Aizvadīta bibliotēku nedēļa

Šogad bibliotēku nedēļa aizvadīta ar moto “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!” Alūksnes pilsētas bibliotēkā tās ietvaros notika vairākas aktivitātes, kas pulcēja gan lielus, gan mazus apmeklētājus.

“Bibliotēkas spēks: iedvesmo!”

Alūksnes pilsētas bibliotēka iedvesmu gūt aicināja, organizējot kārtējo pasākumu ciklā “Savējie iedvesmo”. Šoreiz visiem sporta draugiem un interesentiem bija iespēja tikties ar novadnieci, Latvijas Olimpiskās vienības preses sekretāri Maritu Vilciņu. Pasākumā Marita iepazīstināja ar sevi un savu darbu, pastāstīja par olimpiskajām spēlēm un to norises aizkulisēm.

“Bibliotēkas spēks: iedvesmo!”

Bibliotēku nedēļā turpinājām iepazīstināt ar “Alūksniešu vaļaspriekiem”, izstādot Ineses Sedlenieces skices – modes zīmējumus. Rīdziniece Inese par alūksnieti kļūst vasarās. Izstādē māksliniece dalījusies ar darbiem, kas tapuši strādājot Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā par kompozīcijas un modes zīmējumu skolotāju. Apmeklējot izstādi, var ielūkoties arī skiču mapēs un izkrāsot uz galda saliktos zīmējumus. Izstāde būs skatāma visu maiju.

“Bibliotēkas spēks: iedvesmo!” Bibliotēku nedēļa rosināja mūs uzsākt jaunu rubriku “Ko lasa alūksnieši?”, kurā aicinām grāmatu draugus dalīties savā lasīšanas pieredzē, atcerēties un ieteikt savas īpašās grāmatas. Kā pirmās piedalījās bibliotekāre Sandra Avotiņa un žurnāliste Sandra Apine. Iespējams, viņu ieteiktās grāmatas ieinteresēs un iedvesmos lasīšanai!

http://albibl.lv/ko-lasa-sandra-avotina/
http://albibl.lv/ko-lasa-sandra-apine/

“Bibliotēkas spēks: mācies!”

Visu nedēļu Bērnu literatūras nodaļā norisinājās akcija “Ver durvis uz bibliotēku” – 1. klašu skolēni iepazinās ar bibliotēku. Bibliotēku apmeklēja četras 1.klases no Alūksnes pilsētas sākumskolas un 1.klase no Alūksnes novada vidusskolas. Kopā bibliotēku apmeklēja 85 pirmo klašu skolēni ar skolotājām. Bērni izlasīja un kopīgi pārrunājām bibliotēkas noteikumus, kā arī no sajauktajiem burtiem atrada un salika bibliotēkai svarīgus vārdus- bibliotēka, bibliotekāre, lasītāji, grāmatas, žurnāli.

Vēl arī iepazinās ar žurnāliem un no sajauktajiem burtiem salika dažādu bērnu žurnālu nosaukumus. Ar interesi kopīgi lasījām un pētījām grāmatu “Grāmata, kas negribēja, ka to lasa”.

“Bibliotēkas spēks: dari!”

Jau tradicionāli bibliotēkas kolektīvs ik pavasari dodas uz Alūksnes Lielajiem kapiem, lai sakoptu kultūras uz izglītības darbinieku atdusas vietas. Šogad labais darbs padarīts bibliotēku nedēļas ietvaros.