Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSNāc - būs interesanti! 👍

28. septembrī

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā plāno tiešraidi

16. septembrī pl. 10:00 EK priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena uzstāsies ar runu par stāvokli Savienībā, izvērtējot iepriekšējā gadā sasniegto un izklāstot prioritātes nākamajam gadam. #SOTEU

Ielukojies #StiprākiKopāES tīmekļa vietnē un uzzini vairāk - https://ec.europa.eu/info/strategy/strategic-planning/state-union-addresses/state-union-2020_lv

2020. gada septembris

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas kopīgi paziņo par sankcijām pret Baltkrievijas amatpersonām

Latvijas Ārlietu ministrija un Igaunijas Ārlietu ministrija pauž nopietnas bažas par Baltkrievijā notikušajām prezidenta vēlēšanām, kuru rezultātus Baltkrievijas sabiedrība nav atzinusi, un mudina panākt mierīgu un likumīgu risinājumu pašreizējai krīzei Baltkrievijā.

Ministrijas atzinīgi vērtē trešdien, 2020. gada 19. augustā, sasauktās Eiropadomes secinājumus un ir nolēmušas turpināt kopīgu rīcību, ieviešot mērķtiecīgas individuālas sankcijas pret Baltkrievijas amatpersonām, kuras ir atbildīgas par prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un pārmērīga spēka lietošanu pret miermīlīgu protesta akciju dalībniekiem Baltkrievijas pilsētu ielās.

Vairāk informācijas: https://ej.uz/6t4i

2020. gada augusts

Izsludināts līdzfinansējuma granta projektu konkurss attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem

Ārlietu ministrija izsludina līdzfinansējuma granta projektu konkursu „Atbalsts Eiropas Komisijas un citu starptautiskās palīdzības finansētāju finansētiem attīstības sadarbības un attīstības (globālās) izglītības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs un Latvijas Republikā”.

Līdzfinansējuma granta projektu konkursā prioritāri tiks atbalstīti attīstības sadarbības projekti. Šiem projektiem saņēmējvalstis var būt jebkura partnervalsts, tomēr izvērtēšanā priekšroka tiks dota projektu īstenošanai ES Austrumu partnerības valstīs (īpaši Gruzijā, Moldovā, Ukrainā), kā arī Centrālāzijas valstīs (īpaši Kirgizstānā, Tadžikistānā, Uzbekistānā). Attīstības (globālās) izglītības projektu norises vieta ir Latvijas Republika.

Pieteikties konkursam var Latvijas Republikā reģistrētas pilsoniskās sabiedrības organizācijas (biedrības, nodibinājumi, sociālie partneri utt.). Konkursa dokumenti pieejami latviešu valodā.

Vairāk informācijas: https://ej.uz/uuc7

2020. gada augusts

Koronavīruss: Komisija ierosina SURE ietvaros sniegt finansiālu atbalstu 81,4 miljardu eiro apmērā 15 dalībvalstīm

Eiropas Komisija ir iesniegusi Padomei lēmumu priekšlikumus, lai saskaņā ar SURE instrumentu 15 dalībvalstīm piešķirtu finansiālu atbalstu 81,4 miljardu eiro apmērā. SURE instruments ir svarīgs elements Komisijas visaptverošajā stratēģijā iedzīvotāju aizsardzībai un koronavīrusa pandēmijas graujošo sociālekonomisko seku mazināšanai. Tas ir viens no trim drošības tīkliem, par kuriem Eiropadome vienojās, lai aizsargātu darba ņēmējus, uzņēmumus un valstis.

Vairāk informācijas: https://ej.uz/SURE_Latvijai
2020. gada augusts

Koronavīruss. Komisija noslēdz nākamās sarunas par nodrošināšanos ar topošo vakcīnu

Eiropa cīņā ar koronavīrusuŠodien Eiropas Komisija noslēgusi izzināšanas sarunas ar farmācijas uzņēmumu „Johnson & Johnson” par potenciālas Covid-19 vakcīnas iepirkumu. Pirmie panākumi jau gūti 31. jūlijā - ar „Sanofi-GSK”. Iecerētais līgums ar „Johnson & Johnson” dotu iespēju visām ES dalībvalstīm vakcīnu iegādāties, kā arī ziedot valstīm ar zemākiem un vidējiem ienākumiem vai pāradresēt EEZ valstīm. Tiklīdz vakcīna būs izrādījusies droša un efektīva pret Covid-19, Komisijai būs līgumisks satvars, kas ļaus visu ES dalībvalstu vārdā vispirms iegādāties 200 miljonus devu un dos iespēju papildus iepirkt vēl 200 miljonus devu. Komisija turpina spraigas sarunas ar citiem vakcīnu ražotājiem.

Vairāk informācijas: https://ej.uz/4v9z

2020. gada augusts

Eiropas pilsoņu iniciatīva: Komisija nolemj reģistrēt iniciatīvu “Tiesības uz atveseļošanos”

Eiropas pilsoņu iniciatīvaEiropas Komisija šodien nolēma reģistrēt Eiropas pilsoņu iniciatīvu „Tiesības uz atveseļošanos”. Iniciatīvas organizatoru grupa jo īpaši aicina Savienību „sabiedrības veselībai piešķirt lielāku nozīmi nekā privātai peļņai [un] padarīt vakcīnas un ārstēšanu saistībā ar pandēmiju par vispārēju sabiedrisku labumu, kas ir brīvi pieejams ikvienam”.

Vairāk informācijas: https://ej.uz/kuor

2020. gada augusts

Koronavīruss: 23 jauni pētniecības projekti no ES saņem 128 miljonu eiro finansējumu

Tā kā koronavīrusa pandēmija joprojām nav beigusies, Komisija nolēmusi 23 jaunu pētniecības projektu atbalstam piešķirt 128 miljonus eiro. Finansējums nāks no ES pētniecības un inovācijas programmas „Apvārsnis 2020”, un tas būs daļa no 1,4 miljardiem eiro, ko Komisija apņēmās piešķirt iniciatīvas „Globāla rīcība koronavīrusa apkarošanai” satvarā, kuru 2020. gada maijā izsludināja priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena.

Vairāk informācijas: https://ej.uz/uegp

2020. gada augusts

Baltkrievija: Augstā pārstāvja un priekšsēdētājas vietnieka Žuzepa Borela un kaimiņattiecību un paplašināšanās komisāra Olivēra Vārheji kopīgs paziņojums par prezidenta vēlēšanām

9. augustā Baltkrievijas Republikā notika prezidenta vēlēšanas. Eiropas Savienība ir atkārtoti paudusi Meklēt iepriekšējās saites pieejamos tulkojumusEN•••, ka cer uz pareizu vēlēšanu norisi.Vēlēšanu nakti aptumšoja nesamērīga un nepieņemama valsts vardarbība pret miermīlīgiem protestētājiem. Saskaņā ar saņemtajiem ziņojumiem viens iedzīvotājs ir zaudējis dzīvību un daudzi citi ir ievainoti. Mēs nosodām šo vardarbību un aicinām nekavējoties atbrīvot visus pagājušonakt aizturētos. Baltkrievijas iestādēm jānodrošina, lai tiktu ievērotas pamattiesības uz miermīlīgu pulcēšanos.

Vairāk informācijas: https://ej.uz/terd

2020. gada augusts

Taisnīga un vienkārša nodokļu politika: Komisija ierosina jaunu pasākumu kopumu, lai veicinātu Eiropas atveseļošanos un izaugsmi

Taisnīga un vienkārša nodokļu politikaEiropas Komisija šodien pieņēma jaunu vērienīgu dokumentu kopumu nodokļu jomā, lai nodrošinātu, ka ES nodokļu politika atbalsta Eiropas ekonomikas atveseļošanos un ilgtermiņa izaugsmi. Pasākumu pamatā ir divi nešķirami pīlāri - taisnīgums un vienkāršība. Taisnīga nodokļu politika joprojām ir viena no Eiropas Komisijas galvenajām prioritātēm, jo tas ir veids, kā aizsargāt publiskos ieņēmumus, kam būs svarīga loma ES ekonomikas atveseļošanā īstermiņā un pārticībā ilgtermiņā.

Vairāk informācijas: https://ej.uz/y7uy

2020. gada jūlijs

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 Nākošā >>

arhīvs: 2019 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.