Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSRoberts Zīle: Aukstā Somijas un ES Padomes dvesma Eiropas naudas cerībām

Šonedēļ ES Padomes prezidējošā valsts Somija prezentēja savu piedāvājumu sarunu uzsākšanai par nozīmīgo ES daudzgadu finanšu shēmas (DFS) budžeta ietvaru. Šeit uzsvars patiesi jāliek uz sarunu uzsākšanas piedāvājumu, jo šķiet, ka neviens, tai skaitā pati Somija, nav apmierināta ar to, ko prezentēja.

Lasīt vairāk https://ej.uz/guf3

2019. gada decembris

EP apstiprina jauno EK kolēģiju fon der Leienas vadībā

'Delfi' no Strasbūras: EP apstiprina jauno EK kolēģiju fon der Leienas vadībāEiropas Parlaments (EP) trešdien ar vienkāršu vairākuma balsojumu apstiprināja jauno Eiropas Komisijas (EK) komisāru komandu Urzulas fon der Leienas vadībā. Tās veidošanu iezīmēja atgriešanās pie Eiropas lielvalstu kompromisa kandidāta izvēles EK prezidenta amatam, zīmīgas trīs kandidātu nomaiņas pēc EP atteikuma viņus apstiprināt, kā arī komisāru amata nosaukumiem, kas raisījuši diskusijas daudzās dalībvalstīs. EP fon der Leienas vadīto kolēģijas sastāvu atbalstīja ar 461 balsi "par", 157 balsoja "pret", bet 89 atturējās. Jaunā, dažkārt par Eiropas Savienības ministru kabinetu dēvētā komanda, darbu sāks šā gada 1. decembrī, un tās pilnvaru termiņš noslēgsies pēc pieciem gadiem - 2024. gada nogalē.

Vairāk informācijas: https://ej.uz/h7ok

2019. gada novembris

200 miljoni eiro Eiropas agropārtikas produktu popularizēšanai Eiropas Savienībā un ārpus tās robežām

Eiropas agropārtikas produktu popularizēšana2020. gadā Eiropas Komisija ar 200,9 miljoniem eiro finansēs ES agropārtikas produktu popularizēšanas pasākumus gan pašu mājās, gan ārvalstīs.

Komisijas pieņemtajā 2020. gada noieta veicināšanas politikas darba programmā ieskicētas galvenās atbalsta prioritātes. ES agropārtikas produktu noieta veicināšanas politika izstrādāta, lai palīdzētu nozarei gūt labumu no aizvien plašākā un dinamiskākā pasaules agropārtikas tirgus, palielinātu informētību par kvalitātes shēmām, arī bioloģisko produkciju, un palīdzētu ražotājiem, ja tiem nāktos saskarties ar tirgus traucējumiem.

 

Vairāk informācijas: https://ej.uz/tacv

2019. gada novembris

Vienošanās par ES budžetu 2020. gadam: cīņa pret klimata pārmaiņām un citu ES prioritāšu īstenošana

Vienošanās par ES budžetu 2020. gadam: cīņa pret klimata pārmaiņām un citu ES prioritāšu īstenošanaŠodien trīs ES iestādes vienojās par ES 2020. gada budžetu. Tas ļaus ES koncentrēt savus resursus iedzīvotājiem svarīgās prioritārajās jomās: klimata pārmaiņas, darbvietas, jaunatne, drošība un solidaritāte Eiropas Savienībā. Tā kā nākamā gada budžets būs septītais un pēdējais pašreizējā 2014.-2020. gada ilgtermiņa budžeta ciklā, tas sagatavos pāreju uz nākamo budžeta ciklu.

 

Vairāk informācijas:https://ej.uz/5sk6

2019. gada novembris

ES Pamattiesību harta svin 10. gadadienu

Es pamattiesību hartai - 10ES Pamattiesību hartai 2019. gada 1. decembrī apritēs 10. gadskārta kopš 2009. gada 1. decembra, kad stājās spēkā Lisabonas līgums un tā kļuva juridiski saistoša. Atzīmējot šo gadadienu, EK kopā ar Padomes prezidentvalsti Somiju un ES Pamattiesību aģentūru rīt rīkos konferenci, kurā pārrunās, kā uzlabot hartas izmantošanu un informētību par hartu, lai to iedzīvinātu ES iedzīvotāju ikdienā.

Vairāk informācijas: https://ej.uz/xxac

2019. gada novembris

Eirobarometra aptauja: vairākums ES iedzīvotāju pozitīvi vērtē starptautisko tirdzniecību

Eiropas Komisijas publicētās Eirobarometra speciālaptaujas rezultāti liecina, ka 60 % no eiropiešiem jūtas personīgi ieguvēji no starptautiskās tirdzniecības — tas ir par 16 procentpunktiem vairāk nekā pirms 10 gadiem, kad tika veikta iepriekšējā aptauja. Tā arī atklāj, ka, pēc 71 % respondentu domām, ES efektīvāk aizstāv savu valstu tirdzniecības intereses nekā atsevišķas valstis, rīkojoties neatkarīgi cita no citas.

Informācija pieejama arī šeit: https://ej.uz/EirobarometrsTirdznieciba

2019. gada novembris

Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienās Rīgā bez maksas izrādīs trīs filmas

Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienās Latvijas iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties trīs ievērojamas Eiropas filmas, kas šogad pretendē uz Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu.

Filmu bezmaksas seansi notiks Rīgā, kino "Splendid Palace" (Elizabetes iela 61):

  • 22. novembrī plkst. 18:30 "The Realm"
  • 23. novembrī plkst. 18:30 "God Exists, Her Name Is Petrunya"
  • 24. novembrī plkst. 18:30 "Cold Case Hammarskjöld"

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesentiem lūdzam sūtīt vēstuli uz e-pasta adresi epriga@europarl.europa.eu, norādot filmu, ko vēlas apmeklēt.

Vairāk informācijas https://ej.uz/thw2

2019. gada novembris

“DiscoverEU”: jautājumi un atbildes

#DiscoverEUKas ir „DiscoverEU”?

„DiscoverEU” ir ES iniciatīva, kas piedāvā 18 gadus veciem jauniešiem iespējas ceļot, izbaudot Eiropas Savienībā pastāvošo pārvietošanās brīvību un tādā veidā iepazīstot Eiropas reģionu daudzveidību, baudot kultūras bagātību un satiekot cilvēkus no visa Eiropas kontinenta. Ceļojot dalībniekiem būs iespēja labāk iepazīt sevi, vairot uzticēšanos saviem spēkiem un uzlabot tādas svarīgas kompetences kā, piemēram, problēmu risināšanas un svešvalodu prasme.

Vairāk informācijas lasi : https://ej.uz/DiscoverEU_JautAtb

2019. gada novembris

Savējie iedvesmo! Tikšanās ar dzīvnieku mājas "Astes un Ūsas" pārstāvjiem

2019. gada 11. novembris

Eiropas Komisija publicējusi 2019. gada izglītības un apmācības pārskatu

Eiropas Komisija publicējusi 2019. gada izglītības un apmācības pārskatu, kurā analizēts, kā ES un tās dalībvalstīs attīstās izglītība un apmācība. Šogad pārskatā, kas izdots jau astoto reizi pēc kārtas, galvenā uzmanība pievērsta skolotājiem. Tajā ietverti un analizēti Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (link is external) rīkotās plašās skolotāju aptaujas rezultāti. Šis jaunākais skolotāju un skolēnu starptautiskais apsekojums parādīja, ka skolotājiem ir vajadzīga apmācība, lai viņi varētu labāk risināt neatliekamos jautājumus, tādus kā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošana, studenti ar īpašām vajadzībām un daudzkultūru klases. Lai lūkotu rast atbildes uz šiem jautājumiem, pārskatā ieteikts sagatavot pietiekamu skaitu skolotāju sistēmas ietvaros un visos priekšmetos un gādāt par viņu sadalījumu starp pilsētām un lauku rajoniem. Tajā pašā laikā tajā uzsvērts, ka ir vajadzīgi lielāki politiskie pūliņi, lai piesaistītu labākos kandidātus skolotāju profesijai un vienlaikus nodrošinātu, ka viņi ir pienācīgi apmācīti un motivēti strādāt šajā profesijā.

Attiecībā uz ieguldījumiem izglītībā jaunākie pārskata dati liecina, ka publiskie izdevumi izglītībai Eiropas Savienībā kopumā arvien ir stabili, savukārt dalībvalstis izglītības jomā joprojām iegulda mazāk nekā pirms 2007.-2008. gada ekonomikas krīzes.

Vairāk par pārskatu šeit: https://ej.uz/EiropasIzglitibasTelpa

2019. gada oktobris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.