Bibliotēkā viesosies rakstniece Inguna Bauere

Inguna Bauere dzimusi Cēsīs, augusi Liepājā, bet nu jau vairākus gadus uzskata sevi par īstu piebaldzieti. Pēc izglītības inženiere un pedagoģe, bet sirdī rakstniece, vairāk nekā 20 kultūrvēsturisku, biogrāfisku un dzimtas romānu autore. Pirmā publikācija – “Lauku Avīzes” konkursam iesniegtais romāns “Sauc mani sniegā”, kas 55 darbu konkurencē ieguva 1. vietu un tika izdots 2004.gadā.

Starp pazīstamākajiem darbiem minami latviešu rakstniekiem un viņu dzīvesbiedrēm veltītie romāni “Lizete. Dzejniekam lemtā”, “Skolas Līze”, “Ede, Pumpura sieva”, “Piedod, Karolīne!”, „Mazā klusā sirds”. Literārajā pūrā ietilpst arī vairākas lugas un lieluzvedumu scenāriji, kā arī kultūrvēsturiskie apraksti un atmiņas. Ir arī veltījumi mūsu laikabiedriem – 2019.gadā dienas gaismu ieraudzīja grāmata par komponistu Jāni Lūsēnu.

Inguna Bauere saņēmusi vairākus apbalvojumus literatūrā, tostarp 2013.gadā Eduarda Veidenbauma literāro prēmiju un Egona Līva literāro prēmiju “Krasta ļaudis” – abas par romānu “Piedod, Karolīne!” Viņai pieder arī nominācija kategorijā „Literatūra” LTV un Latvijas Radio gada balvai “Kilograms kultūras 2018” par romānu “Palieku tev uzticams. Juris Neikens”.

Autores grāmatas mūsu bibliotēkā