Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSNVA aicina darba meklētājus reģistrēties dalībai tiešsaistes darba dienā „Darbs un karjera Latvijā”

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba meklētājus reģistrēties dalībai tiešsaistes darba dienā „Darbs un karjera Latvijā 2019”, kas 26.septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu. Tā ir lieliska iespēja darba meklētājiem atrast piemērotu darbu Latvijā! Dalība pasākumā ir bez maksas!

Šobrīd tiešsaistes darba dienai ir jau pieteikušies vairāk nekā 150 darba meklētāju, savukārt darba devēji ir reģistrējuši jau 725 brīvas darba vietas ar atalgojumu virs 1000 eiro, pārstāvētas ir tādas nozares kā informācijas tehnoloģiju pakalpojumi („Tieto Latvia”, „Evolution Latvia”), rūpniecība un ražošana („Polipaks”, „Dinnair”, „SSI Schaefer Latvia”, „Severstal Distribution”, „Stiga RM”, „Valmieras stikla šķiedra”), pārtikas ražošana („Meat Union”, „Orkla Latvia”), būvniecība („Skonto PREFAB”, „Skonto Plan”), apdrošināšanas pakalpojumi („BTA Baltic Insurance Company”), transporta pakalpojumi („Rīgas satiksme”), mazumtirdzniecība („Paul Mason Properties - IKEA”, „VITA mārkets”), veselības aprūpe („Jelgavas poliklīnika”), citi pakalpojumi („AMPLEXOR”, „Your Move”), darbu piedāvā arī Nacionālie bruņotie spēki.

2019. gada augusts

Nodarbinātība un sociālie procesi Eiropā – 2019. gada pārskats rāda, ka klimata pārmaiņu apkarošana var veicināt izaugsmi un nodarbinātību

NodarbinātÄ«ba un sociālie procesi Eiropā Komisija publicējusi sava ikgadējā pārskata „Nodarbinātība un sociālie procesi Eiropā” (ESDE) 2019. gada izdevumu Tā kā pašlaik pasaulē novērojamas tādas ilgtermiņa tendences kā sabiedrības novecošana, globalizācija, tehnoloģiskā pārkārtošanās un klimata pārmaiņas, 2019. gada ESDE ir veltīta ilgtspējai. Ziņojums apliecina, ka klimata pārmaiņu apkarošana neaptur ekonomisko izaugsmi. Tajā ir izklāstīti vairāki rīcībpolitiski risinājumi, kā saglabāt ES konkurētspēju, uzturēt izaugsmi un gādāt, ka tā nāk par labu visiem ES iedzīvotājiem un nākamajām paaudzēm, tajā pašā laikā tiecoties uz klimatneitrālu ekonomiku. 2019. gada pārskats arī apliecina, ka ekonomiskā aktivitāte ES pastāvīgi aug, ka ir sasniegts rekordaugsts nodarbinātības līmenis un ka arī sociālā situācija uzlabojas.

Kategorija: Ekonomika, finanses, nodokļi un konkurence, Enerģētika, klimats un dabas resursi, Vide, patērētāji un veselība.
2019. gada augusts

Izsludināts līdzfinansējuma granta projektu konkurss attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem

Izsludināts lÄ«dzfinansējuma granta projektu konkurss attÄ«stÄ«bas sadarbÄ«bas un globālās izglÄ«tÄ«bas projektiem Ārlietu ministrija izsludina līdzfinansējuma granta projektu konkursu „Atbalsts Eiropas Komisijas un citu starptautiskās palīdzības finansētāju finansētiem attīstības sadarbības un attīstības (globālās) izglītības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs un Latvijas Republikā”.

Līdzfinansējuma granta projektu konkursā prioritāri tiks atbalstīti attīstības sadarbības projekti. Šiem projektiem saņēmējvalstis var būt jebkura partnervalsts, tomēr izvērtēšanas kārtībā priekšroka tiks dota projektu īstenošanai Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīs (īpaši Gruzijā, Moldovā, Ukrainā), kā arī Centrālāzijas valstīs (īpaši Kirgizstānā, Tadžikistānā, Uzbekistānā). Attīstības (globālās) izglītības projektu norises vieta ir Latvijas Republika.

 

Lasīt vairāk https://ej.uz/vh59

2019. gada augusts

Noteikts EP delegāciju sastāvs, tagad zināmi visi Latvijas deputātu amati

Šajā sasaukumā Eiropas Parlamentā būs 44 sadarbības delegācijas sakaru uzturēšanai ar parlamentāriešiem citās valstīs, reģionos un organizācijās.Deputāti trešdien pusdienlaikā balsoja par delegāciju skaitlisko sastāvu. Paceļot rokas, tika apstiprināts Parlamenta Priekšsēdētāju konferences (EP priekšsēdētāja un politisko grupu vadītāju) vietu sadalījuma priekšlikums. Vēlāk vakarā tika nosaukti deputāti, kuri darbosies katrā no delegācijām.Visu delegāciju saraksts un sastāvi atrodami šeit. Arī iepriekšējā sasaukumā EP bija izveidotas 44 delegācijas.Līdz ar delegāciju sastāva noteikšanu zināmas arī visas no Latvijas ievēlēto deputātu funkcijas jaunā sasaukuma pirmajos divarpus gados.

Lasīt vairāk https://ej.uz/e7pu

2019. gada jūlijs

Zemgalē un Latgalē sākas informatīvā kampaņa „Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne”

#manaEiropa Lai informētu par Eiropas Savienības (ES) sniegtajām iespējām lauku apvidos un vienlaikus paplašinātu iedzīvotāju zināšanas par pieejamā ES atbalsta instrumentiem, Eiropas Komisija Zemgales un Latgales novados uzsāk informatīvu kampaņu „Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne.” Latvija ir pirmā no septiņām ES dalībvalstīm, kurās īsteno šādu kampaņu, un tās pirmā pieturvieta būs Rēzeknes pilsētas svētkos 3. augustā.

Lasīt vairāk https://ej.uz/8xx1

2019. gada jūlijs

Bezvienošanās "Brexit" ir reāla iespēja, uzskata Latvijas eiroparlamentārieši

Cerības par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) ar vienošanos ir zudušas un ir visai ticami, ka 31.oktobrī Lielbritānija izstāsies no ES bez vienošanās, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda vairāki Eiropas Parlamenta (EP) deputāti. Politiķis Andris Ameriks (GKR/S) stāstīja, ka pastāvēja cerības, ka ES un Lielbritānija atradīs kompromisu, tomēr, ja britu premjerministrs Boriss Džonsons ieturēs savu pozīciju par izstāšanos, ES būs lielas pārmaiņas. Eiroparlamentārietis norāda, ka Lielbritānijas izstāšanās izmaksās ļoti dārgi ne tikai britiem, bet arī ES. ES ir mēģinājusi panākt "Brexit" vienošanos, tomēr, ņemot vērā britu premjerministra neprognozējamību, ir pieaugušas bažas, ka Džonsons uzstās uz Lielbritānijas aiziešanu no ES bez jebkādas vienošanās, teica politiķis.

Lasīt vairāk https://ej.uz/3qkp

2019. gada jūlijs

Migrācija un patvēruma piešķiršana ES: fakti un skaitļi

Ievērojamās migrācijas plūsmas, kas bija novērojamas ES 2015. un 2016. gadā, ir samazinājušās. Aicinām iepazīties ar jaunāko migrācijas un patvēruma statistiku mūsu infografikā.

Vairāk nekā viena miljona patvēruma meklētāju un migrantu ierašanās Eiropā 2015. gadā parādīja, ka ES patvēruma sistēmā ir nopietni trūkumi. Parlaments sagatavoja priekšlikumus, lai padarītu Eiropas patvēruma politiku efektīvāku un taisnīgāku.

Zemāk redzami dati migrācijas jomā Eiropā, kā arī informācija par to, kas ir migranti, ko ES dara, lai kontrolētu situāciju, un kādas ir bijušas finansiālās sekas migrantu pieplūdumam.

Lasīt vairāk https://ej.uz/cu95

2019. gada jūlijs

Kohēzijas fonds Latvijā iegulda 318,5 miljonus eiro dzelzceļa darbības uzlabošanā

Lai elektrificētu 308 km no valsts galvenā austrumu-rietumu dzelzceļa koridora un aizstātu dīzeļlokomotīves, Kohēzijas fonds Latvijā iegulda 318,5 miljonus eiro. Tas nodrošinās ātrākus dzelzceļa pārvadājumus valstī, salāgos Latvijas infrastruktūru ar ES un valsts normatīvo aktu prasībām dzelzceļa pamattīkla attīstībai un ilgtermiņā uzlabos gaisa kvalitāti. Komisijas locekle Violeta Bulca, kuras pārziņā ir transporta joma, sacīja: „ES finansē modernu dzelzceļa sistēmu Latvijā. Samazinot izmaksas un ceļošanas laiku, šis kohēzijas politikas projekts veicinās nodarbinātību un stimulēs Latvijas ekonomiku, jo tas atvieglos tranzīta satiksmi un tirdzniecību caur Baltijas valstīm. Tajā pašā laikā Latvijas iedzīvotāji elpos tīrāku gaisu, un uzlabosies ceļu satiksmes drošība. Tas ir vēl viens spilgts piemērs tam, ka ES kohēzijas politika dod reālu labumu iedzīvotājiem uz vietas.” Ir paredzēts elektrificēt dzelzceļa līnijas Rīga-Krustpils, Krustpils-Daugavpils un Krustpils-Rēzekne. Latvijas dzelzceļa tīkla kopējais garums ir aptuveni 1860 km, no kuriem tikai aptuveni 14 % ir elektrificēti. Tas ir ievērojami mazāk nekā vidēji ES (55 %). Elektrisko vilci pašlaik izmanto tikai pasažieru pārvadāšanai, bet kravu pārvadājumiem tiek izmantota dīzeļdegviela. Šis ES finansētais projekts ievērojami samazinās kravas pārvadājumu izmaksas, trīskārt samazinot tehniskās apkopes izmaksas un atsevišķos tīkla posmos ļaujot sasniegt ātrumu līdz 160 km/h. (Sīkāka informācija — Christian Spahr, tālr.: +32 2 295 00 55; Sophie Dupin de Saint-Cyr, tālr.: +32 229 56169).

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā

Preses nodaļa

Tālruņi: 28665579; 67085421

2019. gada jūlijs

Parlaments Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā pirmo reizi ievēlē sievieti - Urzulu fon der Leienu

Parlamenta deputāti otrdien aizklātā balsojumā ar 383 balsīm Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Vācijas politiķi Urzulu fon der Leienu.

Viņas piecu gadu amata pilnvaras sāksies 2019. gada 1. novembrī. Balsojumā tika nodotas 733 balsošanas zīmes, viena no tām nebija derīga. 383 deputāti balsoja par, 327 pret, bet 22 atturējās.

Ņemot vērā no dalībvalstīm saņemto informāciju par ievēlētajiem deputātiem, pašlaik Parlaments sastāv no 747 locekļiem. Tas nozīmē, ka ievēlēšanai nepieciešamais absolūtais balsu vairākums bija 374 balsis (50% un vēl vismaz viena balss). Pirms balsojuma Parlamenta priekšsēdētājs oficiāli paziņoja nepieciešamo balsu vairākumu. Balsojums bija aizklāts, un tajā tika izmantotas papīra vēlēšanu zīmes.

2019. gada jūlijs

Eiropas Parlaments par spīkeru ievēl itālieti Sasoli

Par jauno Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju kļuvis itālietis Dāvids-Marija Sasoli (David-Maria Sassoli), kuru eiroparlamentārieši ievēlējuši, negribīgi ievērojot Eiropas Savienības galotņu sanāksmē ieteikto bloka augstāko amatu sadalījumu.

2019. gada jūlijs

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.