Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Parlamenta LUX Filmu dienās Rīgā bez maksas izrādīs trīs filmas

Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienās Latvijas iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties trīs ievērojamas Eiropas filmas, kas šogad pretendē uz Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu.

Filmu bezmaksas seansi notiks Rīgā, kino "Splendid Palace" (Elizabetes iela 61):

  • 22. novembrī plkst. 18:30 "The Realm"
  • 23. novembrī plkst. 18:30 "God Exists, Her Name Is Petrunya"
  • 24. novembrī plkst. 18:30 "Cold Case Hammarskjöld"

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesentiem lūdzam sūtīt vēstuli uz e-pasta adresi epriga@europarl.europa.eu, norādot filmu, ko vēlas apmeklēt.

Vairāk informācijas https://ej.uz/thw2

2019. gada novembris

“DiscoverEU”: jautājumi un atbildes

#DiscoverEUKas ir „DiscoverEU”?

„DiscoverEU” ir ES iniciatīva, kas piedāvā 18 gadus veciem jauniešiem iespējas ceļot, izbaudot Eiropas Savienībā pastāvošo pārvietošanās brīvību un tādā veidā iepazīstot Eiropas reģionu daudzveidību, baudot kultūras bagātību un satiekot cilvēkus no visa Eiropas kontinenta. Ceļojot dalībniekiem būs iespēja labāk iepazīt sevi, vairot uzticēšanos saviem spēkiem un uzlabot tādas svarīgas kompetences kā, piemēram, problēmu risināšanas un svešvalodu prasme.

Vairāk informācijas lasi : https://ej.uz/DiscoverEU_JautAtb

2019. gada novembris

Savējie iedvesmo! Tikšanās ar dzīvnieku mājas "Astes un Ūsas" pārstāvjiem

2019. gada 11. novembris

Eiropas Komisija publicējusi 2019. gada izglītības un apmācības pārskatu

Eiropas Komisija publicējusi 2019. gada izglītības un apmācības pārskatu, kurā analizēts, kā ES un tās dalībvalstīs attīstās izglītība un apmācība. Šogad pārskatā, kas izdots jau astoto reizi pēc kārtas, galvenā uzmanība pievērsta skolotājiem. Tajā ietverti un analizēti Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (link is external) rīkotās plašās skolotāju aptaujas rezultāti. Šis jaunākais skolotāju un skolēnu starptautiskais apsekojums parādīja, ka skolotājiem ir vajadzīga apmācība, lai viņi varētu labāk risināt neatliekamos jautājumus, tādus kā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošana, studenti ar īpašām vajadzībām un daudzkultūru klases. Lai lūkotu rast atbildes uz šiem jautājumiem, pārskatā ieteikts sagatavot pietiekamu skaitu skolotāju sistēmas ietvaros un visos priekšmetos un gādāt par viņu sadalījumu starp pilsētām un lauku rajoniem. Tajā pašā laikā tajā uzsvērts, ka ir vajadzīgi lielāki politiskie pūliņi, lai piesaistītu labākos kandidātus skolotāju profesijai un vienlaikus nodrošinātu, ka viņi ir pienācīgi apmācīti un motivēti strādāt šajā profesijā.

Attiecībā uz ieguldījumiem izglītībā jaunākie pārskata dati liecina, ka publiskie izdevumi izglītībai Eiropas Savienībā kopumā arvien ir stabili, savukārt dalībvalstis izglītības jomā joprojām iegulda mazāk nekā pirms 2007.-2008. gada ekonomikas krīzes.

Vairāk par pārskatu šeit: https://ej.uz/EiropasIzglitibasTelpa

2019. gada oktobris

2019. gada Saharova balvu iegūst Ilhams Tohti

Ilhams Tohti, uiguru tautības ekonomikas profesors no Ķīnas, kurš cīnās par uiguru minoritātes tiesībām Ķīnā, kļuvis par 2019. gada Saharova balvas par domas brīvību laureātu.

24. oktobrī Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju konference, kuru veido EP priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji, par Saharova balvas 2019. gada ieguvēju no 3 finālistiem izvēlējās Ilhamu Tohti

Paziņojot plenārsēdē 2019. gada laureātu, EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli sacīja: „Man ir gods un patiess prieks paziņot, ka Eiropas Parlaments ir izvēlējies Ilhamu Tohti par 2019. gada Saharova balvas par domas brīvību laureātu. I. Tohti savu dzīvi ir veltījis uiguru minoritātes tiesību aizstāvēšanai Ķīnā. Neskatoties uz uzskatu mērenību un samierināšanās veicināšanu, viņam pēc tiesas paraugprāvas 2014. gadā tika piespriests mūža ieslodzījums.

Piešķirot šo balvu, mēs noteikti aicinām Ķīnas valdību atbrīvot Tohti un ievērot minoritāšu tiesības Ķīnā.’’

Vairāk informācijas https://ej.uz/sifd

2019. gada oktobris

Horvātija ceļā uz pievienošanos Šengenas zonai

Pievienošanās Šengenas zonaiKomisija šodien ziņo par Horvātijas progresu nepieciešamo nosacījumu izpildē, lai pievienotos Šengenas zonai. Eiropas Komisija uzskata, ka, pamatojoties uz 2016. gadā uzsāktā Šengenas izvērtēšanas procesa rezultātiem, Horvātija ir veikusi vajadzīgos pasākumus, lai nodrošinātu, ka ir izpildīti nepieciešamie nosacījumi Šengenas noteikumu un standartu pilnīgai piemērošanai. Horvātijai būs jāturpina darbs, lai īstenotu visas pašreizējās darbības, jo īpaši ārējo robežu pārvaldības jomā, lai nodrošinātu šo nosacījumu turpmāku ievērošanu. Komisija arī šodien apstiprina, ka Horvātija turpina pildīt saistības, kuras ir saistītas ar Šengenas noteikumiem un kuras Horvātija uzņēmās pievienošanās sarunās.

Vairāk informācijas https://ej.uz/132i

2019. gada oktobris

Junkera plāns ir būtiski sekmējis nodarbinātību un izaugsmi ES

Nodarbinātība un izaugsme ESInvestīciju plānam Eiropai jeb Junkera plānam ir bijusi būtiska nozīme nodarbinātības un izaugsmes veicināšanā ES. Pateicoties Eiropas Investīciju bankas (EIB) grupas ieguldījumiem, ko atbalsta Junkera plāna Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF), salīdzinājumā ar pamatscenāriju ES iekšzemes kopprodukts (IKP) ir pieaudzis par 0,9 % un ir izveidots 1,1 miljons jaunu darbvietu. Līdz 2022. gadam Junkera plāna ietekmē ES IKP būs pieaudzis par 1,8 % un būs izveidoti 1,7 miljoni jaunu darbvietu. Šie ir jaunākie Kopīgā pētniecības centra (JRC) un EIB grupas Ekonomikas departamenta aprēķini, kuru pamatā ir līdz 2019. gada jūnija beigām apstiprinātie finansēšanas nolīgumi.

Vairāk informācijas https://ej.uz/JunkeraPlans

2019. gada oktobris

ES budžets 2020: Parlaments prasa vairāk līdzekļu klimata aizsardzībai

Eiropas Parlaments trešdien pieņēma savu nostāju par nākamā gada ES budžetu, uzsverot, ka tam jākļūst par stabilu izejas punktu nākamās paaudzes ES programmām.

EP deputāti rezolūcijā, ko pieņēma ar 529 balsīm par, 130 pret un 43 atturoties, uzsver, ka 2020.gada budžets ir „Savienības pēdējā iespēja pietuvoties šim periodam noteikto politisko saistību izpildei, tostarp virzībā uz ES klimata mērķa sasniegšanu”, kā arī norāda, ka 2020.gada budžetam jāpalīdz sagatavoties daudzgadu finanšu shēmas (DFS) 2021.-2027. gadam īstenošanai

EP deputāti prasa palielināt Komisijas ierosināto budžetu par vairāk nekā 2 miljardiem EUR, kurus varētu novirzīt klimata mērķiem. Viņi prasa arī vairāk finansējuma Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvai (JNI) un Erasmus+, kā arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, digitalizācijai, migrācijai un ārpolitikai, tostarp arī attīstības un humanitārajai palīdzībai.

Vairāk informācijas https://ej.uz/v4rx

2019. gada oktobris

EP deputāti nobažījušies par budžetu, klimata pārmaiņām un “Brexit”

EP deputāti prasa ES līderiem steidzami rīkoties, lai glābtu finansējumu ES programmām, novērstu klimata pārmaiņas un nepieļautu Brexit bez vienošanās.

Nākamnedēļ Briselē paredzēta ES valstu un valdību līderu jeb Eiropadomes sanāksme.

EP deputāti oktobra minisesijas atklāšanā Briselē ES vadītājiem pieprasīja nodrošināt, lai nepārtrūktu finansējuma plūsma ES atbalstītajām programmām, ja neizdosies laikā vienoties par ES nākamo daudzgadu budžetu.

Viņi arī aicināja steidzami pieņemt lēmumus par klimata pārmaiņu novēršanu, lai varētu laikus īstenot Parīzes klimata nolīguma mērķus.

Attiecībā uz Brexit lielākā daļa EP runātāju nosodīja pašreizējo savstarpējo „rādīšanu ar pirkstiem”, kas norisinās starp ES un Lielbritānijas valdībām, Lielbritānijas valdības nostāju, kā arī pieprasīja novērst potenciāli postošās sekas, kas rastos, ja Brexit izstāšanās notiktu bez izstāšanās līguma.

 

Vairāk informācijas https://ej.uz/42nb

2019. gada oktobris

Savējie iedvesmo! Tikšanās ar Nadīnu Dudari un Māru Saldābolu

2019. gada oktobris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.