Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas valodu diena - Tulkotājs kā profesija

Lietotāja Alūksnes pilsētas bibliotēka attēls.Katru gadu 26. septembrī mēs atzīmējam Eiropas Valodu dienu. Pēc Eiropas Padomes iniciatīvas kopš 2001. gada 26. septembrī visā Eiropā tiek atzīmēta Eiropas Valodu diena. Tās mērķis ir uzsvērt valodu daudzveidību un aicināt cilvēkus turpināt valodu apguvi mūža garumā.

Arī EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punktā ši notikuma sakarā notika pasākums "Tulkotājs kā profesija", kur bija iespēja tikties ar tulkotāju Daci Meieri. Viņa ir iztulkojusi vairāk nekā 80 grāmatu, pārvalda daudzas svešvalodas. Klausītājiem bija iespēja iepazīties ar procesu, kā īsti notiek grāmatas tulkošana, kā tulkotājs izvēlas grāmatas, kuras tulkot un kā veidojas attiecības ar katras grāmatas autoru.

2019. gada septembris

Eiropa gatavojas visaukstākajai ziemai pēdējo 30 gadu laikā

Attēlu rezultāti vaicājumam “ziema Eiropā”Aukstums un sniegputeņi sagaidāmi jau novembrī!

Eiropa var ieraudzīt „zvēra no austrumiem” atgriešanos, jo zinātnieki brīdina, ka to sagaida vien no visaukstākajām ziemām pēdējo 30 gadu laikā, raksta Accuweather.

„Zvērs no Austrumiem” - tā ir frāze, ko izmanto, aprakstot aukstos un ziemīgos laikapstākļus un austrumu vētras no tuvākā kontinenta Lielbritānijā.

Analizējot esošo jūras temperatūru un Ziemeļatlantijas laikapstākļu sistēmas, zinātnieki var paredzēt, kas sagaida Eiropu pēc četriem mēnešiem - un būs ļoti auksti.

Aukstais arktiskais gaiss Lielbritānijā ieradīsies nākošā gada pirmajos mēnešos, jo Golfa straumes plūsma apies Britāniju, atstājot to bez temperatūras paaugstināšanos, ko tā parasti Britu salām sagādā no Atlantikas un Karību jūras.

Neskatoties uz to, ka laika prognozi ziemai izteikt ir pāragri, klimata prognozēšanas eksperti no Londonas Universitātes koledžas ir pamanījuši ekstremālas izmaiņas jau 4 mēnešus pirms ziemas iestāšanās. Komanda, kuru vada profesors Marks Sonders: „Tas nozīmēs, ka gaisa temperatūra 2020. gada janvārī-februārī centrālajā Anglijā būs visaukstākā ziemas laikā kopš 2013. gada, bet 2020. gada janvāris-februāris būs septītā aukstākā ziema pēdējo 30 gadu laikā”.

Par prognozes indikatoru ilgu laiku bija straumes izpēte, bet jaunās metodes, ko izmanto Londonas Universitātes koledžas pētnieki, mēra saules gaismas izmaiņas un citus faktorus, kas ļāva izdarīt vēl tālākas prognozes. Saules aktivitātes izsekošana GWV parāda, ka mēs patlaban atrodamies ārkārtīgi zemas saules aktivitātes līmenī.

Tātad sildieties un gatavojieties sūrajai ziemai!

avots: accuweather.com

2019. gada septembris

Tulkotājs kā profesija. Saruna ar tulkotāju Daci Meieri

2019. gada 26. septembris

Jaunievēlētā EK priekšsēdētāja fon der Leiena iepazīstina ar jauno kolēģijas sastāvu un plānotajiem amatiem

Šodien jaunievēlētā Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena iepazīstināja ar savu komandu un nākamās Eiropas Komisijas jauno struktūru. Latvijas izvirzītais komisāra amata kandidāts Valdis Dombrovskis piedāvātajā komisijas sastāvā koordinēs darbu pie tādas ekonomikas, kas darbojas cilvēku labā, kā arī būs finanšu pakalpojumu komisārs, kuru atbalstīs Finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienības ģenerāldirektorāts. Jaunievēlētā priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja: „Mums ir unikāla sociālā tirgus ekonomika. Tā ir mūsu labklājības un sociālā taisnīguma avots. Tas ir vēl jo svarīgāk, mums saskaroties ar divējādu pāreju: klimata un digitalizācijas jomā. Valdis Dombrovskis vadīs mūsu darbu, lai ekonomikā apvienotu sociālo un tirgus dimensiju.”

EK jaunā kolēģija un plānotie amati

2019. gada septembris

Eiropas Sporta nedēļa 23.-30.09.2019.

Attēlu rezultāti vaicājumam “Eiropas sporta nedēļa 2019”No 23. - 30. septembrim visā Latvijā un Eiropā notiks tradicionālā Eiropas Sporta nedēļa. Tā ir Eiropas Komisijas iniciatīva un tiek plaši atzīmēta visās ES dalībvalstīs, domāta visplašākajai publikai. Ir aktīva pasākuma karte, kur ikviens var pievienot savus pasākumus.

Vairāk informācijas https://beactive.lsfp.lv/par-nedelu/

2019. gada septembris

Pasažieru tiesības: ceļo Eiropas Savienībā droši un bez satraukuma

Attēlu rezultāti vaicājumam “ceļoÅ¡ana eiropā”Daudziem no mums nākas saskarties ar atceltu vai aizkavētu reisu. Ceļojot ES teritorijā, esiet informēti par savām pasažiera tiesībām. Vasaras brīvdienās, kad visi dodas atpūtā, ir lietderīgi atcerēties, ka ES pasažieru tiesības paredz obligātu palīdzību un atbalstu pasažieriem pārvadājuma ilgstošas kavēšanās vai reisa atcelšanas gadījumā.

Eiropas Savienības normatīvie akti pasažieru tiesību jomā nodrošina pasažieriem noteikto minimālo aizsardzības līmeni, neatkarīgi no transporta veida, vai tā būtu lidmašīna, vilciens, autobuss vai kuģis.

Apgrūtināta nokļūšana ceļojuma galamērķī var sabojāt pat visskaistākās brīvdienas. Ceļojuma laikā var saskarties ar nepatīkamiem pārsteigumiem - reisa kavēšanās, atcelšana vai nozaudēta bagāža. Eiropas Parlaments vienmēr ir stingri atbalstījis pasažieru tiesības un sekmējis noteikumu ievešanu ES līmenī, kas paredz, ka transporta kompānijām, neparedzētu apstākļu gadījumā, jānodrošina pasažieriem maltītes (pārtika un dzērieni) un izmitināšanu; noteikumi paredz arī kompensācijas apjomu un saņemšanas mehānismu pasažieriem par kavējumiem.

Lasīt vairāk https://ej.uz/8j8m

                                                                                                                                                                                                                                                 

2019. gada augusts

ES bioloģiskās pārtikas tirgus: fakti un noteikumi

Attēlu rezultāti vaicājumam “bioloÄ£iskā lauksaimniecÄ«ba”Jaunie ES bioloģiskās ražošanas noteikumi garantēs pārtikas kvalitāti, vides aizsardzību un dzīvnieku labturību visā piegādes ķēdē. Arvien vairāk ES patērētāju pērk produktus, kas ražoti, izmantojot dabīgas vielas un procesus. Bioloģiskā pārtika vairs nav tikai šaura tirgus niša, lai gan tā joprojām veido nelielu daļu no ES kopējās lauksaimnieciskās ražošanas. Bet ko īsti nozīmē „bioloģisks”? Bioloģiskā ražošana ir ilgtspējīga lauksaimniecības sistēma, kas saudzē vidi un dzīvnieku labturību, bet ietver arī visus pārējos pārtikas piegādes ķēdes posmus.

 

Lasīt vairāk https://ej.uz/urfm

2019. gada augusts

Globalizācijas ietekme uz nodarbinātību un ES

Globalizācija veido papildu darba iespējas, taču tā var kļūt arī par iemeslu darba vietu skaita samazināšanai vai pat likvidēšanai. ES prioritāte ir globalizācijas efektīva pārvaldīšana, lai pēc iespējas labāk to izmantotu iedzīvotāju labā, veidojot sociāli atbildīgu Eiropu, lai palīdzētu atlaistajiem darbiniekiem atrast jaunas darba vietas.

Lasīt vairāk https://ej.uz/wa3d

2019. gada augusts

Eirobarometra 2019. gada pavasara standartaptaujas rezultāti: Eiropieši ir optimistiski par Eiropas Savienības stāvokli — labākie rezultāti 5 gados

Latvijas jaunieÅ¡i. Foto: Ilmārs ZnotiņšJauna Eirobarometra aptauja liecina par izteiktu iedzīvotāju optimisma pieaugumu attiecībā uz Eiropas Savienību visās jomās — no ekonomikas līdz demokrātijas stāvoklim. Tie ir labākie rezultāti kopš 2014. gada jūnija Eirobarometra aptaujas, ko veica, pirms darbu sāka Ž. K. Junkera vadītā Komisija.

Šī jaunākā Eirobarometra standartaptauja tika veikta pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām laikā no 2019. gada 7. jūnija līdz 1. jūlijam visās 28 ES dalībvalstīs un piecās kandidātvalstīs. Viens no galvenajiem secinājumiem ir rekordliels atbalsts eiro un klimata pārmaiņu politikai, kas pēc imigrācijas ir otrais lielākais problēmjautājums ES līmenī.

Lasīt vairāk https://ej.uz/wua2

2019. gada augusts

EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punkta informatīvā telts pilsētas svētkos

Augusta sākumā Alūksne svinēja pilsētas svētkus, kuros ar savu informatīvo telti piedalījās arī EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punkts.

2019. gada augusts

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.