Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Parlaments par spīkeru ievēl itālieti Sasoli

Par jauno Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju kļuvis itālietis Dāvids-Marija Sasoli (David-Maria Sassoli), kuru eiroparlamentārieši ievēlējuši, negribīgi ievērojot Eiropas Savienības galotņu sanāksmē ieteikto bloka augstāko amatu sadalījumu.

Kā vēsta Vācijas sabiedriskais medijs Deutsche Welle, trešdienas, 3.jūlija, balsojumā politiķis, kurš pārstāv centriski-kreiso Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu, ievēlēts ar absolūto balsu vairākumu, proti, ar 345 balsīm.

Sasoli ir Itālijas Demokrātiskās partijas politiķis, kurš iepriekš ilgus gadus darbojies televīzijas žurnālistikā, bet savā pirmajā eiroparlamentārieša amata termiņā, no 2014. līdz 2019.gadam, guvis pieredzi arī parlamenta plenārsēžu vadīšanā.

Atbilstoši ES galotņu sanāksmes kompromisam

Trešdienas sēdē Strasbūrā deputāti debatēs daudz kritisku vārdu veltījuši ES dalībvalstu un valdību vadītāju izvēlei, nominējot četru ES augstāko amatu kandidātus.

Tā 2.jūlijā Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk) Eiropas Parlamenta vadībai ieteica uz šī sasaukuma pirmo pusi spīkera amatu uzticēt sociālistiem-demokrātiem, bet uz sasaukuma termiņa otro pusi amatā iecelt kandidātu no centriski labējās Eiropas Tautas partijas grupas.

Attiecīgi eiroparlamentāriešu vairākums ir piekritis ES samitā panāktajam spēku samēra kompromisam.

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.