Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Erudīcijas konkurss „ESam klāt” Latvijas vidusskolēniem

     

No 2007.gada 16.janvāra līdz 25.martam Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā rīko erudīcijas konkursu Latvijas vidusskolu un arodskolu skolēniem par Eiropas Savienību un līdzdalības iespējām lēmumu pieņemšanas procesā pašvaldības, Latvijas un Eiropas Savienības līmenī. Konkursa galvenā balva ir ceļojums uz ES dalībvalstīm.

 

2007. gadā visā Eiropā tiek svinēta Romas līgumu 50. gadadiena, kuras ietvaros tiek organizēti dažādi Latvijas un Eiropas līmeņa pasākumi, kas, lielākoties, tiek veltīti jauniešiem. Erudīcijas konkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt izpratni par sabiedrības, īpaši jauniešu, piedalīšanos ES lēmumu pieņemšanas procesā, to iespēju izmantošanu, ko dod dalība ES, un aktualizēt jautājumus par Eiropas Savienību.

 

Konkurss norisinās 3 kārtās. Pirmajā kārtā skolēnu komandai 5 cilvēku sastāvā līdz 16.februārim ir jāizpilda mājasdarbs – jāatbild uz 15 jautājumiem saistībā ar ES un jāsagatavo radošs darbs „Eiropieša evolūcija 50 gadu laikā”. Pēc pirmajā kārtā iesūtīto mājas darbu izvērtēšanas, tiks noteiktas 5 labākās komandas katrā reģionā (Kurzeme, Vidzeme, Latgale, Zemgale, Rīga), kas tālāk piedalīties pusfinālā. Visām komandām, kas iekļūs pusfinālā, ir iespēja iegūt balvas no Kluba „Māja” un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, kā arī piedalīties īpaši organizētā jauno līderu skolā par ES jautājumiem maija sākumā.

 

Konkursā ir aicināti piedalīties vidusskolu un arodskolu skolēni no visas Latvijas. Dalībniekiem ir jāizveido piecu cilvēku komanda un jāpiesaista skolotājs, kurš darbojas kā konsultants, bet pats konkursā nepiedalās.

 

Informācija par konkursu ir publicēta Kluba „Māja” un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā mājas lapās (www.klubsmaja.lv, www.eiropainfo.lv), dažādos masu medijos, kā arī izsūtīta skolām un izglītības pārvaldēm.

 

Informācijai

 

Romas līgumi - Eiropas integrāciju aizsāka sešas valstis - Francija, Vācija, Itālija, Nīderlande, Beļģija un Luksemburga jau 1950. gada 9. maijā. Tās demokrātiski un brīvprātīgi vienojās par Eiropas Ogļu un tērauda kopienas izveidi. Sadarbība bija liels ieguvums šo valstu politiskai stabilitātei un tās  1957. gada 25. martā Romā parakstīja Eiropas Ekonomiskās kopienas dibināšanas līgumu un Eiropas Atomenerģijas Kopienas dibināšanas līgumu, un vienojās  tālāk stiprināt ekonomisko sadarbību. 2007.gadā aprit 50 gadi kopš sešas Eiropas valstis Romā parakstīja līgumus, veidojot ietvaru tādai Eiropas Savienībai, kādu mēs pazīstam tagad.

 

Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai ir uz Eiropu orientēta jauniešu nevalstiskā organizācija, kuras mērķis ir popularizēt Eiropas vienotības ideju, veicinot demokrātiju, plurālismu, iecietību un cilvēktiesību ievērošanu, informējot un izglītojot jaunatni, rosinot jaunatnes sadarbību vienotas demokrātiskas Eiropas veidošanā, atbalstot Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā.

 

Eiropas Komisija ir ES izpildinstitūcija, kas pārstāv un aizstāv Eiropas Savienība kā viena veseluma intereses. Komisija sagatavo jaunu ES likumu projektus, tā vada ikdienas darbu ES politikas realizācijā un ES finanšu līdzekļu izmantošanā. Eiropas Komisiju Latvijā pārstāv Eiropas Komisijās pārstāvniecība Latvijā.

 

Papildu informācija:

Inga Ulmane,

Projekta „ESam klāt” koordinatore

inga@klubsmaja.lv

tel. 2 9105081

 Informācija medijiem:

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.