Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2018.gada 17.janvāris

Konkursa 1. kārta “Latvijas simtgade. Notikumi” ir noslēgusies

     
Novembrī Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sākās erudīcijas konkurss „Latvijai - 100. Domā. Izzini. Stāsti!” Konkurss ir veltīts Latvijas simtgadei, un tas notiks trijās tematiskās kārtās - „Latvijas simtgade. Notikumi”, „Latvijas simtgade. Vietas” un „Latvijas simtgade. Cilvēki”. Tas noslēgsies 2018. gada 23. novembrī.
No 6. novembra līdz 30. novembrim norisinājās konkursa pirmā kārta, kuras laikā aicinājām iedzīvotājus doties uz bibliotēku, lai izzinātu visas valsts vai savas pilsētas, novada vai pagasta vēstures nozīmīgus notikumus, kā arī pastāstītu savu stāstu saistībā ar tiem.


2018.gada 16.janvāris

Aicinām uz tikšanos ar Alvitu Grīvnieku!

     

Cetutdien, 18.janvārī visus interesentus aicinām uz tikšanos ar strūklaku meistaru Alvitu Grīvnieku. Viņš no sava tēva ir mantojis mīlestību pret strūklakām, tās papildinātas ar gaismas efektiem. Bibliotēkas 2.stāvā būs apskatāma izstāde par Alvita veidotajām strūklakām Alūksnē un citur Latvijā.


2018.gada 12.janvāris

Ātrais konkurss! Nenokavē!

     
Jaunā pasākumu cikla „Savējie iedvesmo” ietvaros tiksimies ar „savējiem” - alūksniešiem - interesantiem un iedvesmojošiem līdzcilvēkiem. Jūs sagaida mazs konkurss. Viesi būs sagatavojuši kādu interesantu jautājumu par savu tēmu. Pareizo atbilžu iesūtītāji (tās var iesniegt bibliotēkā vai sūtot uz e-pastu biblioteka@aluksne.lv) izlozes kārtībā saņems mazas balvas, bet cikla noslēgumā Jūs sagaidīs lielāks pārsteigums!
Konkursa jautājumus meklējiet Alūksnes pilsētas bibliotēkā vai www.albibl.lv
Mūsu pirmās tikšanās sarunu viesis Mobilo strēlnieku bataljona Alūksnē pirmais komandieris, atvaļinātais pulkvedis, militāro zinātņu doktors Ēriks Melnis jautā:
 
1.Cik jauniesaukto uzņēma bataljons Alūksnē pirmajā iesaukumā 1992.gada 7.-8.decembrī?
2.Kādās starptautiskās taktiskajās mācībās piedalījās Mobilo strēlnieku bataljons un pārstāvēja Latvijas Aizsardzības spēkus 1994.gadā?

 

 

MEKLĒ RAKSTOS UN PIEDALIES!
ATBILDES GAIDĀM LĪDZ 15.JANVĀRA PLKST. 10.00!


2018. gada janvāris

Konkursi

Novadpētniecības konkurss "Šodiena jau rīt būs vēsture"

     

Sagaidot Latvijas simtgades gadu, Alūksnes novada pašvaldība izsludina novadpētniecības konkursu “Šodiena jau rīt būs vēsture”.

Par konkursa tēmu šogad izvēlēts motīvs – “Mana novada iedvesmas stāsti Latvijas simtgadei”. Konkursa dalībnieki aicināti iesniegt uz dokumentāliem faktiem balstītus vai literārus darbus - stāstus, aprakstus, esejas, referātus un cita žanra darbus par šodienas Alūksnes novadam nozīmīgiem, iedvesmojošiem cilvēkiem, notikumiem, procesiem, jaunām tradīcijām, inovācijām, sasniegumiem un veiksmēm.

Konkursā piedalīties aicināti novada literāti, kultūras iestādes,  izglītības iestāžu 10. - 12. klašu audzēkņi, kā arī ikviens interesents, iesniedzot līdz šim nepublicētu, uz dokumentāliem faktiem balstītu vai literāru darbu, kas var būt papildināts ar foto materiālu.

Darbus konkursam varēs iesniegt no 2018. gada 2. janvāra līdz 4. septembrim. Iesniegtos darbus vērtēs divās kategorijās - dokumentālie darbi un literārie darbi, atsevišķi novērtējot skolu audzēkņu un pieaugušo radītos darbus. Konkursa rezultātus paziņos 2018. gada novembrī. 

Iesniegtos darbus iekļaus Alūksnes pilsētas un novada kultūras iestāžu, skolu novadpētniecības krājumā, tie var tikt publicēti laikrakstos un citos izdevumos, kā arī izmantoti grāmatas izdošanai.

Novadpētniecības konkursu organizē Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļa sadarbībā ar Alūksnes pilsētas bibliotēku.

Aicinām ikvienu interesentu piedalīties konkursā!

 

KONKURSA NOLIKUMS

PIETEIKUMA VEIDLAPA


2018. gada 9. janvāris

Preses izdevumi 2018. gadam

     
Abonēto preses izdevumu SARAKSTS
 
 

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.