rakstnieku stāsti par stāstiem – tikšanās ar Janu Egli

Jana Egle

9. maijā plkst. 18.00 Alūksnes novada bibliotēkā aicinām uz sarunu ar rakstnieci JANU EGLI!

Rakstniece un dzejniece Jana Egle ir kritiķu atzīto un lasītāju iemīļoto stāstu krājumu “Gaismā” (2016.), “Svešie jeb Miļeņkij ti moi” (2018.), “Dzimšanas diena” (2020.) un “Latvju pacients” (2023.), kā arī dzejas grāmatu “Dzirdēt noklusēto” (2002.) un “Ledus debesis” (2023.) autore.

Jana Egle ir iekarojusi lasītāju sirdis ar savu satraucoši trāpīgo rakstības stilu, ar savu uzdrīkstēšanos atklāti runāt par dzīves tumšajām pusēm, par lietām, kuras sabiedrībā parasti tiek noklusēts.

Jaunākajā stāstu krājumā “Latvju pacients” ietvertie stāsti ir par cilvēkiem mums līdzās – tiem, kas varbūt nav pareizi saprasti, kas meklē zaudētos pavedienus un atduras pret dzīves skarbajām vai skaistajām nejaušībām.

2017. gadā Janai Eglei piešķirta Liepājas Kultūras balva par augstvērtīgu literāro darbību un izcilu debiju prozā ar stāstu krājumu “Gaismā”. Par minēto stāstu krājumu autore saņēmusi arī Latvijas Literatūras gada balvu nominācijā “Proza”.

Stāstu krājums “Svešie jeb Miļeņkij ti moi” 2019. gadā nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kā viens no labākajiem prozas darbiem, par šo stāstu krājumu autore saņēmusi Liepājas Kultūras balvu.

Egona Līva piemiņas balva ”Krasta ļaudis” piešķirta par grāmatu “Dzimšanas diena”, šis krājums 2021. gadā nominēts arī  Eiropas Savienības Literatūras balvai.

Pēc rakstnieces stāstu “Bedre”, “Gaismā” un “Aiziet jūriņā” motīviem veidota režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma “Bedre” (2021.). Janai Eglei pandēmijas laikā klajā nācis arī dziesmu albums “Ainava ar vientuļu koku”, savukārt Radioteātrī Intars Rešetins iestudējis stāstu krājumu “Svešie jeb Miļeņkij ti moj”.

Tikšanās notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā Alūksnes novada bibliotēkas projekta “Rakstnieku stāsti par stāstiem” ietvaros.

Laipni aicināti!

Tikšanās ar Janu Egli - pasākuma plakāts