Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEP aptauja: pandēmijas laikā nostiprinājies pozitīvs priekšstats par ES

Kā liecina Eiropas Parlamenta aptauja- pandēmijas laikā nostiprinājies pozitīvs priekšstats par Eiropas Savienību.
Covid-19 pandēmijas otrajā vilnī iedzīvotāju liktās cerības uz Eiropas Savienību pieaug. Vairums eiropiešu joprojām atbalsta plašākas ES pilnvaras un vairāk ES līdzekļu krīzes pārvarēšanai.
Latvija pandēmijas otrajā vilnī ir viena no piecām ES dalībvalstīm, kurās iedzīvotāju dominējošais emocionālais stāvoklis ir cerība. Tāpat kā citur Eiropā, arī vairums Latvijas iedzīvotāju atbalsta plašākas ES pilnvaras cīņā ar pandēmiju.
Eiropas Parlaments šodien publiskojis trešās šogad veiktās aptaujas rezultātus par ES iedzīvotāju viedokli par Covid-19 krīzi un attieksmi pret ES.
Kaut gan, ņemot vērā pandēmijas ekonomisko ietekmi, 50% eiropiešu (Latvijā - 41%) dominējošais emocionālais stāvoklis joprojām ir nedrošība, šobrīd ES pozitīvi vērtē vairāk cilvēku nekā pavasarī.
2020.gada novembris

Eiropas Komisija apstiprina līgumu ar uzņēmumu “CureVac”, lai nodrošinātu piekļuvi vakcīnai

Eiropas Komisija apstiprina līgumu ar uzņēmumu „CureVac”, lai nodrošinātu piekļuvi vakcīnai
Vakcīnas izstrāde parasti var ilgt pat 10 gadus. Eiropas vakcīnu stratēģija atbalsta centienus paātrināt drošu un efektīvu vakcīnu izstrādi un pieejamību visiem.
Kopš augusta esam noslēguši 5 līgumus ar farmācijas uzņēmumiem, lai visu dalībvalstu vārdā iegādātos vakcīnu pēc tam, kad tās izstrādes un apstiprināšanas process būs sekmīgi pabeigts:
līgums ar „AstraZeneca” ļaus iegādāties 400 miljonus vakcīnas devu;
līgums ar „Sanofi” un „GSK” ļaus iegādāties 300 miljonus devu;
līgums ar „Janssen Pharmaceutica NV” ļaus iegādāties 200 miljonus devu;
līgums ar „BioNTech” un „Pfizer” ļaus iegādāties 300 miljonus devu;
līgums ar „CureVac” ļaus iegādāties 405 miljonus vakcīnas devu.
Vairāk uzzini https://ej.uz/k4hs Informācija no https://ec.europa.eu/latvia/
2020.gada novembris

Eiropas pusgada rudens pakete: atbalsts ilgtspējīgai un iekļaujošai atveseļošanai lielas nenoteiktības apstākļos

Eiropas pusgada rudens pakete: atbalsts ilgtspējīgai un iekļaujošai atveseļošanai lielas nenoteiktības apstākļos. Atzinumos par dalībvalstu 2021.gada budžeta plāna projektiem ņemta vērā veselības krīze, nenoteiktība un ekonomikas lejupslīde pandēmijas dēļ.
EK priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis: "Latvijas valsts budžeta projekts 2021. gadam atbilst Eiropas Komisijas ieteikumam realizēt tādus pasākumus, kas ierobežotu pandēmijas izplatību, atbalstītu darbavietu saglabāšanu un ekonomikas atlabšanu. Gandarījums, ka Latvija līdz šim ir īstenojusi atbildīgu fiskālo politiku, kas ļauj tagad, krīzes laikā, sniegt nepieciešamo fiskālo stimulu ekonomikai. Papildus stimulu Latvijas ekonomikai sniegs ES daudzgadu budžeta 2012.-2017.gadiem un Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna ietvaros pieejamais finansējums."
Eirozonas dalībvalstis tiek aicinātas nodrošināt, ka to fiskālā politika 2021.gadā joprojām ir stimulējoša. Dalībvalstis tiek mudinātas stiprināt valsts iestāžu sistēmas un īstenot prioritārās reformas un ieguldījumus, kas varētu padarīt eirozonu un tās dalībvalstu ekonomiku ilgtspējīgāku un noturīgāku. Vairāk uzzini https://ej.uz/582z Informācija no https://ec.europa.eu/latvia/

2020.gada novembris

Eiropas Komisijas priekšēdētājas Urzulas fon der Leienas intervija Latvijas Televīzijai

Aicinām noskatīties Eiropas Komisijas priekšēdētājas Urzulas fon der Leienas interviju Latvijas Televīzijai par Eiropas ekonomikas atveseļošanu no koronavīrusa pandēmijas.
Lai palīdzētu Eiropas ekonomikai izkļūt no Covid-19 pandēmijas radītās ekonomiskās recesijas, Eiropas Savienības vadītāji jau jūlijā vienojās par 1,82 triljonu eiro lielu ekonomikas atveseļošanas paketi. To veido septiņu gadu budžets un speciāls jauns fonds „Next Generation EU” ar 750 miljoniem eiro. Taču tagad tā virzību apdraud Ungārijas un Polijas vakar uzliktais veto. Abas valstis ir neapmierinātas ar pārējo ieceri - sasaistīt Eiropas naudas piešķiršanu ar likuma varas ievērošanu. Par to, kas gaidāms, mūsu korespondente Briselē Ilze Nagla ekskluzīvā intervijā izvaicāja Eiropas Komisijas prezidenti Urzulu fon der Leienu. Tā ir viņas pirmā intervija kādam no Latvijas medijiem.
Pilnu interviju klausies :

 

2020.gada novembris

EK 9 dalībvalstīm izmaksā 14 miljardus eiro SURE finansiālā atbalsta instrumenta ietvaros

Eiropas Komisija ir izmaksājusi deviņām ES dalībvalstīm 14 miljardus eiro no SURE finansiālā atbalsta instrumenta. Latvija saņēmusi 120 miljonus eiro.
Šis atbalsts - ar izdevīgiem nosacījumiem piešķirti aizdevumi - palīdzēs dalībvalstīm segt izmaksas, kas saistītas ar saīsināto darba laiku un citiem pasākumiem, kas ieviesti, reaģējot uz koronavīrusa pandēmiju, tostarp attiecībā uz pašnodarbinātām personām.
Vairāk uzzini https://ej.uz/yh1t Informācija no https://ec.europa.eu/latvia/
2020.gada novembris

Aicinām piedalīties sabiedriskajā apspriešanā par lauku apvidiem un to attīstību!

Kādas ir lauku apvidu iedzīvotāju vajadzības?
Kas dzīvi laukos padara pievilcīgu?
Kādas ir lauku apvidu nākotnes iespējas?
Aicinām līdz 30. novembrim piedalīties sabiedriskajā apspriešanā par lauku apvidiem un to attīstību: https://ec.europa.eu/.../12525-Long.../public-consultation
2020.gada novembris

Programma “LIFE”- ES finansējums vides, dabas un klimatrīcības projektiem

Programma „LIFE”- tas ir vairāk nekā 280 miljoni eiro ES finansējuma vides, dabas un klimatrīcības projektiem.
Programmas „LIFE” projekti ir ceļš uz reālām pārmaiņām. Tie palīdz risināt dažas no smagākajām mūsu laika problēmām, kas ir klimata pārmaiņas, dabas izzušana un ilgtnespējīga resursu izmantošana.
Eiropas Komisija apstiprinājusi investīciju paketi >280 miljonu eiro apmērā vairāk nekā 120 jauniem programmas „LIFE” projektiem:
34 dabas un biodaudzveidības projekti;
47 vides un resursefektivitātes projekti;
8 vidiskās pārvaldības un informācijas projekti;
16 klimata pārmaiņu mazināšanas projekti;
3 klimatiskās pārvaldības un informācijas projekti.
Vairāk uzzini https://ej.uz/u21f Informācija no https://ec.europa.eu/latvia/
2020.gada novembris

ES lauksaimniecības sektora izlaides vērtība

2019. gadā lauksaimniecības sektora izlaides vērtība no visām Eiropa Savienības valstīm visvairāk ir palielinājusies- Latvijā (+21,1%) un Igaunijā (+16,1%), tā liecina Eiropas Savienības statistikas departamenta Eurostat publicētie dati. Eiropas Savienībā kopumā lauksaimniecības izlaides vērtība pērn bija 418,0 miljardi eiro, kas ir par 2,4% vairāk nekā 2018.gadā.
Vairāk uzzini https://ej.uz/sxs4 Informācija no https://ec.europa.eu/latvia/
2020.gada novembris

Eiropas veselības datu telpa - dati, kas palīdzēs glābt dzīvības

Eiropas Komisija un ES Padomes Vācijas prezidentūra uzsver Eiropas veselības datu telpas nozīmīgumu. Sadarbība labākai veselības aprūpei, labākai pētniecībai un labākai veselības politikas veidošanai notiks Eiropas veselības datu telpā. Eiropas veselības datu telpas izveide būs neatņemams elements Eiropas veselības savienības veidošanā — process, kuru Komisija šodien aizsāka ar priekšlikumu pirmo kopumu par to, kā uzlabot gatavību un reaģēšanu veselības krīzē.
Ar uzticamu pārvaldību un skaidriem noteikumiem datu telpa ļaus piekļūt veselības datiem un atbalstīs digitālo veselības pakalpojumu brīvu apriti. 2025. gadā visu dalībvalstu pacientiem, atrodoties ārvalstīs,vajadzētu būt iespējai izraudzītiem veselības nozares darbiniekiem dot piekļuvi saviem datiem. Kopīgiem spēkiem mēs varam miljoniem iedzīvotāju dot iespēju digitāli paplašināt piekļuvi veselības aprūpei un uzlabot labbūtību.
Vairāk uzzini https://ej.uz/6cq9 Informācija no https://ec.europa.eu/latvia/
2020.gada novembris

Jaunā patērētāju tiesību aizsardzības programma

Ar jauno Patērētāju tiesību aizsardzības programmu Eiropas Komisija vēlas palielināt patērētāju aizsardzību pandēmijas laikā un pēc tās:
Videi draudzīgas izvēles - ikvienam, iegādājoties preces, ir tiesības zināt, cik ilgi tās kalpos, vai tās būs iespējams labot un pārstrādāt.
Digitālā pārveide - patērētāju uzvedības tendences nedrīkst izmantot ļaunprātīgi, piemēram, izmantojot „slēptos” modeļus un slēptu reklāmu.
EK palīdzēs dalībvalstīm identificēt nedrošus produktus un apkarot nelikumīgu tiešsaistes komercpraksi.
Mums jāpalīdz cilvēkiem, kuriem trūkst informācijas par viņu patērētāju tiesībām. Jāpārskata bērnu aprūpes produktu standarti. Attiecībā uz cilvēkiem, kurus skārusi finansiālā neaizsargātība, ko saasinājusi Covid-19 krīze, Komisija palielinās finansējumu labākai konsultēšanai parādu jautājumos.
Starptautiskā sadarbība - 2021. g. kopā ar Ķīnu tiks izstrādāts rīcības plānu, lai uzlabotu tiešsaistē pārdoto produktu drošību.
Vairāk uzzini https://ej.uz/o19o

Informācija no https://ec.europa.eu/latvia/

2020.gada novembris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nākošā >>

arhīvs: 2019 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.