Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2008.gada 15.septembrī

Konkursi

Piedalies erudīcijas konkursā internetā „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!”

     Pirmdien 15.septembrī sāksies jauns letonika.lv erudīcijas konkurss internetā „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!”, kuru kopīgi rīko sabiedrība „Tilde” un v/a „Kultūras informācijas sistēmas”. Laikā līdz 24.novembrim piecās kārtās tiks noteikts katra Latvijas reģiona prasmīgākais informācijas meklētājs internetā no bibliotekāru, skolnieku un pieaugušo bibliotēkas lasītāju vidus. Uzvarētāji saņems vērtīgas balvas no jauno tehnoloģiju produktu klāsta. Izmēģināt spēkus informācijas meklēšanā aicināti visi interesenti.
To no 9.septembra iespējams izdarīt, konkursa lapā www.letonika.lv/konkurss/registration.aspx Lai piedalītos konkursā, jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiereģistrējas, jo atbilstoši rīkotāju mērķiem un konkursa misijai dalībniekiem jābūt reģistrētiem bibliotēku lasītājiem. Tādēļ konkursa noslēgumā īpaši suminātas tiks arī katra reģiona aktīvākās bibliotēkas, proti, tās, no kurām konkursā piedalīsies procentuāli lielākais bibliotēkas lasītājus skaits.


2008. gada 12. septembrī

Konkursi

Konkurss "Valodas un mēs"

     Atzīmējot Valodu dienu, Eiropas Komisijas Ziemeļaustrumlatvijas „Europe Direct” informācijas punkta Alūksnes filiāle un Alūksnes Eiropas Savienības informācijas punkts organizē konkursu „Valodas un mēs”.


2008. gada 5. septembrī

Konkursi

Noslēdzies konkurss "Eiropas valstis: vienoti dažādībā. Luksemburga"

     Noslēdzies EK Ziemeļaustrumlatvijas EDIP Alūksnes filiāles un ES informācijas punkta rīkotais konkurss "Eiropas valstis: vienoti dažādībā. Luksemburga".


2008.gada 4.septembrī

Ciemiņu sagaidīšana

Tikšanās ar novadpētnieku, baltu kultūras pētnieku Ojāru Ozoliņu

     

12.septembrī plkst. 14:00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā notiks tikšanās ar novadpētnieku, baltu kultūras pētnieku Ojāru Ozoliņu. Autors iepazīstinās ar savu grāmatu "Krīvu lāsts: pārdomas par civilizācijas vēsturi", kuru 2007.gadā izdevusi Liepājas pedagoģiskā akadēmija. Grāmatā stāstīts par noslēpumaino indoeiropiešu pirmtautu un tās pēctečiem, kuri saglabājuši daudz ko no savu sentēvu valodas un savdabīgā pasaules uzskata. Darbā stāstītais jāpieņem kā ceļojuma piezīmes izejas meklējumos no aizvadīto laiku cilvēku rīcības radīto daudzo "kāpēc" strupceļiem. Tās ir piezīmes, kas norāda, kur sākas ceļš uz izeju, uz patiesību. Tā ir arī ieeja nākotnē, ja vien cilvēces pastāvēšanas gaita neapstāsies maldu strupceļos. Ojārs Ozoliņš ir autors un sastādītājs vairākām grāmatām: ""Ik rītiņu saule lec: pa senu domu pēdām Vidzemē" (1996.), "Atnācēji no saullēktu puses" (1992.). Novadpētnieka O.Ozoliņa savāktās liecības savā grāmatā izmantojis Arturs Goba- "Ceļš uz Bitarīnu:senā Tālava Ojāra Ozoliņa vēsturisko teiku, nostāstu, tautasdziesmu pierakstos un atmiņtēlojumos".


2008.gada 1.septembris

Ciemiņu sagaidīšana

Aicinām uz izstādi "Ziedu fantāzija"

     

Septembrī Alūksnes pilsētas bibliotēka ikvienu interesentu aicina uz izstādi "Ziedu fantāzija", kurā skatāmi 180 alūksnietes dzejnieces Vēsmas Kokles - Līviņas zīmētie apsveikumi. V.Kokle- Līviņa izstādei izvēlējusies šādu moto: "Visskaistākais zieds ir dvēseles zieds, Ko cilvēks cilvēkam sniedz, lai pretim starotu smaids. Bet… Šo ziedu fantāzija ir apsveikums katram, Kas mazajā lielo spēj pamanīt. Un savās izjūtās ziedu motīvos raugoties, Rod mirkli sevī klusi pasmaidīt." Izstāde apskatāma bibliotēkas abonementā darba dienās no plkst. 10:00 līdz 18:00, sestdienās no plkst. 9:00 līdz 15:00.

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.