Bibliotēku nedēļas pasākumi Alūksnes novada bibliotēkā

Katru gadu aprīlī Latvijā norisinās Bibliotēku nedēļa. Svētku nedēļas laikā bibliotēkas rīko dažādas aktivitātes, kas pievērš uzmanību bibliotēkām un akcentē to nozīmi un iespējas, kādas bibliotēkas sniedz katram no mums!

Alūksnes novada bibliotēka aicina iedzīvotājus piedalīties par godu Bibliotēku nedēļai  rīkotajos pasākumos:

Alūksnes novada bibliotēkā līdz 29.aprīlim aicinām apmeklēt novadnieču Lienes Gustas un Rimmas Mellenbergas gleznu izstādes, aicinām ielūkoties literatūras izstādēs “Virtuālā pasaule grāmatu lappusēs”, “Zaļākai dzīvošanai” un “Palasi mūs!, kurā var skatīt senākās bērnu apkalpošanas nodaļā atrodamās bērnu grāmatas.

Bērnu apkalpošanas nodaļā aicinām skatīt novadnieces Intas Cingleres govs figūriņu kolekcijas izstādi un pirmsskolas vecuma bērnus – piedalīties lasīšanas stundā “Govis un gotiņas” (iepriekš pieteikties, zvanot 25664421).

Bibliotēkā viesosies arī 2 grāmatu autori21.aprīlī plkst. 12 un plkst.13 pusaudžus un jauniešus aicinām uz sarunu ar rakstnieci Ievu Melgalvi, bet 24.aprīlī plkst. 17:30 ar dzejnieku un prozaiķi Andri Akmentiņu!

24.aprīlī aicinām visus uz jauno grāmatu dienu un plkst. 12 uz prezentāciju “Senās grāmatas stāsts” (iepriekš pieteikties, zvanot 25664421).

Atzīmējot Pasaules grāmatu un autortiesību dienu, 24.aprīlī katrs piektais bibliotēkas apmeklētājs dāvanā saņems izdevumu “Kultūrvēstures avoti un Alūksnes novads”.

27.aprīlī bibliotēkas apmeklētājus, draugus un atbalstītājus aicinām uz talku – novadnieku atdusas vietu sakopšanu Alūksnes Lielajos kapos (iepriekš pieteikties, zvanot 25664421).

Tā kā 2023.gada Bibliotēku nedēļa aizrit Latvijas Bibliotekāru biedrības simtgades zīmē, tad bibliotēkas lapā sociālajā tīklā Facebook https://www.facebook.com/albibl.lv/ aicinām ielūkoties LBB Vidzemes nodaļas saietos, kas notikuši Alūksnes pusē!

Informācijai: Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) ir dibināta 1923. gada 29. aprīlī, un šogad tā atzīmē savu simtgadi. Pēc LBB ierosinājuma kopš 1997.gada ik gadu aprīlī tiek rīkota Latvijas Bibliotēku nedēļa.

Svinam kopā! Tiekamies bibliotēkā!

#svinamkopā #alūksnesnovadabibliotēka #bibliotēkunedēļa2023