Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Informācija bibliotekāriem

Lapa Draugos Twitter RSS RSSJauns erudīcijas konkurss - Domā. Izzini. Stāsti! Latvijai -100.

Šī gada novembrī Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sākas erudīcijas konkurss „Latvijai - 100. Domā. Izzini. Stāsti!” Konkurss ir veltīts Latvijas simtgadei un tas notiks trijās tematiskās kārtās - „Latvijas simtgade. Notikumi”, „Latvijas simtgade. Vietas” un „Latvijas simtgade. Cilvēki”. Tas noslēgsies 2018. gada 23. novembrī.

No šī gada 6. novembra līdz 30. novembrim norisināsies konkursa pirmā kārta „Latvijas simtgade. Notikumi”, kuras laikā aicinām Latvijas iedzīvotājus doties uz sev tuvāko bibliotēku, lai izzinātu visas valsts vai savas pilsētas, novada vai pagasta vēstures nozīmīgus notikumus, kā arī pastāstītu savu stāstu saistībā ar tiem.

Papildinformācija un arī jautājumi konkursa norises laikā atrodami vietnē www.news.lv. Konkursu piedāvā uzņēmums „Lursoft IT” un Kultūras informācijas sistēmu centrs. Uzvarētāji savā īpašumā saņems vērtīgas balvas.

2017. gada oktobris

Kultūras darbinieku seminārs

2017. gada 10. oktobrī plkst. 10.00 Alūksnes Kultūras centra mazajā zālē notiks Alūksnes novada kultūras darbinieku seminārs.

Programma

10.oktobrī, lai skaisti un patriotiski iesāktu jauno sezonu, kuras galvenais uzdevums- kopīgi un interesanti nosvinēt LV100, 11.30 , pēc pirmās semināra daļas pie Kultūras centra visi kopīgi iesāksim simtgades sezonu ar tulpīšu „Latvija” iestādīšanu. Kopā iestādīsim 5oo tulpes. Viss būs sagatavots, cimdi būs, var vilkt smukās kleitas!

Uz tikšanos!

Cieņā, Sanita Eglīte

Alūksnes novada pašvaldības

Kultūras un sporta nodaļas vadītāja

26335234

2017. gada oktobris

Lursoft datubāzes ”Laikrakstu bibliotēka” abonēšana / pieeja 2018. gadam

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar SIA Lursoft programmas "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros 2018. gadā nodrošina ”Laikrakstu bibliotēka” datubāzes News.lv (www.news.lv) pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

 

Pārējām cita tipa bibliotēkām noteikta abonēšanas maksa. 2018. gadā nemainās KISC līdzfinansējuma apjoms, sastādot 20% no pilnas datubāzes abonēšanas maksas, attiecīgi bibliotēka sedz 80% no pilnas abonēšanas maksas. Skatīt pievienoto failu. Tātad, bibliotēku abonēšanas maksa nemainās, salīdzinot ar 2017. gadu.

Pieteikt datubāzes abonēšanu, aizpildot pieteikuma anketu līdz 30.11.2017.

News.lv ir portāls, kas saviem lasītājiem piedāvā publikācijas no vairāk kā 100 dažādiem laikrakstiem. Portāls ik dienas tiek papildināts ar vairākiem simtiem jaunu rakstu gan no Latvijas centrālajām, gan reģionālajām avīzēm un citiem izdevumiem.

Portāls piedāvā:

  • pēc vēlamajiem parametriem meklēt rakstus līdz pat 20 gadus senā arhīvā;
  • meklēt kartē interesējošās publikācijas;
  • uzzināt, kādi pasākumi notiek Tavā novadā un Latvijā kopumā;
  • izmantot bezmaksas Laikrakstu aģentu;
  • pievienot pasākumus un Uzņēmuma ziņas.

Reģionu galvenajām bibliotēkām lūgums šo informāciju nosūtīt sava reģiona novadu un pagastu bibliotēkām.

Pašvaldību publiskajām bibliotēkām nav jāpiesaka abonēšana, datubāzes pieeja, kā līdz šim, tiek nodrošināta VVBIS tīklā.

Paldies par sadarbību!

 

Ar cieņu,

Agrita Sagalajeva

Programmas "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" koordinatore

Kultūras informācijas sistēmu centrs

Tērbatas iela 53 - 2, Rīga, LV - 1011

Tālrunis: 67844896

E-pasts: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv

2017. gada oktobris

Par Letonikas datubāzes pieeju publiskajās bibliotēkās 2018. gadā

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, 2018. gadā nodrošina neierobežotu LETONIKA.LV (www.letonika.lv) datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Datubāzes pieejas periods no 01.01.2018. līdz 31.12.2018.


LETONIKA.LV ir uzziņu, tulkošanas, multivides, oriģinālliteratūras, mācību un informācijas meklēšanas sistēma par Latviju latviešu valodā un jau vairākus gadus ir visapmeklētākais latviskais interneta resurss Latvijas bibliotēkās.
Letonika.lv resursi nemitīgi tiek papildināti un tie ir sagrupēti 9 sadaļās:

Ø Enciklopēdijas

Ø Vārdnīcas

Ø Lasītava

Ø Multivide

Ø Valoda

Ø Ceļvedis

Ø Pasakas

Ø Latvijas Kultūras kanons

Ø Mācībām

No 01.01.2018. paplašinām datubāzes Letonika.lv attālinātās pieejas pakalpojumu. Kā zinām, 2017. gadā tas bija pieejams visām reģionu galvenajām bibliotēkām, nākamajā gadā tas būs pieejams gan reģionu galvenajām bibliotēkām, gan visām tām bibliotēkām, kas līdz 31.10.2017. būs iesniegušas pieteikumu par datubāzes attālināto pieeju. Pirms pieteikuma nosūtīšanas, lūdzam rūpīgi izvērtēt šī pakalpojuma potenciālo izmantojumu. Pieteikumu nosūtīt uz e-pastu: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv, norādot savas bibliotēkas nosaukumu, kontaktpersonu, tās tālruni un e-pastu.

Visām attiecīgajām bibliotēkām līdz 20.12.2017. tiks nosūtīta Letonika.lv pieejas parole, katrai bibliotēkai sava. Parole domāta reģistrētajiem bibliotēkas lietotājiem un nodrošinās viņiem attālinātu (ārpus bibliotēkas telpām) piekļuvi Letonika.lv datubāzei. Ar šo paroli lasītājiem būs pieejams viss Letonika.lv saturs izņemot ar autortiesībām aizsargātos Lasītavas darbus. Izsniedzot paroli, lasītāji ir jāinformē, ka tā ir sensitīva informācija, kas nav nododama trešajām personām. Rekomendējam lasītājus, kuriem izsniegta parole, atzīmēt IIS ALISE 50. laukā, kas nodrošinātu procesa pārskatāmību un ātru datu atlasi vajadzības gadījumā.

Ar cieņu,

Agrita Sagalajeva

Projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" koordinatore

Kultūras informācijas sistēmu centrs

Tērbatas iela 53 - 2, Rīga, LV - 1011

Tālrunis: 67844896, mob.29713449

E-pasts: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv

2017. gada oktobris

Nacionālā bibliotēka uzsāks Latvijas Kultūras kanona mēnesi

1. septembrī, Zinību dienā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tiks uzsāktas Latvijas Kultūras kanona mēneša aktivitātes. To laikā ikviens aicināts iepazīt Kultūras kanonu un bagāto tautas kultūras un mākslas vērtību mantojumu - gan apmeklējot Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros atjaunoto kanona mājaslapu (www.kulturaskanons.lv), gan piedaloties īpašā orientēšanās spēlē Gaismas pilī!

Dalība bez maksas.

No 1. septembra gaidīsim skolēnus un ģimenes, lai, izmantojot LNB reģistratūrā vai Bērnu literatūras centrā (7. stāvā) saņemtu spēles karti, atrastu, kuras 17 Kultūras kanonā iekļautās vērtības glabājas dažādās vietās bibliotēkā un kāpēc tās ir nozīmīgas.

Latvijas Kultūras kanons ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums. Tajā iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības izjūtu Latvijai. Aptverot septiņas nozares (Tautas tradīcijas, Vizuālā māksla, Skatuves māksla, Mūzika, Literatūra, Kino, Arhitektūra un dizains), Kultūras kanonu veido 99 vērtības, un LNB un tās krājumā var iepazīties ar tām visām.

Pielikumā:

- Aicinājums uz orientēšanās spēli Gaismas pilī; - Latvijas Kultūras kanona plakāti - esiet aicināti izdrukāt šos plakātus un izvietot tos bibliotēkā.

 

Kultūras kanona vadītāja

Dagnija Baltiņa dagnija.baltina@lnb.lv

 

Aicinājums uz orientēšanās spēli Gaismas pilī

Plakāts Rainis

Plakāts Rozentāls

Plakāts Minox

 

 

2017. gada septembris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 Nākošā >>

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.