Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSJauns resurss skolām par ES

Eiropas Komisija ir atjaunojusi skolotāju un bērnu stūrīti europa.eu vietnē, izveidojot Mācību stūrīti. Visa informācija tur ir latviski.

Lūdzu lietojiet paši un aiciniet skolas, jauniešu organizācijas izmantot šo resursu! Lūgums skolotājiem - jūsu sadarbības partneriem dot ziņu tagad, kā arī atgādināt, sākoties jaunajam mācību gadam.

https://europa.eu/learning-corner/home_lv

2019. gada maijs

No 15. maija zvani uz citām ES valstīm lētāki

EK ziņo: no 15. maija visiem starptautiskajiem zvaniem un īsziņām ES robežās būs piemērojama jauna maksimālā cena. Proti, patērētāji, zvanot no savas valsts uz citu ES valsti, maksās ne vairāk kā 19 centus minūtē (bez PVN) un 6 centus par īsziņu (bez PVN).

2017. gada jūnijā jau tika atcelta viesabonēšanas maksa, bet ES mēroga telesakaru noteikumu pārskatīšanas rezultātā tagad ir arī noteikti cenas ierobežojumi starptautiskajiem zvaniem un īsziņām Eiropas Savienībā.

Vairāk informācijas šeit:

1) paziņojums medijiem:https://ec.europa.eu/latvia/news/digit%C4%81lais-vienotais-tirgus-no-15-maija-zvani-uz-cit%C4%81m-es-valst%C4%ABm-l%C4%93t%C4%81ki_lv

2) biežāk uzdotie jautājumi un atbildes uz tiem: https://ec.europa.eu/latvia/news/digit%C4%81lais-vienotais-tirgus-no-15-maija-zvani-uz-cit%C4%81m-es-valst%C4%ABm-l%C4%93t%C4%81ki_lv

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā

Preses nodaļa

Tālruņi: 28665579; 67085421

kaspars.kreics@ec.europa.eu

kristine.liepina@ec.europa.eu

http://twitter.com/EiropasKomisija

http://facebook.com/EiropasKomisija

http://instagram.com/eiropaskomisija

Eiropas Komisija ir apņēmusies nodrošināt personas datu aizsardzību. Visi personas dati tiek apstrādāti saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 45/2001.

2019. gada maijs

Bibliotēku manifests Eiropai – bibliotēku interešu aizstāvības instruments bibliotēkām visā Eiropas Savienībā

Manifesta iniciatore ir Starptautiskā bibliotēku asociāciju un institūciju federācija (IFLA) sadarbībā ar citām Eiropas bibliotēkas pārstāvošajām organizācijām - Eiropas iniciatīvu „Publiskās bibliotēkas 2030” (Public Libraries 2030), Zinātnisko publikāciju un akadēmisko resursu koalīciju (SPARC), Eiropas zinātnisko bibliotēku asociāciju (LIBER), kā arī Eiropas Bibliotēku, informācijas un dokumentācijas biroju (EBLIDA).

Eiropas bibliotēku interešu aizstāvības jautājums ir iekļauts arī Eiropas Bibliotēku, informācijas un dokumentācijas biroja (EBLIDA) stratēģiskajā plānā 2019.-2022. gadam. Manifests ir nosūtīts Eiropas Parlamenta viceprezidentei, Īrijas EP deputātei, Mereidai Makginesai (Mairead Mc Guinness), kura uzaicināta uzstāties ikgadējā Eiropas Bibliotēku, informācijas un dokumentācijas biroja (EBLIDA) un Publisko bibliotēku pārvaldības foruma (NAPLE) 27. konferencē „Bibliotēkas atvērtas visiem” (Libraries Open for All), kas notiks 2019. gada 24.-25. jūnijā Dublinā, Īrijā.

Lasīt vairāk Latvijas Bibliotēku portālā: http://biblioteka.lv/News/ArticleItem.aspx?article=49376&type=0

Manifesta teksts latviešu valodā: https://www.europe4libraries2019.eu/resources/

2019. gada maijs

EK nāk klajā ar pavasara ekonomikas prognozi

EK nākusi klajā ar paziņojumu par Eiropas pavasara ekonomikas prognozi.

Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis, kura pārziņā ir eiro un sociālais dialogs, kā arī finanšu stabilitāte, finanšu pakalpojumi un kapitāla tirgu savienība, teica: „Eiropas ekonomika uzrāda labu noturību, saskaroties ar ārējiem faktoriem, kas nav labvēlīgi ekonomikas izaugsmei, tai skaitā tirdzniecības spriedzi. Paredzams, ka ekonomikas izaugsme turpināsies visās ES dalībvalstīs un nākamgad paātrināsies, pateicoties stabilam iekšzemes pieprasījumam un uzlabojoties nodarbinātības rādītājiem un mazākām finansēšanas izmaksām. Tomēr joprojām pastāv riski attiecībā uz perspektīvām. Attiecībā uz ārējiem faktoriem tas ietver turpmāku tirdzniecības konfliktu saasināšanos un nestabilitātes riskiem attīstības tirgos, jo īpaši Ķīnā. Mums Eiropā būtu jāpievērš uzmanība tam, ka, iespējams, Brexit varētu notikt bez vienošanās un ka iespējama valsts un banku saiknes atgriešanās.”

Vairāk informācijas šeit: https://ej.uz/pavasaraprognoze

 

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā

2019. gada maijs

Ne-politisks Eiropas vēlēšanu ceļvedis Latvijas vēlētājiem

Neatliec visu uz Eiropas vēlēšanu dienu - uzzini svarīgo par Eiropas Parlamentu un vēlēšanu norisi no ekspertiem iepriekš!

 
 
 
 
 
 
20. maijā plkst. 17.00 - piecas dienas pirms Eiropas vēlēšanām - Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga, 1. stāvs) pasākumā „Ne-politisks Eiropas vēlēšanu ceļvedis” ikvienam būs iespēja satikt ekspertus, iegūt praktisku informāciju un saņemt atbildes uz jautājumiem par Eiropas Parlamentu un vēlēšanu norisi.
Pasākumu būs iespējams skatīties tiešraidē www.esmaja.lv un ES mājas Facebook lapā https://www.facebook.com/esmajalv/
Vairāk informācijas meklē te
2019.gada maijs

Atbalsts Eiropas vēlēšanās

7. maijs: līdz šim datumam (IESKAITOT) ikviens Latvijas pilsonis var ērti nomainīt savu vēlēšanu iecirkni, ja vēlas balsot citur:

o Vēlēšanu iecirkni katram piešķir automātiski, atbilstoši deklarētajai dzīves vietai. Piemēram, ja deklarētā dzīvesvieta nav mainīta, tad arī vēlēšanu iecirknis nav mainīts un ir tas pats, kas iepriekšējās vēlēšanās.

o Ja nezini savu vēlēšanu iecirkni, noskaidro vai samaini to elektroniski PMLP vietnē: pmlp.gov.lv

! NOSKAIDROT: https://ej.uz/noskaidro_iecirkni_bibl

! SAMAINĪT (lai samainītu iecirkni, jāautorizējas ar savu internetbanku): https://ej.uz/samaini_iecirkni_bibl

o Noskaidrot savu iecirkni vari arī, zvanot uz CVK uzziņu tālruni: 67049999.

o Lūk, arī VIDEO instrukcija iecirkņa maiņai.

22. - 24. maijs: IEPRIEKŠĒJĀ BALSOŠANA! Trīs dienas pirms vēlēšanām vari balsot JEBKURĀ vēlēšanu iecirknī Latvijā! Līdzi jāņem pase vai personas apliecība.

25. maijs. EIROPAS vēlēšanas LATVIJĀ. Atceries - jābalso konkrētā - savā - vēlēšanu iecirknī! Līdzi jāņem pase vai personas apliecība. Šajā dienā ievēlēsim 8 Latvijas pārstāvjus, kuri turpmākos 5 gadus strādās Eiropas Parlamentā un līdzdarbosies ES likumu izstrādē.

2019. gada aprīlis

Svini Eiropas dienu un piedalies „Eiropas eksāmenā”!

 

Latvijas iedzīvotāji jau 15 gadus aktīvi izmanto iespējas, ko sniedz Latvijas dalība Eiropas Savienībā - paplašinājušās ceļošanas un studiju iespējas, tiek saņemts plašs atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai, uzlabojas vides un dzīves kvalitāte. Nozīmīgi ir izprast, ka ikviens no mums ir aktīvs un atbildīgs Latvijas un Eiropas līdzveidotājs - zinošs, kritiski domājošs un drosmīgs.
Tāpēc tradicionāli Eiropas dienā, 9. maijā no plkst. 8:00 līdz 21:00 www.esmaja.lv, ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts piedalīties „Eiropas eksāmenā”. „Eiropas eksāmena” mērķis ir pilnveidot zināšanas un izpratni par Latviju Eiropā, kā arī stiprināt mūsu pilsonisko apziņu.

Eiropas eksāmens ir tests ar 20 jautājumiem, kas aptver dažādas ar mūsu ikdienu saistītas tēmas. Ņemot vērā Eiropas Eksāmena dalībnieku dažādo vecumu un zināšanu līmeni, dalībnieki izvēlas sev piemēroto jautājumu grupu.

Piedalieties un mudiniet arī pārējos piedalīties, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs būtu drošs, ka izprot to, kas notiek savās mājās - Latvijā, Eiropā un pasaulē!

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisija sadarbībā ar Eiropas Kustība Latvijā.

9. maijā arī EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punktā notiks Atvērto durvju diena, kur jebkurš interesents varēs iepazīties ar ES izveidošnas vēsturi, risināt krustvārdu mīklas, spēlēt spēles par Eiriopas tematiku, piedalīties Eiropas eksāmenā.

2019.gada maijs

Latvijai Eiropas Savienībā- 15

Latvijas dalība Eiropas Savienībā ir devusi Latvijai stabilitāti, drošību un salīdzinošu labklājību, kā arī palīdzējusi veidot Latviju par modernu un attīstītu valsti. Ieguvumi:

ieguvumi:

Dzīves līmeņa uzlabošanās

Ekonomiskā attīstība un uzņēmējdarbības veicināšana

Finansiālā stabilitāte

Teritoriālais atbalsts lauku un reģionu attīstībai

ES Vienotais tirgus: preču, pakalpojumu, kapitāla un personu brīva kustība

Latvijas dalība ES veicina mūsu iesaisti globālajos procesos un drošību

Latvijas dalības ES ieguvumi un intereses ārpolitikas jomā

Latvijas dalība ES ir ieguldījums valsts ilgtspējībā

Vairāk lasi te

aprīlis

Ko latvieši domā par Eiropas Savienību?

Latvijas sabiedrība neizceļas ar lielu politisko aktivitāti, taču kopumā latvieši uz Eiropas Savienību (ES) raugās nedaudz cerīgāk nekā vidējais eiropietis, un īpaši izteikta šī tendence ir jauniešu vidū, liecina mēnesi pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām publicēti "Eurobarometer" aptaujas rezultāti. Uz jautājumu, kāda sajūta pirmā nāk prātā, domājot par ES, 29% respondentu no Latvijas izvēlējās atbilžu variantu "cerība". ES vidējais rādītājs ir par procentu zemāks. Tomēr populārākā atbilde bija "šaubas", ko izvēlējās 30% aptaujāto no Latvijas. Visās ES dalībvalstīs šo variantu izvēlējās vidēji 33% cilvēku, tātad latvieši tomēr šaubās nedaudz mazāk. 25% latviešu uz ES raugās ar pārliecību, bet 2% - ar bailēm.

2019. gada aprīlis

Es piedzimstu šodien. Kāda būs pasaule, kurā es izaugšu? Izvēlies savu nākotni. Eiropas vēlēšanas Latvijā 25. maijā.

26. aprīlī

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.