Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Parlamenta biroja Latvijā ziņu lapa

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sagatavotā ziņu lapa par aktuālo Eiropas Parlamentā - Strasbūrā, Briselē un Latvijā.


Vairāk informācijas

2018. gada marts

DIGITĀLĀ REALITĀTE – TIEŠI TĀDA, KĀDA TĀ IR

Digitālās nedēļas 2018 ietvaros LU Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības katedra sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, kā arī partneriem no Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizē ekspertu diskusiju - tiešraidi „Digitālā realitāte - tieši tāda, kāda tā ir”, kurā tiks prezentēts pētījums par 9 līdz 16 gadus vecu bērnu un pusaudžu medijpratību Latvijā: http://ej.uz/medijpratibas_petijums. Pētījuma prezentāciju un diskusiju būs iespējams vērot tiešraidē https://www.lu.lv/tiesraide/1/nc/.

Diskusijas mērķis ir uzrunāt bibliotekārus un pedagogus, kā arī bērnu vecākus visā Latvijā, lai iepazīstinātu ar pētījuma rezultātiem un aicinātu domāt par to, ko mēs - pieaugušie katrs varam darīt un kāds atbalsts mums pašiem vajadzīgs, lai bērnu un pusaudžu dzīve digitālajā vidē būtu ne tikai aizraujoša, bet arī droša un lietderīga.

Tiešraide notiks 23.martā no 10:00 - 11:30

Vairāk par citām Digitālās nedēļas tiešraidēm: www.eprasmes.lv

Lasīt vairāk

2018. gada marts

Rīgā un četros Latvijas reģionos darbu atsācis Informācijas centrs iebraucējiem

Rīgā un četros Latvijas reģionos darbu atsācis Informācijas centrs iebraucējiem (turpmāk tekstā - ICI), kas darbojas kā vienas pieturas aģentūra Rīgā un četros Latvijas reģionu centros - Daugavpilī, Jelgavā, Cēsīs un Liepājā.

ICI gan ārvalstu pilsoņiem, gan arī dažādu jomu pakalpojumu sniedzējiem un speciālistiem, kuri strādā ar šo mērķa grupu, nodrošina iespēju bezmaksas saņemt daudzpusīgu atbalstu klātienē, ar informatīvā tālruņa starpniecību vai elektroniski.

Līdz šim (no 2016.gada maija - 2017.gada decembrim) visbiežāk ārvalstu pilsoņi interesējušies par migrācijas, nodarbinātības, biznesa un ģimenes jautājumiem, kā arī par iespējām apgūt latviešu valodu.

2018. gada marts

Infografika: Viesabonēšanas režīms Eiropā “viesabonē kā mājās”

Kopš pagājušā gada 15. jūnija Eiropas Savienībā mobilo sakaru jomā darbojas princips „viesabonē kā mājās”, un tā ietekmē krietni mainījušies Latvijas iedzīvotāju paradumi.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) dati liecina, ka, salīdzinot laika posmu no pagājušā gada 1. aprīļa līdz 30. jūnijam ar periodu no 1. jūlija līdz 30. septembrim, viesabonēšanā veikto zvanu minūtes Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs (EEZ) ir gandrīz dubultojušās - no 27,3 miljoniem minūšu līdz 50,2 miljoniem minūšu.

Lasīt vairāk http://ej.uz/basd

2018. gada marts

123 miljoni eiro ES atbalsta aptuveni 5000 mazajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs

Eiropas Investīciju fonds (EIF) un Swedbank ir parakstījuši mikrofinansēšanas nolīgumu, kura mērķis ir atbalstīt mikrouzņēmumus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā saskaņā ar ES Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmu (EaSI). Ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu Eiropas Investīciju fonda sniegtās garantijas ļaus Swedbank Baltic turpmāko trīs gadu laikā piešķirt līdz 123 miljoniem eiro lielu finansējumu Baltijas valstu mikrouzņēmumiem. Šo darījumu atbalsta arī Investīciju plāna Eiropai galvenais elements — Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF).

Lasīt vairāk http://ej.uz/7ao9

2018. gada marts

Publicēts Eirobarometra Nacionālais ziņojums par Latviju

Šodien publicēts Eirobarometra Nacionālais ziņojums par Latviju. Latvijas un pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi par nozīmīgākajām ES problēmām uzskata imigrāciju un terorismu, liecina Eirobarometra 88 aptaujas rezultāti. Kā svarīgākās problēmas, ar kurām jāsaskaras personīgā līmenī, tiek norādīts cenu pieaugums/inflācija/dzīves dārdzība, veselības un sociālās aprūpes sistēma, kā arī pensijas.

Latvijas pilsoņu uzticēšanās Eiropas Savienības institūcijām palikusi nemainīga. Par 8 PP ir pieaudzis to pilsoņu skaits, pēc kuru domām viņi ir labi informēti par ES jautājumiem.

Kopš 2016.gada būtiski nav mainījusies uzticēšanās dažādiem medijiem - drukātai presei uzticas 41%, radio - 60%, internetam - 35%. Kopš 2017.gada pavasara ir samazinājies to Latvijas pilsoņu īpatsvars, kuri uzticas tieslietu sistēmai un valsts pārvaldei.

Līdzīgi kā 2017. gada pavasarī, arī 2017. gada rudenī Latvijas pilsoņu vērtējumā ES galvenokārt nozīmē brīvas ceļošanas, mācību un darba iespējas Eiropas Savienībā.

Plašāk ziņojumā par Latviju un ziņojuma prezentācijā: http://ej.uz/Eirobarometrs88

Papildus informācija:

Santa Lazdiņa

Pētījumu vadītāja

Pētījumu un konsultāciju kompānija Kantar TNS

E-pasts: santa.lazdina@kantartns.com

2018. gada marts

Piedalies iedzīvotāju aptaujā par Eiropas nākotni!

Eiropas Reģionu komiteja aicina ikvienu piedalīties iedzīvotāju aptaujā par Eiropas nākotni.

Saite uz aptauju latviešu valodā šeit: http://ej.uz/r9ii

2018. gada februāris

Daudzdzīvokļu namu siltinātājiem laiks uzņemt apgriezienus

Jau vairāk nekā gadu Ekonomikas ministrijas (EM) paspārnē esošā finanšu institūcija "Altum" realizē daudzdzīvokļu namu energoefektivitātes programmu, kurā namu siltināšanai pieejamais attiecināmais finansējums lēšams 176,5 miljonu eiro apmērā. Līdz šim projektus iesnieguši gandrīz 300 daudzdzīvokļu namu, bet pilnībā pabeigtas divas renovācijas, portālam "Delfi" pastāstīja "Altum" Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš.

Lasīt vairāk http://ej.uz/wzhv

2018. gada februāris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.