Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEs piedzimstu šodien. Kāda būs pasaule, kurā es izaugšu? Izvēlies savu nākotni. Eiropas vēlēšanas Latvijā 25. maijā.

26. aprīlī

EIROPAS EKSĀMENS - PIEDALIES!

Norises laiks: 9. maijs 8:00-21:00

Zināšanu pārbaude testa veidā par jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas Savienību (ES), un iespēja laimēt vērtīgas balvas. Pasākums veicina izpratni par ES, tās aktuālajām ekonomikas un politikas norisēm, ES vēsturi un institūciju darbību. Eksāmens tiek piedāvāts skolām trīs vecuma grupās: 5.-6. klase, 7.-9. klase un 10.-12. klase; savukārt pieaugušajiem tiek piedāvātas trīs grūtības pakāpes. Pērn Eiropas eksāmenā piedalījās teju 17 000 dalībnieku. Aicinām ikvienu apliecināt savas zināšanas par Eiropas jautājumiem, piedaloties šajā izziņas projektā!

Kam paredzēts? Skolēniem un jauniešiem, ģimenēm, ikvienam interesentam

Kā piedalīties? Tiešsaistē www.esmaja.lv

Seko un dalies Facebook vai Twitter: www.facebook.com/EiropasEksamens #EiropasEksāmens #EiropasDiena

2019. GADA APRĪLIS

Ceļotāju stāsti: Iepazīsti Eiropu ceļojot

26. aprīlī

Latvijas 15 gadi Eiropas Savienībā: tikšanās ar politologu Filipu Rajevski

2019. gada 13. aprīlis

Kādas sekas varētu nest bezvienošanās "Brexit"

Apvienotās Karalistes parlaments trīs reizes noraidījis premjerministres Terēzas Mejas sarunās ar Briseli panākto "Brexit" vienošanos, kā arī nobalsojis pret visām pārējām alternatīvām. Lai izvairītos no bezvienošanās "Brexit", Meja solījusi lūgt ES jaunu izstāšanās termiņa pagarinājumu. Bet kas gaidāms, ja piepildīsies nevēlamākais scenārijs un Apvienotā Karaliste izstāsies no ES bez vienošanās par turpmākajām attiecībām?

Lasīt vairāk http://www.albibl.lv/news/index.php?mod=addnews&action=addnews

2019. gada aprīlis

Ceļošana, viesabonēšana un vīzas: kas jāzina, ja "Brexit" notiks bez vienošanās

Eiropas Savienība (ES) pirmdien publiskojusi informāciju, kuras mērķis ir sagatavot dalībvalstu pilsoņus Lielbritānijas aiziešanai no bloka bez vienošanās. Lielbritānijas parlaments ir divreiz noraidījis premjerministres Terēzas Mejas panākto vienošanos ar Briseli par "Brexit". Meja likusi noprast, ka varētu sarīkot trešo balsojumu, ja viņai izdosies gūt pietiekamu likumdevēju atbalstu. Eiropas Savienības (ES) līderi pagājušajā nedēļā samitā piekrita "Brexit" pagarinājumam, tam nosakot divus termiņus. Viens no termiņiem ir 22.maijs - šajā datumā Lielbritānija no ES varēs izstāties gadījumā, ja nākamajā nedēļā Lielbritānijas parlaments nobalsos par izstāšanās vienošanos. Savukārt gadījumā, ja parlaments tomēr nenobalsos par vienošanos, tad tai tiks piedāvāts cits izstāšanās termiņš - 12.aprīlis.

"Bezvienošanās scenārija gadījumā Lielbritānija kļūs par trešo valsti bez kaut kādas pagaidu vienošanās. Visi ES primārie un atvasinātie tiesību akti pārstās attiekties uz Lielbritāniju," pirmdien brīdinājusi Eiropas Komisija (EK), piebilstot, ka tas, protams, radīs sarežģījumus cilvēkiem un uzņēmumiem.

EK izdevusi vairākas brošūras, kurās ES pilsoņi cita starpā informēti, ka bezvienošanās gadījumā personas, kas apmeklēs Lielbritāniju, vairs nevarēs paļauties uz ES sadarbības shēmu veselības aprūpes jomā un var saskarties ar mobilo sakaru viesabonēšanas piemaksām, kas ES ir atceltas.

Ceļotājiem būs arī jārēķinās ar papildus pārbaudēm muitā un ierobežojumiem, ceļojot kopā ar mājdzīvniekiem.

Taču ES pilsoņiem nebūs nepieciešamas vīzas, lai uzturētos Lielbritānijā, ja uzturēšanās laiks nepārsniedz trīs mēnešus.

EK arī publiskojusi informāciju, kas varētu palīdzēt uzņēmējiem bezvienošanās "Brexit" gadījumā.

EK brīdinājusi, ka ES tādā gadījumā nāksies piemērot savus noteikumus un tarifus uz robežas, kas, visticamāk, radīs sastrēgumus.

EK ir izstrādājusi vairākus plānus, lai mazinātu nekontrolēta "Brexit" ietekmi uz gaisa, vilcienu un automašīnu satiksmi, zvejniecību, finanšu pakalpojumiem, studentu apmaiņu un citās jomās.

2019. gada marts

Lekcija "Starp vārda brīvību un dezinformāciju. Kā atpazīt viltus ziņas?"

2019. gada marts

Attālināti varēsim pirkt īpašumu un reģistrēt uzņēmumu citā ES valstī

Iespējams, jau vasaras vidū ikviens e-paraksta lietotājs varēs saņemt e-pakalpojumus, kuriem citās Eiropas Savienības (ES) valstīs nepieciešams augstākā līmeņa identitātes apliecinājums. Savukārt citu ES dalībvalstu iedzīvotāji varēs saņemt Latvijas iestāžu un organizāciju nodrošinātos e-pakalpojumus.

Eiropas Savienības (ES) normatīvie akti nosaka nepieciešamību katrā dalībvalstī ieviest nacionālo e-identitātes apliecināšanas shēmu, kas nodrošinātu, ka ar katras dalībvalsts izsniegtajiem identitātes apliecināšanas rīkiem iespējams saņemt e-pakalpojumus ar augstāko e-identitātes apliecināšanas prasību arī citās ES dalībvalstīs. VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC), kas Latvijā reģistrēta kā vienīgā kvalificēta paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas pakalpojuma sniedzēja, ir iesniegusi pieteikumu e-identitātes rīku izsludināšanai ES līmenī. Šis process var aizņemt līdz pat pusgadam.

Lasīt vairāk: https://ej.uz/dbnq

2019. gada marts

Ārvalstu ieguldījumu izvērtēšana: 2019. gada aprīlī stāsies spēkā jauns Eiropas regulējums

Ārvalstu ieguldÄ«jumu regula Eiropas Savienības Padome apstiprināja jaunu regulējumu ārvalstu tiešo ieguldījumu izvērtēšanai Eiropas Savienībā, noslēdzot šā priekšlikuma likumdošanas procesu. Tas nozīmē, ka jaunais regulējums stāsies spēkā šā gada aprīlī. Pamatojoties uz Komisijas priekšlikumu, ar ko Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers iepazīstināja 2017. gada runā par stāvokli Savienībā, jaunais regulējums palīdzēs aizsargāt Eiropas drošību, sabiedrisko kārtību un stratēģiskās intereses saistībā ar ārvalstu ieguldījumiem Savienībā.

Vairāk lasīt: https://ej.uz/taop

2019. gada marts

Eiropas programma migrācijas jomā: ES ir jāturpina pēdējo četru gadu laikā panāktais progress

Migrācijas programmas ievieÅ¡ana Eiropā Pirms Eiropadomes marta sanāksmes Komisija izvērtē pēdējo 4 gadu laikā panākto progresu un nosaka pasākumus, kas vēl jāīsteno, lai risinātu pašreizējās un turpmākās problēmas migrācijas jomā. Saskaroties ar visspēcīgāko bēgļu krīzi, ko pasaule ir pieredzējusi kopš Otrā pasaules kara, ES izdevās ieviest būtiskas izmaiņas migrācijas pārvaldības un robežu aizsardzības jomā. ES ir piedāvājusi aizsardzību un atbalstu miljoniem cilvēku, glābusi dzīvības, likvidējusi kontrabandas tīklus un samazinājusi neatbilstīgas ierašanās gadījumu skaitu Eiropā līdz zemākajam līmenim, kāds reģistrēts 5 gadu laikā. Tomēr ir nepieciešams darīt vairāk, lai ES migrācijas politika patiesi atbilstu nākotnes prasībām, ņemot vērā pastāvīgi mainīgo ģeopolitisko kontekstu un nemitīgi pieaugošo migrācijas spiedienu pasaules mērogā.

Lasīt vairāk: https://ej.uz/oy3f

2019. gada marts

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.