Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2014.gada 29.oktobris

Baltijas ceļu atceroties

     

 

 
 
 4.novembrī plkst. 13.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā, Baltijas ceļu atceroties, aicinām uz tikšanos ar pirmo Latvijas Tautas frontes priekšsēdētāju Daini Īvānu, Tautas frontes muzeja direktori Meldru Usenko un Tautas frontes muzeja speciālisti Antru Mazūru.
 
    Baltijas ceļš ir viens no spilgtākajiem Atmodas laika notikumiem un šogad atzīmējam tā 25.gadadienu. 23.augustā tika izveidota cilvēku ķēde trīs Baltijas valstu vienotiem centieniem pēc brīvības. Šim nozīmīgajam vēsturiskajam notikumam šogad pavasarī tika atklāts projekts „Baltijas ceļa stāsti”. Projektu izsludinājusi UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un tā mērķis ir līdz 2014.gada beigām apkopot cilvēku atmiņu stāstus un, lai tie būtu pieejami nākamajām paaudzēm gan virtuālajā vidē, gan atmiņu institūcijās- muzejos un bibliotēkās.
Arī Alūksnes pilsētas bibliotēka iesaistījās „Baltijas ceļa stāstu” projektā un aicināja alūksniešus dalīties atmiņās ar savu Baltijas ceļa stāstu. Paldies visiem, kas atsaucās! 


2014.gads oktobris

Atbalstīti bibliotēku projekti

     
Alūksnes pilsētas bibliotēka un Apes novada Vidagas bibliotēka ar projektu pieteikumiem startēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības izstrādātajā un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītajā projektu konkursā „Augstvērtīga tulkotā un oriģinālliteratūra bibliotēkās”. Projekta mērķis ir sekmēt augstvērtīgas tulkotās un latviešu oriģinālliteratūras izdevumu pieejamību Latvijas publiskajās bibliotēkās, veicināt Latvijas un pasaules kultūras klasisko vērtību un laikmetīgās literatūras iepazīšanu ar grāmatu starpniecību.
                 Projektu konkursā tika iesniegti 74 bibliotēku projekti, kuros iesaistītas 577 bibliotēkas. Eksperti izvērtēja iesniegtos projektus un rezultātā atbalstīja 55 bibliotēku projektus, kuros iesaistītas 456 bibliotēkas. Prieks, ka atbalstīto projektu vidū ir arī Alūksnes pilsētas bibliotēkas un Vidagas bibliotēkas iesniegtie projekti. Vērtējot projektus, tika ņemts vērā konkursa nolikumā prasītais, īpašu uzmanību pievēršot pamatojumam par grāmatu kolekcijas nepieciešamību. Ar visām kolekcijas grāmatām varat iepazīties šajā sarakstā .


2014.gada 27.oktobris

Jauns izdevums "Inovācijas bibliotēkās"

     
Arvien jauni tehnoloģiski sasniegumi, augstas kvalitātes ātrdarbīgu elektronisko sakaru tīklu straujā attīstība, mobilo ierīču ekspansija, cilvēku dzīves stila un paradumu maiņa digitālā laikmeta izaicinājumu ietekmē, sabiedrības novecošana un vēl daudzi citi pārmaiņu procesi pasaulē izraisījuši ievērojamas izmaiņas bibliotēku darbā.
 
Aktuālākas kā jebkad agrāk bibliotēkās kļuvušas prasmes, kā vadīt pārmaiņas, attīstīt jaunas idejas un ieviest inovācijas — jaunus bibliotēku pakalpojumus un darbības modeļus. Tādēļ Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis ieteicošu konsultatīvo līdzekli nozares speciālistiem „Inovācijas bibliotēkās”. Izdevuma mērķis — veicināt izpratni par inovāciju lomu un nozīmi bibliotēku attīstībā un rosināt bibliotēku darbiniekus kļūt par aktīviem, radošiem un veiksmīgiem inovatoriem.


2014.gada 24.oktobris

27.oktobrī - Jauno grāmatu diena

     
Pirmdien, 27.oktobrī, visi interesenti aicināti iepazīties ar pēdējā mēneša jaunumiem
Plkst. 12:00 tiks piedāvāts Jauno grāmatu apskats.


2014.gada 21.oktobris

Bibliotēkas elektroniskais kopkatalogs tagad pieejams MOBILAJĀ VERSIJĀ

     

Bibliotēkas   ​E-KATALOGS  tagad pieejams MOBILAJĀ VERSIJĀ

Tieto Latvia izstrādātās bibliotēku informācijas sistēmas ALISE (BIS ALISE) klientiem ieviesta bibliotēku e-katalogu mobilā versija. Tagad lasītājiem katalogs būs ērti pieejams lietošanai jebkurā diennakts laikā no dažādām mobilām ierīcēm, t.sk. viedtālruņiem un planšetdatoriem.

 

Jaunās WebPAC Mobilās versijas saskarne ir pielāgota IOS, Android un Windows operētājsistēmām un klienta ierīces veida noteikšana notiek automātiski. Mobilā versija pieejama latviešu, krievu un angļu valodās. Tā ir izstrādāta Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas projekta ietvaros, ko īsteno Kultūras informācijas sistēmu centrs.
Mobilā versija pieejama latviešu, krievu un angļu valodās. Tā ir izstrādāta Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas projekta ietvaros, ko īsteno Kultūras informācijas sistēmu centrs.Mobilā versija lasītājiem dod iespēju ne tikai mobilajai ierīcei piemērotā saskarnē veikt meklēšanu katalogā un pasūtīt izvēlēto izdevumu, bet autorizētajiem lietotājiem piekļūt savam kontam un pieteikt izsnieguma termiņa pagarinājumu.
E-kataloga mobilā versija piedāvā jaunas iespējas arī bibliotekāram. Atrodoties ārpus bibliotēkas, ērti var skatīt ziņas par bibliotēkas krājumu un izmantot tās krājuma komplektēšanā.

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.