Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSNīderlande pārņem ES prezidētājvalsts pienākumus

Nīderlande piektdien no Luksemburgas pārņēmusi Eiropas Savienības (ES) prezidētājvalsts pienākumus, ko jūnija beigās tā nodos tālāk Slovākijai.

2016.gada janvāris

Latvija sākusi bēgļu uzņemšanas procesu; pirmie desmit cilvēki ieradīsies janvārī

Šonedēļ Iekšlietu ministrija (IeM) sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Itālijai un Grieķijai paziņojusi par gatavību sākt patvēruma meklētāju uzņemšanu. Tāpat ir nosūtīti patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji un laika grafiks, aģentūra LETA noskaidroja IeM.

2015. gada decembris

Nedēļas galvenie ES notikumi Eiropas institūcijās, ES mājā (Aspazijas bulv. 28) un citur Rīgā/Latvijā

ES mājas notikumu plāns: http://www.esmaja.lv/kalendars/2015-12-14

2015. gada decembris

Noteikti uzvarētāji konkursā par ES fondu ieguldījumu Vidzemes attīstībā

Decembrī noslēdzies Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) rīkotais konkurss „ES struktūrfondi Vidzemē”, kur ikviens interesents ik mēnesi kopš gada sākuma bija aicināts atbildēt uz jautājumiem par Vidzemes pusē īstenotajām aktivitātēm un projektiem, kas līdzfinansēti, izmantojot ES struktūrfondu finansējumu.

2015. gada decembris

Otrs ERANet-LAC projektu konkurss atvērts 2015. gada 1. decembrī

Otrajā ERANet-LAC pētnieciskās sadarbības projektu konkursā piedalās 32 finansējošās organizācijas no 26 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu kopienas (CELAC).

2015. gada decembris

Zemkopības ministrija izsludina pieteikšanos uz Medību saimniecības attīstības fonda finansējumu 2016. gadam

Zemkopības ministrija izsludina pieteikšanos uz Medību saimniecības attīstības fonda finansējumu 2016. gadam. Kopējais pieejamais finansējums ir 137372,00 EUR. Projektu īstenošanas laiks - no līguma par projekta izpildi noslēgšanas līdz 2016. gada 15. novembrim.

2015. gada decembris

UZSĀKTS TOP 10 BALSOJUMS PAR 2015. GADA EIROPAS CILVĒKU LATVIJĀ

GADA EIROPAS CILVĒKA LATVIJĀ tituls jau astoņpadsmit gadus pēc kārtas tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā. Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē Eiropas Kustība Latvijā. Līdzšinējos gados ar savu balsojumu esam pateikuši paldies Vairai Vīķei Freibergai, Andrim Piebalgam, Zbigņevam Stankevičam, Renāram Kauperam, Aigaram Apinim, Valdim Dombrovskim, Mairim Briedim un citiem.

2015. gada novembris

Pašreizējā situācija: bēgļu krīzes risināšanas pasākumi

Eiropas Programmā migrācijas jomā, kuru Komisija pieņēma 2015. gada maijā, ir izklāstīta nepieciešamība pēc vispusīgas pieejas migrācijas pārvaldībai. Kopš tā laika ir ieviesti vairāki pasākumi - tostarp ir pieņemtas divas ārkārtas shēmas, lai 160 000 cilvēku, kuriem ir nepārprotami vajadzīga starptautiskā aizsardzība, pārceltu no visvairāk skartajām dalībvalstīm uz citām ES dalībvalstīm, un apstiprināts Komisijas Rīcības plāns par atpakaļnosūtīšanu.

2015. gada novembris

Top Enerģētikas savienība

Pirmais Enerģētikas savienības stāvokļa apskats liecina, ka kopš Enerģētikas savienības pamatstratēģijas pieņemšanas pirms deviņiem mēnešiem jau daudz ir panākts. Tomēr joprojām jāizdara vēl daudz, un 2016. gadā tiks īstenoti daudzi iesāktie darbi.

2015. gada novembris

Kā attīstīt mūsdienīga veidola tūrisma produktu pārdošanai nesezonā pierobežas teritorijā?

Aicina uz apmācību semināru tūrisma nozarei 19.novembrī Alūksnes Kultūras centrā!

Vidzemes Tūrisma asociācija, ar Tūrisma attīstības valsts aģentūras un Alūksnes novada domes atbalstu, aicina uz semināru "Kā attīstīt mūsdienīga veidola tūrisma produktu pārdošanai nesezonā pierobežas teritorijā?".

Seminārā dažādi lektori dalīsies teorētiskās un praktiskās zināšanās par tūrisma produkta veidošanu un to veicināšanu, kā arī leģendas radīšanu Igaunijas tūristiem. Tāpat Salacgrīva, kā pierobežas pašvaldība, dalīsies ar tūrisma attīstības izaicinājumiem un iespējām, bet vietējā gide dalīsies savā pieredzē.

Apmācību semināra fokuss vērsts uz Vidzemes ziemeļu pierobežas pašvaldībām, to uzņēmējiem un citiem interesentiem.

Semināra noslēgumā ekskursija un iepazīšanās ar Alūksnes tūrisma piedāvājumu

Reģistrācijai links : http://goo.gl/forms/9CRzVeq8Rr

Programma

2015. gada novembris

Latvijas Banka laiž apgrozībā ES karoga jubilejai veltītu 2 eiro piemiņas monētu

Latvijas Banka ir laidusi apgrozībā 2 eiro piemiņas monētu "Eiropas Savienības karogam 30". Tā ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā un citās eiro zonas dalībvalstīs. Monētas nonāks apritē tāpat kā cita apgrozības nauda - ar banku starpniecību sasniedzot tirdzniecības un citus uzņēmumus un iedzīvotājus.

2015. gada novembris

Mazā biznesa dienā Alūksnē uzņēmējiem sniegs konsultācijas

Mazā biznesa dienā - 20. novembrī Uzņēmējdarbības atbalsta centrā, kas atrodas Alūksnes Kultūras centrā, Brūža ielā 7, novada uzņēmējiem būs iespējams saņemt individuālas bezmaksas konsultācijas no speciālistiem grāmatvedības un mārketinga jomā.

2015. gada novembris

Finansējuma piesaistes iespējas no ES struktūrfondiem

Iespēja iepazīties ar jaunākajām ziņām par finanšu piesaistes iespējām no reģionālajiem Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas centriem. Plašāku informāciju skatīt www.esfinanses.lv

2015. gada novembris

Infografikas par viesabonēšanas atcelšanu un jauno pārtiku

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs piedāvā divas jaunas infografikas:

- par viesabonēšanas cenu samazinājumu nākamgad un atcelšanu 2017.gadā - infografikā pa soļiem ir izskatīti šī procesa posmi,

- par jauno pārtiku - uzskatāmā veidā tiek izstāstīts par jaunas pārtikas veidiem un to reģistrāciju procesu, kā arī par jauno regulu, kas atvieglos inovācijas un vienlaikus garantēs drošību.

Par abām šīm tēmām Eiropas Parlaments lems šonedēļ plenārsesijā.

Infografika par viesabonēšanas atcelšanu

Infografika par jauno pārtiku

2015. gada novembris

ES informācijas sniedzēju forums

2015. gada 9.novembrī, Ārlietu ministrijas Preses konferenču zālē, K.Valdemāra ielā 3, Rīgā, notiks ikgadējais ES informācijas sniedzēju forums.

Programma

2015. gada novembris

NVO uzņēmēju forums

2015.gada 29.oktobris (ceturtdiena) no pulksten 11.00 - 15.00

Alūksnes Kultūras centrā, Brūža iela 7, Alūksnē

Programma

2015. gada oktobris

Alūksnes novadā Karjeras nedēļā piedalījies vairāk nekā pusotrs tūkstotis skolēnu

Alūksnes novads jau otro gadu bija iesaistījies Karjeras nedēļas rīkošanā un tās laikā dažādos pasākumos iesaistījušies 1697 novada skolēni un pirmsskolas vecuma bērni.

2015. gada oktobris

Pirmais gads Eiropas Parlamentā

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Jums piedāvā:

- jaunu infografiku par Latvijas EP deputātu paveikto Latvijas labā jaunā sasaukuma pirmā gada laikā );

- Eirobarometra pētījumu un tā kopsavilkumu: ES, tai skaitā - Latvijas, pilsoņu viedokli par migrācijas problēmām.

Latvijas deputātu veikums

Eirobarometrs - migrācija

2015. gada oktobris

Konference «ES un ASV brīvās tirdzniecības līgums: ieguvumi un riski»

 

Pirmdien, 26. oktobrī, Attīstības finanšu institūcija ALTUM, Doma laukums 4

Ko uzņēmēji Latvijā un ES kopumā iegūs no ES un ASV brīvās tirdzniecības līguma (TTIP), par kuru šobrīd Eiropas Komisija ved sarunas ar ASV? Vai Latvijas uzņēmējiem pavērsies jaunas eksporta iespējas? Kādi ir ar līgumu saistītie riski, un kā tos novērst? Publiskajā telpā ir izskanējušas gan bažas par lauksaimnieku konkurētspēju, gan pārtikas standartiem un ĢMO. Vai ir pamats bažām vai arī daļa no publiski izskanējušās informācijas ir vienkārši mīti? Atbildes uz šiem jautājumiem meklēsim starptautiskā konferencē, ko organizē Lielbritānijas vēstniecība sadarbībā ar Eiropas Komisijas parstāvniecību Latvijā un laikrakstu Dienas Bizness.

Vairāk informācijas par TTIP:http://ec.europa.eu/trade/policy/in-focus/ttip/about-ttip/questions-and-answers/index_lv.htm

Konferences mērķauditorija: uzņēmēji, NVO, politikas veidotāji

Pasākuma darba valodas: angļu un latviešu, būs pieejams tulkojums.

2015. gada oktobris

Prezidentūras tests piektdien, 9.oktobrī!

Pirms gandrīz trīs mēnešiem noslēdzās Latvijas pirmā prezidentūra Eiropas Savienības Padomē. Tās laikā ikvienam bija iespēja apgūt ko jaunu par Eiropas Savienību, tās institūcijām, kā arī Latviju kā ES Padomē prezidējošo valsti.

2015. gada oktobris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.