Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Jauno grāmatu saraksti

Lapa Draugos Twitter RSS RSS



2011. gada Decembris

Grāmata aicina aizraujošā ceļojumā pa pasaules pārsteidzošākajām arheoloģisko izrakumu vietām,kur daudzas arheologu paaudzes pētījušas seno civilizāciju atstātās materiālās liecības un pagājušo laiku arhitektūru,dodot iespēju ielūkoties cilvēces attīstības vēsturē.
Latvijas viduslaiku mūra baznīcas. 12.gs. beigas - 16.gs. sākums. Enciklopēdija. Šī enciklopēdija ir pirmais mēģinājums vienuviet apkopot ziņas par Latvijas viduslaiku mūra baznīcām. Hronoloģiski šis darbs aptver laiku no 1184.gada, kad Daugavas lejtecē celta pirmā baznīca, kas minēta Indriķa hronikā, līdz 16.gs. 20.gadiem vai, precīzāk, līdz svētbilžu grautiņiem Rīgā 1624.gadā. Šis laiks izvēlēts tādēļ, ka pēc tam Livonijā izplatījās luterisms un ziņas par jaunu baznīcu celšanu ir tikai pēc Livonijas kara 16.gs. otrajā pusē - jauno laiku sākumā. Māksliniece Ināra Jēgere.
Pētījumi un avoti par Livonijas ordeņpilīm. Sērijas "Latvijas viduslaiku pilis" 7.sējums sākas un beidzas ar vācu vēsturnieku rakstiem, bet pa vidu tiem publicēti latviešu pētnieku darbu rezultāti. Savā ziņā tas ir simboliski - Latvijas viduslaiku pilis ir mūsu kopējais mantojums, kura izpētē jāapvieno dažādu speciālistu un dažādu tautību pētnieku zināšanas.
Grāmatā “Reklāmzeme” reklāmas vēsture vērtēta no starptautiska skatpunkta. Izpētījis reklāmas pirmsākumus, autors pakāpeniski atklāj, kādos sāncensības un konsolidācijas procesos veidojusies pašreizējā pasaules reklāmas ainava. Ar spraigu žurnālistisku tvērienu un globālu vērienu autors aizved lasītāju no Londonas uz Ņujorku, no Parīzes uz Milānu un jaunajiem tirgiem Austrumeiropā, Latīņamerikā un Āzijā. Brīdī, kad digitālo mediju eksplozija un tradicionālās televīzijas skatīšanās paradumu maiņa draud pārveidot reklāmas būtību. Tangeits cenšas palūkoties uz nozari plašākā perspektīvā un sniegt īsu ieskatu tās nākotnē. “Reklāmzeme” tulkota jau vairāk nekā 10 valodās.
Autori norāda, ka ekonomika sniedz būtisku ieguldījumu to vides problēmu izpratnē un risināšanā, ar kurām sastopas mūsdienu sabiedrība. Cilvēki pievērš daudz lielāku uzmanību vides ekonomiskajai vērtībai un saimnieciskās darbības ietekmei uz vidi. Sabiedrība kļūst prasīgāka, analizējot politiķu lēmumus un rīcību.
Monogrāfija noderīga dažādu paaudžu lasītājiem, plašam interesentu lokam, tā ir palīgs gan praktiķiem, gan teorētiķiem. Profesionāļiem tā ir jauna tēma jaunā kvalitātē, bet studentiem un interesentiem - avots zināšanu paplašināšanai un ieinteresēšanai jaunām studijām.

Jauno grāmatu saraksts Word formātā

<<<Atgriezties pie saraksta pēc mēnešiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.