Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
6 aprīlis - 30 aprīlis

Citi

Gleznu izstāde „Pavasaris, tērps un ziedi”.

     
Šī ir mana pirmā nopietnā radošo darbu izstāde.
Es mācos Rīgas Purvciema amatu skolā 4. kursā, Tērpu stila nodaļā. Tā kā šogad skolu beidzu, izeju praksi ārpus skolas. Mana pirmā pamata prakses vieta ir veikals „Rota”, kurā pēc lielajiem ziemas sniegiem iepazinu daudz skaistus ziedus. Šī ziedu pārpilnība mani tā apbūra, ka iztēlojos šos ziedus dažādās variācijās tērpos.
Iemīlējos šajā pavasarī un sāka tapt gleznas, ar kuru palīdzību vēlos ievest Alūksni tā saulainajā noskaņā un gadalaika tēlainajā brīnumā.
Gleznās vēlos parādīt mūs pašus - labās un sliktās īpatnības, kas tik ļoti spēcīgi laužas ārā no mums. Darbos skatāms mans estētiskais skaistuma ideāls un skats uz pavasari. Tajās, iespējams, kāds saskatīs agresiju un provokāciju, bet, kādēļ tā, to radām mēs paši.

Lauma.


1. marts - 1. aprīlis

Eiropas Savienība

Izstāde "Jaunas idejas labākai Eiropai"

     

Kādam nolūkam kalpo Eiropas Savienība? Kā tā darbojas? Ko tā jau ir sasniegusi savu pilsoņu labā, un ar kādiem jauniem izaicinājumiem tā sastopas šodien? Vai globalizācijas laikmetā ES var veiksmīgi konkurēt ar pārējām ekonomikas lielvarām un saglabāt savus sociālos standartus? Vai Eiropa var saglabāt vadošu lomu pasaules arēnā? Šie ir daži jautājumi, uz kuriem jūs varat meklēt atbides, iepazīstoties ar izstādes "Jaunas idejas labākai Eiropai" materiāliem, kuri ir pieejami EK Europe Direct informācijas centra Gulbenē Alūksnes filiālē un ES informācijas punktā Alūksnē, Lielā Ezera ielā 24.


2010.gada 26.februārī

Konkursi

E-prasmju nedēļa Alūksnē

     
E – prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt iedzīvotājus par e – prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, par valsts sniegto e – pakalpojumu saņemšanas iespējām. E -prasmju nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas tiek organizēta visās Eiropas Savienības dalībvalstīs no 2. līdz 5. martam. Aicinām arī Alūksnes novada iedzīvotājus piedalīties šajās aktivitātēs. Alūksnes pilsētas bibliotēka aicina:
2. martā no pulksten 10.30 līdz 11.30 interesenti aicināti noskatīties e - prasmju nedēļas atklāšanas preses konferences tiešraides translāciju portālā www.apollo.lv uz lielā ekrāna. Pulksten 14.00 bibliotēkā varēs piedalīties lekcijā - diskusija par drošību internetā „Vai internetā jūties droši?”, kur būs iespējams uzzināt par draudiem internetā, emocionālo pazemošanu, datoratkarību, tīmekļa etiķeti, pārkāpumiem un atbildību. No pulksten 16.30 līdz 17.00 interesenti aicināti noskatīties tiešraides translācijā www.apollo.lv prezentāciju „Apgūsti e - prasmes kopā ar „Trešo tēva dēlu” Latvijas publiskajās bibliotēkās” , kur būs iespēja uzzināt par publisko bibliotēku attīstības projekta sniegtajām iespējām ikvienam iedzīvotājam savas pašvaldības bibliotēkā.

3. martā no pulksten 11.20 līdz 11.50 interesenti aicināti noskatīties tiešraides translācijā www.apollo.lv prezentāciju „Bērns dodas datorpasaulē” par e - mācību kursu bērniem interneta tehnoloģiju pamatiemaņu apguvei. No pulksten 13.20 līdz 13.50 savukārt varēs noskatīties tiešraides translācijā www.apollo.lv prezentāciju „Atver bibliotēku” par e-bibliotēku. Apmeklētājiem, kas to vēlēsies, Alūksnes pilsētas bibliotēkas darbinieki palīdzēs reģistrēties kā E - bibliotēkas lietotājiem. No pulksten 14.40 līdz 15.00 tiešraides translācijā www.apollo.lv varēs skatīties prezentāciju „Informācijpratības apguves pieejamība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”. Pulksten 15.00 apmeklētāji uzzinās par datora un interneta izmantošanas iespējām cilvēkiem ar redzes traucējumiem Alūksnes pilsētas bibliotēkā. Savukārt pulksten 16.00 notiks informācijas stunda „Meklē un atrodi datu bāzēs!”, kur būs iespēja iepazīt Alūksnes un Apes novadu elektronisko kopkatalogu, kā arī tādas datu bāzes kā Letonika, Lursoft laikrakstu bibliotēka, periodika.lv, Latvijas Nacionālās bibliotēkas datu bāzes un citas.

Visas dienas garumā iedzīvotāji aicināti uz bibliotēku saņemt informāciju par bibliotēkā un internetā pieejamajiem IKT un e-pakalpojumu mācību materiāliem, izmantot IT Barometru, lai noteiktu savu IT zināšanu līmeni.

4. martā - „Get - online” dienā Alūksnes pilsētas bibliotēkā notiks atvērto durvju diena. Pulksten 10.00 bibliotēkas apmeklētājiem būs iespēja piedalīties seminārā „SEB bankas piedāvātie e - pakalpojumi” (internetbanka, norēķini u.c.), ko vadīs darbinieks no a/s „SEB banka”. Pulksten 13.00 notiks lekcija „Apgūsti prasmes - iegūsti zināšanas” par interneta piedāvātajām iespējām, kuras varētu būt noderīgas darbā ar bērniem.

Visas dienas garumā bibliotēkā notiks atvērto durvju diena, kad iedzīvotāji un bibliotēkas lietotāji varēs saņemt informāciju par bibliotēkā un internetā pieejamajiem IKT un e-pakalpojumu mācību materiāliem, izmantot IT Barometru, lai noteiktu savu IT zināšanu līmeni, reģistrēties „Get - online” dienas reģistrā, uzzināt par Alūksnes pilsētas bibliotēkā piedāvātajiem elektroniskajiem resursiem un pakalpojumiem e - prasmju pilnveidei.

5. martā pulksten 12.00 bibliotēkā notiks informācijas stunda „Izmanto iespējas!”, kur varēs uzzināt par Alūksnes un Apes novadu bibliotēku elektronisko kopkatalogu, Alūksnes pilsētas bibliotēkas grāmatu un citu izdevumu rezervēšanas iespējām internetā.

4. martā pulksten 10.00 administratīvās ēkas mazajā zālē Dārza ielā 11, Alūksnē notiks seminārs, kurā Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes nodokļu un muitas administrācijas Alūksnes nodaļas nodokļu maksātāju konsultāciju daļas priekšniece Inga Zālīte stāstīs par deklarāciju elektronisko iesniegšanu jeb elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS), par deklarācijas iesniegšanu sakarā ar attaisnotajiem izdevumiem, savukārt par amatpersonu deklarācijas iesniegšanu elektroniski informēs VID Vidzemes nodokļu un muitas administrācijas Valsts amatpersonu datu administrēšanas daļas priekšniece Diāna Bleiere.

Šis seminārs būs īpaši noderīgs amatpersonām, kā arī citiem iedzīvotājiem, kam nepieciešams iesniegt deklarācijas.


2010.gada 22.februārī

Citi

E-prasmju nedēļa Latvijā

     

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju (RAPLM) no 2. līdz 5.martam rīkos Latvijā pirmo e-prasmju nedēļu ar mērķi veicināt iedzīvotāju sekmīgu integrāciju informācijas sabiedrībā.


18.02.10

Citi

Vai jūties droši internetā?

     Internets mūsdienās kļuvis par pieejamu un ierastu lietu, ar kuru saskaramies gan darbā, gan brīvajā laikā. Daudziem jauniešiem internets kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Informācijas meklēšana, diskusijas un viedokļu apmaiņas, video un mūzikas veidošana, dienasgrāmatu rakstīšana un blogošana, draudzēšanās un iepzīšanās... Tās ir tikai dažas iespējas, ko mums piedāvā internets. Taču darbojoties internetā nereti aizmirstam, ka internets ir tāda pati sabiedriska vieta kā skola, bibliotēka vai iela, un arī internetā ir jāievēro savi noteikumi, lai mēs paši un apkārtējie internetā justos droši! Tieši tāpēc aicinām mājaslapā www.drossinternets.lv iepazīties ar "Tīmekļa etiķeti" un padomiem, kā internetā justies droši un pasargāt savus bērnus.

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.