Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Aicinām uz grāmatas prezentāciju!

     
Mazbērniem veltītie atmiņu pieraksti, kurus papildina autora zīmējumi, vēstī par piedzīvoto filtrācijas nometnē Vorkutā 1945.–1946. gadā. Grāmatā iekļauts ne tikai filtrācijas nometnes dzīves apstākļu un ikdienas apraksts, bet arī viņa pārdomas par dzīves jēgu un vērtībām. Autors vairākkārt uzsver, ka zināšanas un prasmes ir vienīgais, ko cilvēkam nevar atņemt, un izdzīvot palīdz spēja tās radoši izmantot īstajā brīdī.
 
Sagaidot Latvijas valsts simtgadi un pieminot paša E. Aizstrauta simto dzimšanas dienu, autora ģimene izdevusi atmiņu krājumu.
Dr.hist. Guntis Zemītis grāmatas priekšvārdā raksta: "Edgara Aizstrauta atmiņas, neskatoties uz to traģismu, caurvij optimisms. Spēja pasmieties gan par sevi, gan drausmīgajiem apstākļiem, gan bezjēdzīgo un noziedzīgo padomju sistēmu."
E.Aizstrauts vienmēr bijis īsts Latvijas patriots, ko ieaudzināja arī savai ģimenei.
 
E.Aizstrauts dzimis 1918. gadā Ņižnijnovgorodā, bet audzis un mācījies Slokā. Studijas Latvijas Universitātes Arhitektūras fakultātē pārtrauca karš. No gūstekņu nometnes Jelgavā 1946. gadā Edgars Aizstrauts nosūtīts aiz Polārā loka Vorkutā. Pēc diviem gadiem atgriezies Latvijā, turpina studijas, iegūst elektroinženiera specialitāti un strādā par vadītāju Latvenergo augstsprieguma laboratorijā.
Vislabāk savu biogrāfiju un reizē uz jokiem nasko dabu autors raksturojis šādi: „Esmu dienējis daudzās armijās: kad 40. gadā ienāca krievi, biju iesaukts aktīvajā kara dienestā, tad tikām pārveidoti par 24. korpusu, mūs šad tad aicināja uzstāties operā par statistiem. Esmu piedalījies „Klusajā Donā”, kur staigā un dzied sarkanarmieši, tad vēl ēģiptiešu armijā Verdi „Aīdā”. Sākās karš, paliku Latvijā, iesauca vācu armijā latviešu leģiona 19. divīzijā, biju arī Kureļa armijā. Kopā iznāk vai piecas armijas...”
Kolēģu un ģimenes atmiņās palicis kā labs draugs, talantīgs izgudrotājs, dzīvespriecīgs tēvs un vectēvs, kas spēlē teātri viesībās un ar mazbērniem jokojas. Pats pierakstīja un uzzīmēja piedzīvoto laiku Vorkutā. Savas atmiņas ar moto par zināšanu un praktiskās pieredzes vērtību veltīja saviem mazbērniem. Atmiņu krājumu apkopoja un sagatavoja iespiešanai izdevējam SIA „Medicīnas apgāds” meita Inese Aizstrauta un mazmeita Dace Aizstrauta.
 
0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.