Aicinām uz sarunu ar rakstnieku Osvaldu Zebri!

10.maijā plkst. 11:30 Alūksnes novada bibliotēkā aicinām uz tikšanos ar rakstnieku, Latvijas Literatūras gada balvas 2023 ieguvēju OSVALDU ZEBRI !

Sarunā iepazīsim ne tikai rakstnieka personību un viņa daiļradi, bet ielūkosimies arī prozaiķa, dzejnieka un mākslinieka Gunara Janovska personībā, par kuru sērijā “Es esmu…” 2022.gadā iznācis Osvalda Zebra romāns ”Mežakaija”, par ko autors saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu 2023.

Rakstnieks un žurnālists Osvalds Zebris dzimis 1975. gadā Rīgā. Studējis ekonomiku un biznesa vadību Latvijas Universitātē. Strādājis par žurnālistu un redaktoru laikrakstos “Diena” un “Neatkarīgā Rīta Avīze”, kā arī žurnālos “Kapitāls” un “Domuzīme”. Latviešu literatūrā Osvalds Zebris debitē 2010. gadā ar stāstu krājumu “Brīvības tīklos”, kas tiek apbalvots ar Latvijas Literatūras gada balvu nominācijā “Spilgtākā debija”. Publicējis romānus “Koka nama ļaudis” (2013), “Gaiļu kalna ēnā” (2014), kas 2017. gadā godalgots ar Eiropas Savienības Literatūras balvu. 2019. gadā iznācis romāns “Māra”, 2021. gadā – stāstu krājums “Šaubas”, bet 2022. gadā – romāns “Mežakaija”, par ko saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu 2023. Osvalda Zebra prozu raksturo poētiska, metaforiska izteiksme un psiholoģiski smalki izstrādāts vēstījums, kura centrā ir vainas jautājums. (Informācija no https://www.literatura.lv)

Romāns “Mežakaija” vēsta par latviešu prozaiķi, dzejnieku un mākslinieku Gunaru Janovski (1916–2000). Autors ieved mūs ietilpīgu simbolu un tipāžu pasaulē, kur literatūra ir pati dzīve un otrādi. Vēstījums skan rakstnieka Gunara Janovska balsī, un vienīgais, kas tajā jūtams no Osvalda Zebra, ir plašāka perspektīva, sava veida nojausmas par to, kas būs tālāk.

Tikšanās notiek, īstenojot projektu “Es esmu… RAKSTNIEKS”, ko finansiāli atbalsta VKKF.