Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Parlamenta aprīļa apkārtraksts

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sagatavotā ziņu lapa par aktuālo Eiropas Parlamentā - Strasbūrā un Latvijā.

Apkārtrakstā lasiet:

· Cīņa ar naudas atmazgāšanu: deputāti atbalsta uzņēmumu faktisko īpašnieku atklāšanu

· Eiropas Parlamenta deputāti uzsver vakcinācijas līmeņa pazemināšanās radītos draudus

· Bioloģiskā pārtika: deputāti pieņem stingrākus noteikumus

· Aprites ekonomika: vairāk pārstrādes, mazāk atkritumu poligonos

· EP atbalsta valstu mērķu noteikšanu klimata aizsardzībai un mežsaimniecības attīstībai

· Energoefektīvākas ēkas visā ES līdz 2050. gadam

· Emanuels Makrons aizstāv „Eiropas suverenitāti”

· Jaunatnes līdzdalības pasākumi 2018 #BalsoTu

2018. gada aprīlis

Eiropas Parlaments balsos par Krišjāņa Kariņa sagatavoto likumu cīņai pret naudas atmazgāšanu

Ceturtdien, 19. aprīlī, Eiropas Parlamenta deputāti plenārsesijā Strasbūrā balsos par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas direktīvu, kuras viens no autoriem ir Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP)

"Eiropas institūcijas ir skaidri paudušas, ka cīņa pret tiem, kas ļaunprātīgi un apzināti apzog sabiedrību, turpināsies. Likums dos tiesībsargājošajām iestādēm jaunus ieročus cīņai pret noziedzniekiem, kas izmanto ofšorus un dažādas shēmas, lai krāptos ar nodokļu nomaksu," norāda Krišjānis Kariņš.

2018. gada aprīlis

Bioloģiskā pārtika: deputāti pieņem stingrākus noteikumus

Eiropas Parlaments ceturtdien pieņēma jaunus noteikumus, kam jānodrošina augstas kvalitātes bioloģiskā pārtika un jāveicina tās ražošana.

Parlaments ar 466 balsīm pret 124, 50 deputātiem atturoties, atbalstīja ES bioloģiskās ražošanas un bioloģisko produktu marķēšanas noteikumus. Parlamenta un ES Padomes sarunu dalībnieki par tiem vienojās pagājušā gada jūlijā.

2018. gada aprīlis

2018. — Eiropas Kultūras mantojuma gads

Lai popularizētu bagāto un daudzveidīgo Eiropas kultūras mantojumu, uzlabotu izpratni par kopējo vēsturi un vērtībām, un stiprinātu piederības sajūtu kopīgai Eiropas kultūras telpai, 2018. gads ir pasludināts par Eiropas kultūras mantojuma gadu. Tā ir Eiropas Parlamenta un Eiropas Savienības Padomes iniciatīva, kuras nolūks ir sekmēt izpratni par kultūras mantojuma vērtību un sociālo un ekonomisko nozīmi, mudināt dalīties ar Eiropas kultūras mantojumu, nodrošinot tam plašu piekļuvi, kā arī pievērst uzmanību kultūras mantojuma saglabāšanas aktuālajiem jautājumiem. Gada devīze ir „Mūsu mantojums - pagātnes un nākotnes satikšanās”.

2018. gada aprīlis

EP deputāti ķeras klāt jaunās pasaules izaicinājumiem

Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti plkst.16 pēc Latvijas laika pārrunās naudas atmazgāšanas novēršanu savienībā, kā arī Facebook un Cambridge Analytica skandālu. Grozījumi naudas atmazgāšanas likumdošanā paredz to, ka nākotnē ikviens interesents varēs piekļūt informācijai par savienībā strādājoša uzņēmuma faktiskajiem īpašniekiem, stingrāku virtuālo valūtu regulējumu un labāku trauksmes cēlāju aizsardzību. Viens no šā likumprojekta ziņotājiem ir arī Latvijas eiroparlamentārietis Krišjānis Kariņš.

Lasīt vairāk

2018. gada aprīlis

Jaunākais izdevums "Eiropas Ziņas"

Eiropas Komisijas pārstāvniecības, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja un Ārlietu ministrijas sagatavotajā jaunākajā „Eiropas Ziņas” izdevumā aicinām lasīt interviju ar žurnālistu un Rīgas Stradiņu universitātes asociēto profesoru Ediju Bošu, kā arī iepazīties ar gaidāmajiem notikumiem - Eiropas Savienības mājas rīkoto Atvērto durvju dienu, kas ik gadu notiek 9. maijā u.c. aktivitātēm.

Lasīt

2018. gada aprīlis

Informatīvs seminārs "Digitālās prasmes bezdarbniekiem"

20. martā plkst 11.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas lasītavā notiks informatīvs seminārs "Digitālās prasmes bezdarbniekiem", kuru Digitālās nedēļas 2018 ietvaros organizē EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punkts sadarbībā ar Alūksnes pilsētas bibliotēku un NVA Alūksnes filiāli. Aicināti visi interesenti.

 

Vairāk informācijas šeit.

2018. gada marts

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā ziņu lapa

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sagatavotā ziņu lapa par aktuālo Eiropas Parlamentā - Strasbūrā, Briselē un Latvijā.


Vairāk informācijas

2018. gada marts

DIGITĀLĀ REALITĀTE – TIEŠI TĀDA, KĀDA TĀ IR

Digitālās nedēļas 2018 ietvaros LU Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības katedra sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, kā arī partneriem no Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizē ekspertu diskusiju - tiešraidi „Digitālā realitāte - tieši tāda, kāda tā ir”, kurā tiks prezentēts pētījums par 9 līdz 16 gadus vecu bērnu un pusaudžu medijpratību Latvijā: http://ej.uz/medijpratibas_petijums. Pētījuma prezentāciju un diskusiju būs iespējams vērot tiešraidē https://www.lu.lv/tiesraide/1/nc/.

Diskusijas mērķis ir uzrunāt bibliotekārus un pedagogus, kā arī bērnu vecākus visā Latvijā, lai iepazīstinātu ar pētījuma rezultātiem un aicinātu domāt par to, ko mēs - pieaugušie katrs varam darīt un kāds atbalsts mums pašiem vajadzīgs, lai bērnu un pusaudžu dzīve digitālajā vidē būtu ne tikai aizraujoša, bet arī droša un lietderīga.

Tiešraide notiks 23.martā no 10:00 - 11:30

Vairāk par citām Digitālās nedēļas tiešraidēm: www.eprasmes.lv

Lasīt vairāk

2018. gada marts

Rīgā un četros Latvijas reģionos darbu atsācis Informācijas centrs iebraucējiem

Rīgā un četros Latvijas reģionos darbu atsācis Informācijas centrs iebraucējiem (turpmāk tekstā - ICI), kas darbojas kā vienas pieturas aģentūra Rīgā un četros Latvijas reģionu centros - Daugavpilī, Jelgavā, Cēsīs un Liepājā.

ICI gan ārvalstu pilsoņiem, gan arī dažādu jomu pakalpojumu sniedzējiem un speciālistiem, kuri strādā ar šo mērķa grupu, nodrošina iespēju bezmaksas saņemt daudzpusīgu atbalstu klātienē, ar informatīvā tālruņa starpniecību vai elektroniski.

Līdz šim (no 2016.gada maija - 2017.gada decembrim) visbiežāk ārvalstu pilsoņi interesējušies par migrācijas, nodarbinātības, biznesa un ģimenes jautājumiem, kā arī par iespējām apgūt latviešu valodu.

2018. gada marts

Infografika: Viesabonēšanas režīms Eiropā “viesabonē kā mājās”

Kopš pagājušā gada 15. jūnija Eiropas Savienībā mobilo sakaru jomā darbojas princips „viesabonē kā mājās”, un tā ietekmē krietni mainījušies Latvijas iedzīvotāju paradumi.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) dati liecina, ka, salīdzinot laika posmu no pagājušā gada 1. aprīļa līdz 30. jūnijam ar periodu no 1. jūlija līdz 30. septembrim, viesabonēšanā veikto zvanu minūtes Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs (EEZ) ir gandrīz dubultojušās - no 27,3 miljoniem minūšu līdz 50,2 miljoniem minūšu.

Lasīt vairāk http://ej.uz/basd

2018. gada marts

123 miljoni eiro ES atbalsta aptuveni 5000 mazajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs

Eiropas Investīciju fonds (EIF) un Swedbank ir parakstījuši mikrofinansēšanas nolīgumu, kura mērķis ir atbalstīt mikrouzņēmumus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā saskaņā ar ES Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmu (EaSI). Ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu Eiropas Investīciju fonda sniegtās garantijas ļaus Swedbank Baltic turpmāko trīs gadu laikā piešķirt līdz 123 miljoniem eiro lielu finansējumu Baltijas valstu mikrouzņēmumiem. Šo darījumu atbalsta arī Investīciju plāna Eiropai galvenais elements — Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF).

Lasīt vairāk http://ej.uz/7ao9

2018. gada marts

Publicēts Eirobarometra Nacionālais ziņojums par Latviju

Šodien publicēts Eirobarometra Nacionālais ziņojums par Latviju. Latvijas un pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi par nozīmīgākajām ES problēmām uzskata imigrāciju un terorismu, liecina Eirobarometra 88 aptaujas rezultāti. Kā svarīgākās problēmas, ar kurām jāsaskaras personīgā līmenī, tiek norādīts cenu pieaugums/inflācija/dzīves dārdzība, veselības un sociālās aprūpes sistēma, kā arī pensijas.

Latvijas pilsoņu uzticēšanās Eiropas Savienības institūcijām palikusi nemainīga. Par 8 PP ir pieaudzis to pilsoņu skaits, pēc kuru domām viņi ir labi informēti par ES jautājumiem.

Kopš 2016.gada būtiski nav mainījusies uzticēšanās dažādiem medijiem - drukātai presei uzticas 41%, radio - 60%, internetam - 35%. Kopš 2017.gada pavasara ir samazinājies to Latvijas pilsoņu īpatsvars, kuri uzticas tieslietu sistēmai un valsts pārvaldei.

Līdzīgi kā 2017. gada pavasarī, arī 2017. gada rudenī Latvijas pilsoņu vērtējumā ES galvenokārt nozīmē brīvas ceļošanas, mācību un darba iespējas Eiropas Savienībā.

Plašāk ziņojumā par Latviju un ziņojuma prezentācijā: http://ej.uz/Eirobarometrs88

Papildus informācija:

Santa Lazdiņa

Pētījumu vadītāja

Pētījumu un konsultāciju kompānija Kantar TNS

E-pasts: santa.lazdina@kantartns.com

2018. gada marts

Piedalies iedzīvotāju aptaujā par Eiropas nākotni!

Eiropas Reģionu komiteja aicina ikvienu piedalīties iedzīvotāju aptaujā par Eiropas nākotni.

Saite uz aptauju latviešu valodā šeit: http://ej.uz/r9ii

2018. gada februāris

Daudzdzīvokļu namu siltinātājiem laiks uzņemt apgriezienus

Jau vairāk nekā gadu Ekonomikas ministrijas (EM) paspārnē esošā finanšu institūcija "Altum" realizē daudzdzīvokļu namu energoefektivitātes programmu, kurā namu siltināšanai pieejamais attiecināmais finansējums lēšams 176,5 miljonu eiro apmērā. Līdz šim projektus iesnieguši gandrīz 300 daudzdzīvokļu namu, bet pilnībā pabeigtas divas renovācijas, portālam "Delfi" pastāstīja "Altum" Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš.

Lasīt vairāk http://ej.uz/wzhv

2018. gada februāris

Jāpaātrina ES finansēto projektu ieviešana, iesaka Finanšu ministrija

Latvijai jāpaātrina Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansēto projektu ieviešana. Pagājuši jau četri gadi no pašreizējā ES fondu plānošanas perioda sākuma, taču no kohēzijai jeb reģionālo atšķirību mazināšanai paredzētajiem 4,4 miljardiem eiro līdz šim pie projektu īstenotājiem nonākusi tikai desmitā daļa jeb 440 miljoni eiro.

Vairāk informācijas http://ej.uz/hpni

2018. gada februāris

EK nāk klajā ar savu skatījumu uz ES ilgtermiņa budžetu

Eiropas Komisija šodien iepazīstina ar savu skatījumu - iespējām un to finanšu sekām - jaunam un modernam ES ilgtermiņa budžetam, ar kura palīdzību tiktu efektīvi īstenotas prioritātes pēc 2020. gada.

EK priekšsēdētājs Žans Klods Junkers teica: „Budžeti nav grāmatvedības uzdevumi, bet gan prioritātes un mērķi. Tie izsaka mūsu nākotni skaitļos. Tādēļ vispirms apspriedīsim, kādu Eiropu vēlamies. Tad dalībvalstīm savi mērķi jāatbalsta ar atbilstīgiem naudas līdzekļiem. Lai gan mums visiem jāsaprot, ka līdzšinējā prakse nav risinājums šai gaidāmajai diskusijai, esmu cieši pārliecināts, ka mēs varam atrisināt šo situāciju un vienoties par budžetu, no kura ikviens būs neto saņēmējs”.

Vairāk informācijas šeit: http://ej.uz/a5fi

2018. gada februāris

Rezultātu Eiropa: Komisija nāk klajā ar idejām efektīvākai Eiropas Savienībai

Eiropas Komisija šodien nāk klajā ar vairākiem praktiskiem pasākumiem, kuri varētu uzlabot Eiropas Savienības darba efektivitāti un panākt labāku saikni starp ES iestāžu vadītājiem un Eiropas pilsoņiem. Vairāk informācijas šeit: http://ej.uz/gh3n

2018. gada februāris

Komisija rīko pirmo izglītības samitu: Eiropas izglītības telpas pamatu izveide

ES un izglītībaŠis samits seko Gēteborgas samitam 2017. gada novembrī, kad Komisija izklāstīja savu redzējumu, kā līdz 2025. gadam izveidot Eiropas izglītības telpu, un decembra Eiropadomes sanāksmei, kurā dalībvalstis pauda vēlmi darīt kaut ko vairāk izglītības jomā. Tā ir svarīga iespēja 18 ES izglītības ministriem, izglītības profesionāļiem un pārstāvjiem no visas Eiropas sanākt kopā un apspriest izglītības nākotni Eiropā. Šis Eiropas izglītības samits aizsāk samitu sēriju, un otrais notiks 2019. gada rudenī.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/ieqk

2018. gada janvāris

Komisija publicē norādījumus par gaidāmajiem jaunajiem datu aizsardzības noteikumiem

ES un datu aizsardzībaEiropas Komisija publicē norādījumus nolūkā veicināt, lai visā ES no 25. maija tieši un netraucēti piemērotu jaunos datu aizsardzības noteikumus. Komisija turklāt dara pieejamu jaunu MVU paredzētu tiešsaistes rīku.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/1jnu

2018. gada janvāris

<< Iepriekšējā 1 2 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.