Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2018.gada 29.oktobrī

Jaunākās grāmatas oktobrī

     
 
 
Pirmdien, 29.oktobrī visi interesenti aicināti iepazīties ar pēdējā mēneša jaunākajām grāmatām!
Atgādinām, ka bibliotēkā ir iespēja pieteikties rindā populārāko grāmatu saņemšanai uz mājām.
Autorizētiem bibliotēkas lietotājiem ir iespēja grāmatu rezervēt arī elektroniskajā katalogā.
Par autorizācijas datu saņemšanu- jautā bibliotekāram!


2018.gada 25.oktobris

Konkursa Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti! 3. kārta

     
Šī gada 29. oktobrī Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sākas erudīcijas konkursa „Latvijai - 100. Domā. Izzini. Stāsti!” 3. kārta „Latvijas simtgade. Cilvēki”. No 29. oktobra līdz 23. novembrim aicinām Latvijas iedzīvotājus doties uz sev tuvāko bibliotēku, lai šoreiz izzinātu cilvēkus - vēsturiski nozīmīgas personības, kuru darbība devusi būtisku pozitīvu ieguldījumu valsts, pilsētas, novada vai pagasta vēsturē.
Kopumā konkurss norit no 2017. gada 6. novembra līdz 2018. gada 23. novembrim, tas ir veltīts Latvijas simtgadei un notiek trijās tematiskās kārtās „Latvijas simtgade. Notikumi”, „Latvijas simtgade. Vietas” un „Latvijas simtgade. Cilvēki”.


2018.gada 18.oktobris

Tikšanās ar grāmatu autori Inesi Prisjolkovu

     
 
"Tikai tu pati vari uzņemties atbildību par to, kā jūties" saka daudzu grāmatu autore, pārmaiņu trenere, pašizveidotās Pavasara studijas vadītāja Inese Prisjolkova.
Alūksnes pilsētas bibliotēkā Inese Prisjolkova viesosies 1.novembrī plkst. 17.30
 
Inese savus darbus raksta kā mīļas sieviešu sarunas, kā dzīvot laimīgu un mīlestības piepildītu dzīvi. Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja iegādāties iepriekš izdotos darbus ar autores parakstu, kā arī uzdot personīgus sev interesējošus jautājumus.


2018. gada oktobrī

Zaigas Staršinskas adīto cimdu izstādes atklāšanas pasākums

     
Iestājoties rudenim un tuvojoties laikam, kad tā vien gribēsies paslēpt rokas siltos cimdos, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un cimdu meistari aicina ikvienu iesaistīties akcijā „Cimdotā Latvija” un valsts 100. dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm - rakstainus cimdus, lai 18. novembrī varētu koši un silti svinēt Latvijas svētkus.
Iedvesmai piedāvājam Zaigas Staršinskas(30.07.1938.g. - 15.10.2010.) rokdarbu izstādi „Cimdotā Malēnija”.
Malienas pagasta iedzīvotāja Zaiga Staršinska tuvākā un tālākā apkārtnē pazīstama kā Malienas pamatskolas bijusī rokdarbu skolotāja. Ar saviem darbiem piedalījusies daudzās izstādēs. Veiksmes un iedvesmas vadīta, viņa nolēmusi uzadīt 100 cimdu pārus. Kad bijuši noadīti 90 cimdu pāri, smagi cietusi Zaigas veselība. Rokdarbniece domājusi, ka nevarēs vairs tos desmit uzadīt, bet pamazām atlabusi un varējusi turpināt iecerēto. Tautas daiļamata meistare pūra lādē atstājusi 200 cimdu pārus. Pirmie simts cimdu pāri esot vienkāršāki, tajos viņa ieadījusi dažādus latviešu rakstus un ainavas, daži ir dekoratīvi, bet otrie simts ir veltīti māksliniekiem.
Izstādes atklāšanas pasākums notiks 2018. gada 23. oktobrī plkst. 17.00.
Ieeja vakarā: cimdu pāris ar stāstu


2018. gada oktobris

Tikšanās ar Anitru Toomu "Vides un pārtikas ietekme uz dzīves kvalitāti"

     
Anitra Tooma ir vides žurnāliste, žurnāla “Vides Vēstis” galvenā redaktore. Arī ikdienas dzīvē Anitra Tooma ir zaļā dzīves veida piekritēja. Viņas padomi liek aizdomāties par to, ko ēdam un ko velkam mugurā, ar ko tīrām māju un ko smērējam uz sejas. Viņas padomiem zaļai dzīvošanai ir pievienotā vērtība, jo visu, par ko raksta un stāsta citiem, Anitra Tooma izmēģina uz savas ādas. Ar zaļās domāšanas un rīcības popularizēšanu viņa nodarbojas vairāk nekā 20 gadus. Žurnāliste rosina aizdomāties par to, cik ļoti katra mūsu izvēle un rīcība ietekmē mūsu veselību. Anitra Tooma uzskata, ka cilvēkiem nebūtu jāmaksā par ērtībām, kas viņiem kaitē, kā mūsu dzīvi ietekmē uzņemtā ķīmija, jo tā organismā uzkrājas lēnām, bet mērķtiecīgi. Ar pesticīdiem piesārņoti dārzeņi un augļi, gaļa un  olas, kuru iegūšanai  dzīvnieki baroti ar ģenētiski modificētu barību, margarīns  un eļļa, kas iegūta  no ģenētiski modificētiem augiem, ir produkti, kuriem  veikalā vajadzētu iet ar  līkumu. Būtu jāpierod mainīt arī elektroierīču lietošanas ieradumus, jo tā katrs var samazināt nelietderīgi izlietotos kilovatus.
Vairāk par par zaļo dzīvesveidu, kā arī padomus, kā izvēlēties preces ar mazāku bīstamo vielu daudzumu, kā arī daudzas citas noderīgas lietas Jūs varēsiet uzzināt, apmeklējot tikšanos ar Anitru Toomu 26. oktobrī plkst. 12.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā.
Pasākumu organizē EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punkts.

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.