Iestājamies par Ukrainu: pilnā sparā norisinās finansējuma un atbalsta mobilizācija ukraiņiem

Divas dienas pirms globālā līdzekļu devēju pasākuma “Iestājamies par Ukrainu”, ko kopīgi organizē Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un Kanādas premjerministrs Džastins Trudo, pilnā sparā norisinās mobilizācijas un informēšanas centieni, lai nodrošinātu finansējumu un ziedojumus natūrā Ukrainas iedzīvotājiem.

Eiropas Komisija un Kanādas valdība partnerībā ar starptautisko interešu aizstāvības organizāciju Global Citizen aicina valdības, privātuzņēmumus un iedzīvotājus sniegt ieguldījumu šajos globālajos solidaritātes centienos.

Finansējums un cita veida atbalsts, kas tiks piesaistīts 9. aprīlī, tiks novirzīts, lai apmierinātu Ukrainas iekšienē pārvietoto personu un to personu vajadzības, kuras aizbēgušas no valsts pēc Krievijas iebrukuma.

Jo īpaši –

  • 4 miljoniem cilvēku, kuri jau atraduši patvērumu ES, un citiem, kuri varētu ierasties, finansējums tiks izmantots, lai apmierinātu viņu īstermiņa un vidēja termiņa vajadzības ES dalībvalstīs (cita starpā pārtika, mājokļi un medicīniskā aprūpe, izglītība un nodarbinātība);
  • 6,5 miljoniem cilvēku, tostarp 2,5 miljoniem bērnu, kuriem nācās pamest savas mājas, bet kuri palika Ukrainā un tagad ir pārvietoti iekšzemē, finansējums un ziedojumi nodrošinās viņiem vitāli svarīgu humāno vajadzību apmierināšanu.

Apsolījumi tiks paziņoti apaļā galda sanāksmē, ko sasauks Komisijas priekšsēdētāja fon der Leiena un Kanādas premjerministrs Trudo sestdien, 9. aprīlī, plkst. 15.00–16.00 (pēc Centrāleiropas laika). Atzīstot Polijas būtisko lomu to bēgļu atbalstīšanā, kuri bēg no iebrukuma Ukrainā, Varšavā notiks līdzekļu devēju pasākums “Iestājamies par Ukrainu”.

Pasākumā klātienē kopā ar Komisijas priekšsēdētāju piedalīsies Polijas prezidents Andžejs Duda, savukārt Kanādas premjerministrs tajā piedalīsies attālināti.

Ir uzaicināti piedalīties arī bēgļi un vietējo nevalstisko organizāciju pārstāvji, kas strādā pie palīdzības bēgļiem.

Informācija no https://latvia.representation.ec.europa.eu/