Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS




2014.gada 8.augusts

Pastāsti savu Baltijas ceļa stāstu!

     
Baltijas ceļš ir viens no spilgtākajiem Atmodas laika notikumiem un šogad atzīmēsim tā 25.gadadienu. 23.augustā tika izveidota cilvēku ķēde trīs Baltijas valstu vienotiem centieniem pēc brīvības.
Šī gada aprīlī šim nozīmīgajam vēsturiskajam notikumam atklāts projekts „Baltijas ceļa stāsti”. Projektu izsludinājusi UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un tā mērķis ir līdz 2014.gada beigām apkopot cilvēku atmiņu stāstus un, lai tie būtu pieejami nākamajām paaudzēm gan virtuālajā vidē, gan atmiņu institūcijās- muzejos un bibliotēkās.
Arī Alūksnes pilsētas bibliotēka iesaistījusies „Baltijas ceļa stāstu” projektā. Gribam fiksēt savu novadnieku Baltijas ceļa pieredzi. Ja Jūs piekritīsiet, tad stāsti būs lasāmi ne tikai minētajā portālā, bet Alūksnes pilsētas bibliotēkas interneta vietnē www.albibl.lv.
Uzrunājam arī tos, kuri nevarēja aizbraukt līdzi, bet ar sirdi un domām stāvēja tur līdzās visiem. Ar Jūsu domām, sajūtām, stāstiem un fotogrāfijām gaidīsim bibliotēkā tās darba laikā (vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni 64322197, 25403935 vai e-pastu biblioteka@aluksne.lv ).


2014.gada 30.jūlijs

Ielūgums uz grāmatas atvēršanu

     

Vēsmas Kokles-Līviņas talanta cienītāji  laipni aicināti uz

„Jāmeklē ir Tev!

YOU must find it yourself!” grāmatas atvēršanu

Alūksnes pilsētas svētku noskaņās, 2. augustā, sestdien, plkst. 14:00 Alūksnes muzejā, Pils ielā 74

 


2014.gada 30.jūlijs

Darba laika izmaiņas pilsētas svētkos

     
   
 
Sestdien, 2.augustā Alūksnes pilsētas bibliotēka apmeklētājiem būs slēgta.
Aicinām nepieciešamos izdevumus izvēlēties savlaicīgi un atgādinām, ka bezvadu internets ir pieejams bibliotēkas tuvumā visu diennakti.
Atvainojamies, ja sagādājām neērtības.
 
 
 
Izmantosim šo dienu, lai apmeklētu un izbaudītu pilsētas svētku pasākumus!


2014.gada 29.jūlijā

Bibliotēkā skatāma Alūksnes Mākslas skolas pieaugušo gleznošanas kursa dalībnieku darbu izstāde!

     
  No 28.jūlija līdz 23.augustam Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ir skatāma Alūksnes Mākslas skolas pieaugušo gleznošanas kursa dalībnieku darbu izstāde (kursa vadītāja - Anita Vēliņa).
 
Izstādē - Ernesta Kasparsona, Aijas Kalējas, Inetas Bērziņas, Sandras Kustovas, Ievas Bankas un Guntas Tučas gleznas.
 
Visus interesentus laipni lūdzam apmeklēt izstādi!


2014.gada 28.jūlijā

Ir noslēdzies konkurss "Kā atmodināt Saulcerīti". Starp labākajiem - arī alūksniešu domraksti!

     

Ir noslēdzies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētais domrakstu konkurss "Kā atmodināt Saulcerīti". Konkursam tika iesūtīti 259 darbi no visas Latvijas. Žūrija, kuras sastāvā bija rakstnieks Māris Rungulis, Jūrmalas Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte, izvērtējot visus konkursam iesūtītos darbus, atlasīja 69 labākos, kuri tiks publicēti īpašā grāmatā. No visiem labākajiem vēl tiks atlasīti 5 oriģinālākie domraksti, un to autori 8.septembrī, Starptautiskajā rakstpratības dienā, kāps Rātsnama balkonā un nolasīs fragmentu no sava sacerējuma, par to saņems arī īpašas balvas.

 

Priecē tas, ka starp 69 labākajiem konkursa darbiem ir arī 6 alūksniešu (Roberta Briediņa, Elīnas Gustas, Lindas Gustas, Anetes Palmas, Daiņa Rižkina, Elīnas Strazdas) domraksti!

 

Atgādinām, ka 8.septembrī Rīgā notiks karnevāla gājiens "Gribu iet uz bibliotēku". Tas ir viens no Rīgas 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas pasākumiem. Gājienā piedalīsies 2000 bērni no visas Latvijas. Konkursanti, tērpušies pašgatavotās maskās, tajās atainojot kādu iemīļotu literāro varoni, dosies no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz jauno Nacionālās bibliotēkas ēku Gaismas pili. Gaismas pilī bērnus sagaida dažādi konkursi, Gaismas pils iepazīšanas spēle, koncerts un balvas. 

 

Mēs, Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāres, sakām sirsnīgu paldies visiem, kuri piedalījās konkursā! Paldies arī bibliotekārēm Maijai Bērzabindei, Dzidrai Zariņai, Sarmītei Meļķei, kā arī visām skolotājām par to, ka atbalstīja un iedrošināja bērnus piedalīties konkursā!

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.