Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEK nāk klajā ar rudens ekonomikas prognozi

Eiropas Komisij nāk klajā ar rudens ekonomikas prognozi.

Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis, kura pārziņā ir eiro un sociālais dialogs, kā arī finanšu stabilitāte, finanšu pakalpojumi un kapitāla tirgu savienība, runājot par Latvijas situāciju, teica: „Atbilstoši Eiropas Komisijas rudens ekonomikas prognozei šogad Latvijā ir sagaidāms iekšzemes kopprodukta pieaugums 4.2% apmērā. Latvijas ekonomikas izaugsmi veicina investīciju plūsmas atjaunošanās, kā arī spēcīgs iekšzemes un ārējais pieprasījums. Arī turpmākajos divos gados tiek prognozēts samērā straujš ekonomikas pieaugums 3.2-3.5% robežās. Pieaugošais darbaspēka pieprasījums veicina strauju algu kāpumu, kas šogad pietuvosies 10%. Valsts budžeta deficīts tiek prognozēts ap 1% no IKP. Salīdzinot ar iepriekšējo prognozi, budžeta deficīts ir samazinājies, jo ir īstenoti kompensējošie pasākumi, lai mazinātu nodokļu reformas negatīvo fiskālo ietekmi."

Vairāk par EK prognozēto ekonomikas jomā uzziniet e-pasta pielikumā vai šeit: http://ej.uz/RudensEkonomikasPrognoze

Rudens ekonomikas prognozes dokumenta pilns teksts pieejams šeit: 2017. gada rudens ekonomikas prognoze

2017. gada novembris

Izglītība un apmācība Eiropā: nevienlīdzība joprojām ir problēma

9. novembrī publicētais Komisijas 2017. gada Izglītības un apmācības pārskats liecina, ka valstu izglītības sistēmas kļūst iekļaujošākas un efektīvākas. Tomēr tas arī apliecina, ka skolēnu izglītības līmenis lielā mērā ir atkarīgs no viņu sociālekonomiskā stāvokļa.

Pārskatā ir analizētas Eiropas izglītības sistēmu galvenās problēmas un aprakstīta politika, kas var padarīt šīs sistēmas piemērotākas sabiedrības un darba tirgus vajadzībām. Ziņojumā ir ietverts valstu salīdzinājums, 28 detalizēti ziņojumi par stāvokli atsevišķās valstīs un īpaša vietne ar papildu datiem un informāciju.

Vairāk informācijas šeit: http://ej.uz/IzglitibasParskats

2017. gada novembris

Piedalies Latvijas mēroga eseju konkursā jauniešiem "Latvijas nākotne … Eiropā"

Jaunieši, vecumā līdz 35 gadiem, tiek aicināti uzrakstīt un iesniegt līdz š.g. 30.novembrim argumentētu eseju - kurā no 3000 līdz 5000 vārdu - par to, kāda būs Latvijas loma un kā tā attīstīsies jaunajā Eiropas Savienības (ES) valstu saimē līdz 2030.gadam, ņemot vērā Lielbritānijas izstāšanos no 28 valstu ES 2019.gadā. Labāko eseju autori tiks apbalvoti un labākās idejas tiks apkopotas un iesniegtas valsts iestādēm Latvijas nozaru politikas plānošanai.

 

Pielikumā pievienoju plašāku informāciju par konkursu, konkursa nolikumu un pieteikuma formu (informācijai).

Ar prieku atbildēšu uz Jūsu jautājumiem, ja tādi radīsies! Saziņai pa e-pastu:

Uldis.Salajevs.Konkurss@gmail.com

Vairāk informācijas: http://ej.uz/grz5

#LatvijasNakotneEiropa #LV2030

 

Katra ideja ir svarīga un tā var būt par Latvijas veiksmes stāstu!

 

Eseju konkursa nolikums

Pieteikuma veidlapa

2017. gada novembris

Jauniešu biznesa idejām Alūksnes novads sadalīs 8800 eiro

Alūksnes novada pašvaldība izsludinājusi gadskārtējo jauniešu biznesa ideju konkursu komercdarbības uzsākšanai Alūksnes novadā un aicina novada jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem piedalīties konkursā, lai saņemtu pašvaldības finansējumu savu biznesa projektu īstenošanai, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks.

Vairāk informācijas http://ej.uz/gt9r

2017. gada novembris

Iznākusi EDIC Gulbenē Ziņu lapa Nr. 5

Lasiet mūsu piekto ziņu lapu par aktualitātēm Latvijā, Eiropas Savienībā, ES finansējuma iespējām, kā arī iedvesmai un informācijai - par aktuālajiem projektiem, semināriem Alūksnes, Gulbenes, Madonas novados.

Ziņu lapu veidoja Europe Direct informācijas centrs Gulbenes bibliotēkā ar filiālēm Alūksnes un Madonas bibliotēkās.

Ceram, ka informācija Jums būs noderīga! Patīkamu un iedvesmojošu lasīšanu !


Ziņu lapa Nr.5

2017. gada novembris

Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā sagatavotā ziņu lapa

EP Informācijas birojs Latvijā sagatavojis ziņu lapu par aktuālo Eiropas Parlamentā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojā Latvijā.


Lasīt Ziņu lapu

2017. gada oktobris

Eiropas finansēšanas ietvaros mācību centrs 'Alfa' piedāvā dažādus kursus

Eiropas finansēšanas ietvaros mācību centrs 'Alfa' piedāvā dažādus kursusEiropas finansēšanas projekta ietvaros katram strādājošam Latvijas iedzīvotājam, kurš ir sasniedzis 25 gadu vecumu, ir iespēja iziet apmācību akreditētā mācību centrā "Alfa" jau no 2018. gada janvāra.

Sadarbībā ar Valsts Izglītības un attīstības aģentūru (VIAA) mācību centrs "Alfa" piedāvā iespēju iegūt diplomu tādās jomās kā Web programmēšana, "Google Adwords" reklāma, mājaslapu izveide, kā arī iziet periodisko apmācību (95. kods) un iegūt traktortehnikas A kategorijas vadītāja apliecību. Pilnu kursu sarakstu atradīsiet mācību centra mājaslapā. 90 % no mācību maksas sedz Eiropas Savienības fondi, 10 % apmaksā pats apmācāmais vai viņa darba devējs. Nodarbības notiks Rīgā, Liepājā, Madonā un Rēzeknē darba dienu vakaros un brīvdienās. Viena mācību kursa ilgums ilgst no 20 līdz 80 akadēmiskām stundām.

Vairāk informācijas http://ej.uz/6wem

2017. gada oktobris

Vai Latvija var noķert Igauniju?

Vai Latvija var noķert Igauniju?

Baltijas valstis ir cieši saistītas ne tikai vēsturiski un ģeogrāfiski, tās lielā mērā uztveramas kā vienots tirgus. Vai tās tiešām tā ir? It kā jau salīdzināt sevi ar citiem nevajagot, taču šajā gadījumā salīdzināšana vairāk kalpo tam, lai izdarītu secinājumus un gūtu vērtīgas atziņas, kas mums ļautu piedzīvot straujāku izaugsmi.

Lai arī investori skatās uz Baltijas valstīm kā uz vienotu tirgu, nevar noliegt, ka kopš neatkarības atgūšanas Igaunijai ir diezgan pārliecinoši izdevies izvirzīties līderos, ko apliecina gan IKP un vidējās algas apmērs, gan arī sarežģītāk definējami parametri, piemēram, atvērtība inovācijām un reputācija kā IT lielvalstij. Taisnību sakot, arī Latvija un Lietuva IT ziņā no Igaunijas daudz neatpaliek, taču jāsecina, ka Igaunijai izdevies sevi šajā jomā pozicionēt veiksmīgāk.

Lai arī investori skatās uz Baltijas valstīm kā uz vienotu tirgu, nevar noliegt, ka kopš neatkarības atgūšanas Igaunijai ir diezgan pārliecinoši izdevies izvirzīties līderos, ko apliecina gan IKP un vidējās algas apmērs, gan arī sarežģītāk definējami parametri, piemēram, atvērtība inovācijām un reputācija kā IT lielvalstij. Taisnību sakot, arī Latvija un Lietuva IT ziņā no Igaunijas daudz neatpaliek, taču jāsecina, ka Igaunijai izdevies sevi šajā jomā pozicionēt veiksmīgāk.

Lasīt vairāk http://ej.uz/pc7i

2017. gada oktobris

Lokālo slimnīcu infrastruktūras uzlabošanā tuvākajos gados ieguldīs gandrīz 16 miljonus ES finansējuma

Tuvākajā laikā lokālo slimnīcu infrastruktūras uzlabošanā plānots ieguldīt 15,8 miljonus eiro Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē sacīja Veselības ministrijas (VM) Investīciju un Eiropas Savienības fondu uzraudzības departamenta direktors Jevgeņijs Blaževičs. Kopējais pieejamais ES fondu finansējums nozarei no 2014.gada līdz 2020.gadam ir 287 085 744 eiro, no kā 15 828 463 eiro paredzēti lokālo slimnīcu infrastruktūras uzlabošanai.

2017. gada oktobris

Aicina uz semināru “Tūrisma piedāvājuma paplašināšana un iespējas mazajiem uzņēmumiem”

Aicina uz semināru “Tūrisma piedāvājuma paplašināšana un iespējas mazajiem uzņēmumiem”Alūksnes novada Tūrisma informācijas centrs 30. oktobrī aicina mazos uzņēmumus un tūrisma jomas speciālistus uz semināru par tūrisma tirgus mārketingu un iespēju paplašināt pakalpojumu piedāvājuma klāstu, balstoties uz Alūksnes novada piemēriem, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Seminārs notiks Alūksnes Kultūras centra mazajā zālē (Brūža ielā 7, Alūksnē). Tā plānotais norises laiks ir no 13.30 līdz 17.30. Seminārs būs veltīts mārketinga un tirgvedības stratēģijām mazajiem uzņēmumiem, lauku tūrismam, pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, Alūksnes novada tūrisma stratēģiskajai attīstībai. (Semināra darba kārtība pielikumā).

Ar atziņām un tūrisma mārketingam noderīgu informāciju seminārā dalīsies Vidzemes Augstskolas docents, Tūrisma un atpūtas studiju virziena direktora vietnieks akadēmiskajos jautājumos maģistra studiju programmās, ģeogrāfijas zinātņu doktors Andris Klepers.

Visi interesenti aicināti semināram pieteikties iepriekš Tūrisma informācijas centrā līdz 26. oktobrim zvanot pa tālruni 64322804, 25442335 vai rakstot uz e-pastu tic@aluksne.lv.

 

Semināra programma

Semināru organizē

Alūksnes novada Tūrisma informācijas centrs un

EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Alūksnes filiāle

2017. gada oktobris

ES finanšu nākotne: jauns kohēzijas ziņojums rosina diskusijas par ES fondiem pēc 2020. gada

Šodien Komisija publisko septīto kohēzijas ziņojumu, kurā apskatīti ES reģionu rādītāji, izvērtēta pieredze, kas gūta no kohēzijas politikas līdzekļu izlietojuma krīzes gados, kā arī ieskicēts kohēzijas politikas virziens pēc 2020. gada.

Lasīt vairāk http://ej.uz/u9cj

2017. gada oktobris

Eiropas Savienība uzņemas līdera lomu globālajā rīcībā labākai okeānu pārvaldībai

Eiropas Savienības rīkotā konferencē Maltā publiskā un privātā sektora dalībnieki atvēlēja vairāk nekā 6 miljardus eiro okeānu labākai pārvaldībai.

Lasīt vairāk http://ej.uz/zaox

2017. gada oktobris

Aicinām uz lekciju "Finansējuma piesaistes iespējas Alūksnes un Apes novados"

Lai iepazīstinātu ar informāciju par finansējuma piesaistes iespējām un mehānismiem, t. sk. projektu sagatavošanu un ieviešanu, finansēšanas riskiem, kā-kur-ko izvēlēties kā atbilstošāko, kam jāpievērš uzmanība projekta pieteikuma sagatavošanā, no kā izvairīties, par pārskatu sagatavošanu - par to visu lekcijā "Finansējuma piesaistes iespējas Alūksnes un Apes novados" stāstīs biedrības Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece 10. oktobrī plkst. 12.00 Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē.  Aicināti visi interesenti!
 
2017. gada oktobris

ES notikumu kalendārs

Nedēļas galvenie ES notikumi Eiropas institūcijās, ES Mājā (Aspazijas bulv. 28) un citur Rīgā/Latvijā.

· ES Mājas pasākumu plāns 18.09.- 22.09.: http://esmaja.lv/kalendars

Eiropas Savienības Padomes pasākumu plāns 18.09.-22.09.: http://www.consilium.europa.eu/en/press/calendar/

No 16. līdz 22. septembrim norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa. Informācijai par Latvijā notiekošajiem pasākumiem var sekot līdzi šeit.

No 23. līdz 30. septembrim notiks Eiropas Sporta nedēļa 2017. Informācija par pasākumiem atrodama mājaslapā www.beactivelatvia.lv #BeActive

2017. gada septembris

Stājas spēkā ES un Kanādas tirdzniecības nolīgums

Ceturtdien, 21. septembrī, provizoriski stāsies spēkā Visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums ( CETA) starp ES un Kanādu.
2017. gada septembris

Eiropas parlaments apstiprina jaunu sadzīves tehnikas energomarķējumu

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien apstiprinājuši vienkāršotu sadzīves tehnikas energomarķējumu, kas patērētājiem ļaus vieglāk izvēlēties energoefektīvu sadzīves tehniku un samazināt tēriņus par elektrību, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

EP deputāti vienkāršāku un pamatotāku alfabētisku skalu no A līdz G apstiprināja ar 535 balsīm, pret balsojot 46, bet 79 deputātiem atturoties.

Preces ar jaunajiem elektromarķējumiem bez "+" zīmes - A+, A++ un citām, veikalu plauktos varētu nonākt ne ātrāk kā 2019.gada beigās. Lai nezaudētu saikni ar tehnoloģiju attīstību, sistēmu paredzēts pārskatīt, kad 30% Eiropas Savienības (ES) tirgū pārdoto preču atbildīs augstākajam energoefektivitātes novērtējumam A, vai 50% preču atbildīs divām augstākajām energoefektivitātes kategorijām A un B, skaidro Informācijas birojā.

2017. gada septembris

Ziņu lapa par aktuālo Eiropas Parlamentā

EP Informācijas biroja Latvijā sagatavojis ziņu lapu par aktuālo Eiropas Parlamentā.

Septembra apkārtraksts

2017. gada septembris

Junkers: Vējš ir atpakaļ Eiropas burās

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien savā ikgadējā uzrunā Eiropas Parlamentā (EP) sacīja, ka pavērusies iespēja izveidot stiprāku un vienotāku Eiropas Savienību (ES), taču tā jāizmanto drīz, vēsta raidorganizācija BBC.

Junkers norādīja, ka gada laikā ekonomikā sperti vairāki veiksmīgi soļi un šis brīdis jāizmanto, lai noslēgtu jaunus tirdzniecības līgumus. Līdz 2019.gada beigām vajadzētu noslēgt sarunas ar Austrāliju un Jaunzēlandi, norādīja Junkers.

2017. gada septembris

Junkers sola Baltijas valstu simtgades gadā pievērst tām īpašu uzmanību

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers solījis nākamgad īpašu uzmanību pievērst Baltijas valstīm, kas svinēs sava valstiskuma simtgadi.

«Es personiski 2018.gadā pievērsīšu lielu uzmanību Igaunijai, Latvijai, Lietuvai un Rumānijai, jo 2018.gadā šīs valstis svinēs savu simto dzimšanas dienu,» viņš trešdien uzsvēris savā ikgadējā runā par stāvokli Eiropas Savienībā.

2017. gada septembris

Notiks politiski nozīmīgas debates par situāciju Eiropas Savienībā

Šonedēļ Eiropas Parlamentā Strasbūrā notiks politiski nozīmīgas debates par situāciju Eiropas Savienībā: starp Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru, Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Antonio Tajāni un deputātiem.

Tradicionāli debates sākas ar priekšsēdētāja Junkera uzrunu par pašreizējo situāciju Eiropas Savienībā un viņa stratēģisko redzējumu par turpmāko attīstību, kas pēc tam interaktīva diskusijā tiek pārrunāts ar Eiropas Parlamentu. Eiropas Savienības iespējas un resursi cīņai ar terorismu, turpmākie lēmumi, risinot migrācijas krīzi, Eiropa pēc #Brexit - daži no tematiem, par kuriem gaidāmas diskusijas.

Debates septembra plenārsesijā kļuvušas par tradīciju, un šogad notiks jau 7. reizi.

Tās notiks trešdien, 13. septembrī, laikā no pulksten 10:00 - 12:50 (Latvijas laiks).

! Šogad pirmo reizi debates būs skatāmas tiešraidē Latvijas Televīzijā! Pirms debašu sākuma pulksten 9:50 Latvijas Televīzijas žurnālists Frederiks Ozols vadīs ievada diskusiju-sarunu ar ārpolitikas un Eiropas lietu ekspertu.

Aicinām izmantot unikālo iespēju un sekot līdzi debatēm un ekspertu diskusijai Latvijas Televīzijas 1. kanālā (LTV1) vai LTV tīmekļa vietnē http://ltv.lsm.lv/lv/

Debatēm Eiropas Parlamentā varēs sekot līdzi arī:

Eiropas Parlamenta tīmekļa vietnē http://www.europarl.europa.eu/ep-live/lv/schedule/#13092017 vai speciāli debatēm veltītajā vietnē http://www.soteu.eu/

2017. gada septembris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 Nākošā >>

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.