Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSS2019. gada Saharova balvu iegūst Ilhams Tohti

Ilhams Tohti, uiguru tautības ekonomikas profesors no Ķīnas, kurš cīnās par uiguru minoritātes tiesībām Ķīnā, kļuvis par 2019. gada Saharova balvas par domas brīvību laureātu.

24. oktobrī Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju konference, kuru veido EP priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji, par Saharova balvas 2019. gada ieguvēju no 3 finālistiem izvēlējās Ilhamu Tohti

Paziņojot plenārsēdē 2019. gada laureātu, EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli sacīja: „Man ir gods un patiess prieks paziņot, ka Eiropas Parlaments ir izvēlējies Ilhamu Tohti par 2019. gada Saharova balvas par domas brīvību laureātu. I. Tohti savu dzīvi ir veltījis uiguru minoritātes tiesību aizstāvēšanai Ķīnā. Neskatoties uz uzskatu mērenību un samierināšanās veicināšanu, viņam pēc tiesas paraugprāvas 2014. gadā tika piespriests mūža ieslodzījums.

Piešķirot šo balvu, mēs noteikti aicinām Ķīnas valdību atbrīvot Tohti un ievērot minoritāšu tiesības Ķīnā.’’

Vairāk informācijas https://ej.uz/sifd

2019. gada oktobris

Horvātija ceļā uz pievienošanos Šengenas zonai

Pievienošanās Šengenas zonaiKomisija šodien ziņo par Horvātijas progresu nepieciešamo nosacījumu izpildē, lai pievienotos Šengenas zonai. Eiropas Komisija uzskata, ka, pamatojoties uz 2016. gadā uzsāktā Šengenas izvērtēšanas procesa rezultātiem, Horvātija ir veikusi vajadzīgos pasākumus, lai nodrošinātu, ka ir izpildīti nepieciešamie nosacījumi Šengenas noteikumu un standartu pilnīgai piemērošanai. Horvātijai būs jāturpina darbs, lai īstenotu visas pašreizējās darbības, jo īpaši ārējo robežu pārvaldības jomā, lai nodrošinātu šo nosacījumu turpmāku ievērošanu. Komisija arī šodien apstiprina, ka Horvātija turpina pildīt saistības, kuras ir saistītas ar Šengenas noteikumiem un kuras Horvātija uzņēmās pievienošanās sarunās.

Vairāk informācijas https://ej.uz/132i

2019. gada oktobris

Junkera plāns ir būtiski sekmējis nodarbinātību un izaugsmi ES

Nodarbinātība un izaugsme ESInvestīciju plānam Eiropai jeb Junkera plānam ir bijusi būtiska nozīme nodarbinātības un izaugsmes veicināšanā ES. Pateicoties Eiropas Investīciju bankas (EIB) grupas ieguldījumiem, ko atbalsta Junkera plāna Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF), salīdzinājumā ar pamatscenāriju ES iekšzemes kopprodukts (IKP) ir pieaudzis par 0,9 % un ir izveidots 1,1 miljons jaunu darbvietu. Līdz 2022. gadam Junkera plāna ietekmē ES IKP būs pieaudzis par 1,8 % un būs izveidoti 1,7 miljoni jaunu darbvietu. Šie ir jaunākie Kopīgā pētniecības centra (JRC) un EIB grupas Ekonomikas departamenta aprēķini, kuru pamatā ir līdz 2019. gada jūnija beigām apstiprinātie finansēšanas nolīgumi.

Vairāk informācijas https://ej.uz/JunkeraPlans

2019. gada oktobris

ES budžets 2020: Parlaments prasa vairāk līdzekļu klimata aizsardzībai

Eiropas Parlaments trešdien pieņēma savu nostāju par nākamā gada ES budžetu, uzsverot, ka tam jākļūst par stabilu izejas punktu nākamās paaudzes ES programmām.

EP deputāti rezolūcijā, ko pieņēma ar 529 balsīm par, 130 pret un 43 atturoties, uzsver, ka 2020.gada budžets ir „Savienības pēdējā iespēja pietuvoties šim periodam noteikto politisko saistību izpildei, tostarp virzībā uz ES klimata mērķa sasniegšanu”, kā arī norāda, ka 2020.gada budžetam jāpalīdz sagatavoties daudzgadu finanšu shēmas (DFS) 2021.-2027. gadam īstenošanai

EP deputāti prasa palielināt Komisijas ierosināto budžetu par vairāk nekā 2 miljardiem EUR, kurus varētu novirzīt klimata mērķiem. Viņi prasa arī vairāk finansējuma Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvai (JNI) un Erasmus+, kā arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, digitalizācijai, migrācijai un ārpolitikai, tostarp arī attīstības un humanitārajai palīdzībai.

Vairāk informācijas https://ej.uz/v4rx

2019. gada oktobris

EP deputāti nobažījušies par budžetu, klimata pārmaiņām un “Brexit”

EP deputāti prasa ES līderiem steidzami rīkoties, lai glābtu finansējumu ES programmām, novērstu klimata pārmaiņas un nepieļautu Brexit bez vienošanās.

Nākamnedēļ Briselē paredzēta ES valstu un valdību līderu jeb Eiropadomes sanāksme.

EP deputāti oktobra minisesijas atklāšanā Briselē ES vadītājiem pieprasīja nodrošināt, lai nepārtrūktu finansējuma plūsma ES atbalstītajām programmām, ja neizdosies laikā vienoties par ES nākamo daudzgadu budžetu.

Viņi arī aicināja steidzami pieņemt lēmumus par klimata pārmaiņu novēršanu, lai varētu laikus īstenot Parīzes klimata nolīguma mērķus.

Attiecībā uz Brexit lielākā daļa EP runātāju nosodīja pašreizējo savstarpējo „rādīšanu ar pirkstiem”, kas norisinās starp ES un Lielbritānijas valdībām, Lielbritānijas valdības nostāju, kā arī pieprasīja novērst potenciāli postošās sekas, kas rastos, ja Brexit izstāšanās notiktu bez izstāšanās līguma.

 

Vairāk informācijas https://ej.uz/42nb

2019. gada oktobris

Savējie iedvesmo! Tikšanās ar Nadīnu Dudari un Māru Saldābolu

2019. gada oktobris

Eiropas valodu diena - Tulkotājs kā profesija

Lietotāja Alūksnes pilsētas bibliotēka attēls.Katru gadu 26. septembrī mēs atzīmējam Eiropas Valodu dienu. Pēc Eiropas Padomes iniciatīvas kopš 2001. gada 26. septembrī visā Eiropā tiek atzīmēta Eiropas Valodu diena. Tās mērķis ir uzsvērt valodu daudzveidību un aicināt cilvēkus turpināt valodu apguvi mūža garumā.

Arī EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punktā ši notikuma sakarā notika pasākums "Tulkotājs kā profesija", kur bija iespēja tikties ar tulkotāju Daci Meieri. Viņa ir iztulkojusi vairāk nekā 80 grāmatu, pārvalda daudzas svešvalodas. Klausītājiem bija iespēja iepazīties ar procesu, kā īsti notiek grāmatas tulkošana, kā tulkotājs izvēlas grāmatas, kuras tulkot un kā veidojas attiecības ar katras grāmatas autoru.

2019. gada septembris

Eiropa gatavojas visaukstākajai ziemai pēdējo 30 gadu laikā

Attēlu rezultāti vaicājumam “ziema Eiropā”Aukstums un sniegputeņi sagaidāmi jau novembrī!

Eiropa var ieraudzīt „zvēra no austrumiem” atgriešanos, jo zinātnieki brīdina, ka to sagaida vien no visaukstākajām ziemām pēdējo 30 gadu laikā, raksta Accuweather.

„Zvērs no Austrumiem” - tā ir frāze, ko izmanto, aprakstot aukstos un ziemīgos laikapstākļus un austrumu vētras no tuvākā kontinenta Lielbritānijā.

Analizējot esošo jūras temperatūru un Ziemeļatlantijas laikapstākļu sistēmas, zinātnieki var paredzēt, kas sagaida Eiropu pēc četriem mēnešiem - un būs ļoti auksti.

Aukstais arktiskais gaiss Lielbritānijā ieradīsies nākošā gada pirmajos mēnešos, jo Golfa straumes plūsma apies Britāniju, atstājot to bez temperatūras paaugstināšanos, ko tā parasti Britu salām sagādā no Atlantikas un Karību jūras.

Neskatoties uz to, ka laika prognozi ziemai izteikt ir pāragri, klimata prognozēšanas eksperti no Londonas Universitātes koledžas ir pamanījuši ekstremālas izmaiņas jau 4 mēnešus pirms ziemas iestāšanās. Komanda, kuru vada profesors Marks Sonders: „Tas nozīmēs, ka gaisa temperatūra 2020. gada janvārī-februārī centrālajā Anglijā būs visaukstākā ziemas laikā kopš 2013. gada, bet 2020. gada janvāris-februāris būs septītā aukstākā ziema pēdējo 30 gadu laikā”.

Par prognozes indikatoru ilgu laiku bija straumes izpēte, bet jaunās metodes, ko izmanto Londonas Universitātes koledžas pētnieki, mēra saules gaismas izmaiņas un citus faktorus, kas ļāva izdarīt vēl tālākas prognozes. Saules aktivitātes izsekošana GWV parāda, ka mēs patlaban atrodamies ārkārtīgi zemas saules aktivitātes līmenī.

Tātad sildieties un gatavojieties sūrajai ziemai!

avots: accuweather.com

2019. gada septembris

Tulkotājs kā profesija. Saruna ar tulkotāju Daci Meieri

2019. gada 26. septembris

Jaunievēlētā EK priekšsēdētāja fon der Leiena iepazīstina ar jauno kolēģijas sastāvu un plānotajiem amatiem

Šodien jaunievēlētā Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena iepazīstināja ar savu komandu un nākamās Eiropas Komisijas jauno struktūru. Latvijas izvirzītais komisāra amata kandidāts Valdis Dombrovskis piedāvātajā komisijas sastāvā koordinēs darbu pie tādas ekonomikas, kas darbojas cilvēku labā, kā arī būs finanšu pakalpojumu komisārs, kuru atbalstīs Finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienības ģenerāldirektorāts. Jaunievēlētā priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja: „Mums ir unikāla sociālā tirgus ekonomika. Tā ir mūsu labklājības un sociālā taisnīguma avots. Tas ir vēl jo svarīgāk, mums saskaroties ar divējādu pāreju: klimata un digitalizācijas jomā. Valdis Dombrovskis vadīs mūsu darbu, lai ekonomikā apvienotu sociālo un tirgus dimensiju.”

EK jaunā kolēģija un plānotie amati

2019. gada septembris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.