Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSAicinām piedalīties Eiropas eksāmenā!

Par Eiropas dienas neatņemamu sastāvdaļu Latvijā jau vairākus gadus ir kļuvis Eiropas eksāmens. 9. maijā jau no 8.00 rītā līdz pat 21.00 vakarā ikviens tiešsaistē www.esmaja.lv var kārtot Eiropas eksāmenu, kas ir tests, lai cilvēki dažādos vecumos varētu pārbaudīt savas zināšanas un izpratni par dzīvi Eiropā. Testu iespējams pildīt jebkura veida ierīcēs - telefonos, planšetēs, datoros. Tas veidots, lai zināšanu pārbaude būtu interesanta, aizraujoša un arīdzan izklaidējoša. Testa dalībniekam jāatbild uz 20 jautājumiem. Katrs eksāmena dalībnieks saņem apliecinājumu par dalību testā un uzzina savu sasniegto rezultātu. Labākie testa dalībnieki saņems arī vērtīgas balvas.
Rīgā īpašs pārsteigums sagaida kino mīļus - Kino Citadele no plkst. 11:00 varēs uzrādīt savu Eiropas eksāmena rezultātu un saņemt kino biļeti bez maksas. Te būs iespēja Eiropas eksāmenu nokārtot arī uz vietas. Laimīgajās stundās: 11:00 - 12:00, 16:00 - 17:00, 19:00 - 20:00 iegūto punktu skaits dubultosies. Vairāk informācijas: www.esmaja.lv
2018.gada maijs

9. maijā svinēsim Eiropas dienu

9. maijā visā Eiropā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena jeb Eiropas savienības dzimšanas diena. Latvijā šogad piedāvāto pasākumu programma īpaši daudzveidīga un paver plašas iespējas gan iepazīt Eiropas kultūras mantojumu, gan dažādu Eiropas valstu tradīcijas, izzināt Eiropas fondu finansējuma dažādību un iesaistīties citās ar Eiropas dienas svinībām saistītās aktivitātēs.
2018.gada maijs

NOTIKS AUGSTA LĪMEŅA KONFERENCE “EIROPA. PĒC 100 PIRMS”

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Institūts un Latvijas Politologu biedrība 2018. gada 7. maijā rīko augsta līmeņa starptautisku konferenci "Eiropa. Pēc 100 Pirms" (Europe. After 100 Before).

Eiropas politiskajā kartē pēc I Pasaules kara parādījās iepriekš neeksistējušas robežas. 10 nācijām pavērās unikāla iespēja veidot jaunas demokrātijas. Uz kara fiziskajām un mentālajām drupām radās cerības, aizsākās valstu dzimšanas un demokrātiskas atdzimšanas procesi, attīstība caur pārmaiņu grūtībām. Tādām valstīm kā Latvija, Igaunija, Lietuva, Somija, Polija, Ukraina, Ungārija, Austrija, Čehoslovākija un Dienvidslāvija tālākais vēsturiskais ceļš izvērtās gana dramatisks - piedzīvojot gan īsus uzplaukuma periodus, gan II Pasaules kara jukas un postu, gan neatkarības atjaunošanu daudzās no minētajām valstīm, gan valstu sadalīšanos.

100 gadus pēc Pirmā pasaules kara Eiropa ir ne tikai ģeogrāfiska vienība globālajā kartē, bet tādu valstu un pilsoņu kopība, kura ir spējusi vardarbības vietā likt miermīlīgas sadarbības ideju un praksi. Bet ko šīs valstis un nācijas, kuras pieteica sevi uz pasaules skatuves pirms 100 gadiem, var Eiropai un pasaulei piedāvāt šodien kā pamatu stabiliem nākamajiem 100 gadiem? Kas ir valstiskie sasniegumi, personiskās uzvaras un idejas, kā arī pilsoniskās spējas, kas ir dzinulis tālākai attīstībai un Eiropas lomai pasaulē?

Konference pulcēs pārstāvjus no valstīm, kuras parādījās Eiropas politiskajā kartē Pirmā pasaules kara beigās. Eksperti un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji no Austrijas, Igaunijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas un citām valstīm sniegs savu redzējumu un dalīsies ar labās prakses piemēriem, ko šīs valstis tagad un nākamajos 100 gados var dot Eiropai - mieram, demokrātijai un izaugsmei.

2018. gada aprīlis

No ES fondiem 22 reģionālo slimnīcu infrastruktūras uzlabošanai būs pieejami 13,4 miljoni eiro

Eiropas Savienība (ES) fondu programmā investīcijām ārstniecības iestāžu infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā trešajā atlases kārtā 22 reģionālajām slimnīcām pieejami vairāk nekā 13,4 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA). Ārstniecības iestādes projektos ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu varēs veikt nepieciešamos būvdarbus, kā arī pilnveidot infrastruktūru - iegādāties medicīniskās tehnoloģijas un iekārtas, informācijas tehnoloģiju aprīkojumu, kā arī mēbeles un citu aprīkojumu telpu funkcionalitātes nodrošināšanai.

2018. gada aprīlis

Eiropas Parlamenta aprīļa apkārtraksts

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sagatavotā ziņu lapa par aktuālo Eiropas Parlamentā - Strasbūrā un Latvijā.

Apkārtrakstā lasiet:

· Cīņa ar naudas atmazgāšanu: deputāti atbalsta uzņēmumu faktisko īpašnieku atklāšanu

· Eiropas Parlamenta deputāti uzsver vakcinācijas līmeņa pazemināšanās radītos draudus

· Bioloģiskā pārtika: deputāti pieņem stingrākus noteikumus

· Aprites ekonomika: vairāk pārstrādes, mazāk atkritumu poligonos

· EP atbalsta valstu mērķu noteikšanu klimata aizsardzībai un mežsaimniecības attīstībai

· Energoefektīvākas ēkas visā ES līdz 2050. gadam

· Emanuels Makrons aizstāv „Eiropas suverenitāti”

· Jaunatnes līdzdalības pasākumi 2018 #BalsoTu

2018. gada aprīlis

Eiropas Parlaments balsos par Krišjāņa Kariņa sagatavoto likumu cīņai pret naudas atmazgāšanu

Ceturtdien, 19. aprīlī, Eiropas Parlamenta deputāti plenārsesijā Strasbūrā balsos par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas direktīvu, kuras viens no autoriem ir Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP)

"Eiropas institūcijas ir skaidri paudušas, ka cīņa pret tiem, kas ļaunprātīgi un apzināti apzog sabiedrību, turpināsies. Likums dos tiesībsargājošajām iestādēm jaunus ieročus cīņai pret noziedzniekiem, kas izmanto ofšorus un dažādas shēmas, lai krāptos ar nodokļu nomaksu," norāda Krišjānis Kariņš.

2018. gada aprīlis

Bioloģiskā pārtika: deputāti pieņem stingrākus noteikumus

Eiropas Parlaments ceturtdien pieņēma jaunus noteikumus, kam jānodrošina augstas kvalitātes bioloģiskā pārtika un jāveicina tās ražošana.

Parlaments ar 466 balsīm pret 124, 50 deputātiem atturoties, atbalstīja ES bioloģiskās ražošanas un bioloģisko produktu marķēšanas noteikumus. Parlamenta un ES Padomes sarunu dalībnieki par tiem vienojās pagājušā gada jūlijā.

2018. gada aprīlis

2018. — Eiropas Kultūras mantojuma gads

Lai popularizētu bagāto un daudzveidīgo Eiropas kultūras mantojumu, uzlabotu izpratni par kopējo vēsturi un vērtībām, un stiprinātu piederības sajūtu kopīgai Eiropas kultūras telpai, 2018. gads ir pasludināts par Eiropas kultūras mantojuma gadu. Tā ir Eiropas Parlamenta un Eiropas Savienības Padomes iniciatīva, kuras nolūks ir sekmēt izpratni par kultūras mantojuma vērtību un sociālo un ekonomisko nozīmi, mudināt dalīties ar Eiropas kultūras mantojumu, nodrošinot tam plašu piekļuvi, kā arī pievērst uzmanību kultūras mantojuma saglabāšanas aktuālajiem jautājumiem. Gada devīze ir „Mūsu mantojums - pagātnes un nākotnes satikšanās”.

2018. gada aprīlis

EP deputāti ķeras klāt jaunās pasaules izaicinājumiem

Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti plkst.16 pēc Latvijas laika pārrunās naudas atmazgāšanas novēršanu savienībā, kā arī Facebook un Cambridge Analytica skandālu. Grozījumi naudas atmazgāšanas likumdošanā paredz to, ka nākotnē ikviens interesents varēs piekļūt informācijai par savienībā strādājoša uzņēmuma faktiskajiem īpašniekiem, stingrāku virtuālo valūtu regulējumu un labāku trauksmes cēlāju aizsardzību. Viens no šā likumprojekta ziņotājiem ir arī Latvijas eiroparlamentārietis Krišjānis Kariņš.

Lasīt vairāk

2018. gada aprīlis

Jaunākais izdevums "Eiropas Ziņas"

Eiropas Komisijas pārstāvniecības, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja un Ārlietu ministrijas sagatavotajā jaunākajā „Eiropas Ziņas” izdevumā aicinām lasīt interviju ar žurnālistu un Rīgas Stradiņu universitātes asociēto profesoru Ediju Bošu, kā arī iepazīties ar gaidāmajiem notikumiem - Eiropas Savienības mājas rīkoto Atvērto durvju dienu, kas ik gadu notiek 9. maijā u.c. aktivitātēm.

Lasīt

2018. gada aprīlis

Informatīvs seminārs "Digitālās prasmes bezdarbniekiem"

20. martā plkst 11.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas lasītavā notiks informatīvs seminārs "Digitālās prasmes bezdarbniekiem", kuru Digitālās nedēļas 2018 ietvaros organizē EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punkts sadarbībā ar Alūksnes pilsētas bibliotēku un NVA Alūksnes filiāli. Aicināti visi interesenti.

 

Vairāk informācijas šeit.

2018. gada marts

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā ziņu lapa

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sagatavotā ziņu lapa par aktuālo Eiropas Parlamentā - Strasbūrā, Briselē un Latvijā.


Vairāk informācijas

2018. gada marts

DIGITĀLĀ REALITĀTE – TIEŠI TĀDA, KĀDA TĀ IR

Digitālās nedēļas 2018 ietvaros LU Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības katedra sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, kā arī partneriem no Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizē ekspertu diskusiju - tiešraidi „Digitālā realitāte - tieši tāda, kāda tā ir”, kurā tiks prezentēts pētījums par 9 līdz 16 gadus vecu bērnu un pusaudžu medijpratību Latvijā: http://ej.uz/medijpratibas_petijums. Pētījuma prezentāciju un diskusiju būs iespējams vērot tiešraidē https://www.lu.lv/tiesraide/1/nc/.

Diskusijas mērķis ir uzrunāt bibliotekārus un pedagogus, kā arī bērnu vecākus visā Latvijā, lai iepazīstinātu ar pētījuma rezultātiem un aicinātu domāt par to, ko mēs - pieaugušie katrs varam darīt un kāds atbalsts mums pašiem vajadzīgs, lai bērnu un pusaudžu dzīve digitālajā vidē būtu ne tikai aizraujoša, bet arī droša un lietderīga.

Tiešraide notiks 23.martā no 10:00 - 11:30

Vairāk par citām Digitālās nedēļas tiešraidēm: www.eprasmes.lv

Lasīt vairāk

2018. gada marts

Rīgā un četros Latvijas reģionos darbu atsācis Informācijas centrs iebraucējiem

Rīgā un četros Latvijas reģionos darbu atsācis Informācijas centrs iebraucējiem (turpmāk tekstā - ICI), kas darbojas kā vienas pieturas aģentūra Rīgā un četros Latvijas reģionu centros - Daugavpilī, Jelgavā, Cēsīs un Liepājā.

ICI gan ārvalstu pilsoņiem, gan arī dažādu jomu pakalpojumu sniedzējiem un speciālistiem, kuri strādā ar šo mērķa grupu, nodrošina iespēju bezmaksas saņemt daudzpusīgu atbalstu klātienē, ar informatīvā tālruņa starpniecību vai elektroniski.

Līdz šim (no 2016.gada maija - 2017.gada decembrim) visbiežāk ārvalstu pilsoņi interesējušies par migrācijas, nodarbinātības, biznesa un ģimenes jautājumiem, kā arī par iespējām apgūt latviešu valodu.

2018. gada marts

Infografika: Viesabonēšanas režīms Eiropā “viesabonē kā mājās”

Kopš pagājušā gada 15. jūnija Eiropas Savienībā mobilo sakaru jomā darbojas princips „viesabonē kā mājās”, un tā ietekmē krietni mainījušies Latvijas iedzīvotāju paradumi.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) dati liecina, ka, salīdzinot laika posmu no pagājušā gada 1. aprīļa līdz 30. jūnijam ar periodu no 1. jūlija līdz 30. septembrim, viesabonēšanā veikto zvanu minūtes Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs (EEZ) ir gandrīz dubultojušās - no 27,3 miljoniem minūšu līdz 50,2 miljoniem minūšu.

Lasīt vairāk http://ej.uz/basd

2018. gada marts

123 miljoni eiro ES atbalsta aptuveni 5000 mazajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs

Eiropas Investīciju fonds (EIF) un Swedbank ir parakstījuši mikrofinansēšanas nolīgumu, kura mērķis ir atbalstīt mikrouzņēmumus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā saskaņā ar ES Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmu (EaSI). Ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu Eiropas Investīciju fonda sniegtās garantijas ļaus Swedbank Baltic turpmāko trīs gadu laikā piešķirt līdz 123 miljoniem eiro lielu finansējumu Baltijas valstu mikrouzņēmumiem. Šo darījumu atbalsta arī Investīciju plāna Eiropai galvenais elements — Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF).

Lasīt vairāk http://ej.uz/7ao9

2018. gada marts

Publicēts Eirobarometra Nacionālais ziņojums par Latviju

Šodien publicēts Eirobarometra Nacionālais ziņojums par Latviju. Latvijas un pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi par nozīmīgākajām ES problēmām uzskata imigrāciju un terorismu, liecina Eirobarometra 88 aptaujas rezultāti. Kā svarīgākās problēmas, ar kurām jāsaskaras personīgā līmenī, tiek norādīts cenu pieaugums/inflācija/dzīves dārdzība, veselības un sociālās aprūpes sistēma, kā arī pensijas.

Latvijas pilsoņu uzticēšanās Eiropas Savienības institūcijām palikusi nemainīga. Par 8 PP ir pieaudzis to pilsoņu skaits, pēc kuru domām viņi ir labi informēti par ES jautājumiem.

Kopš 2016.gada būtiski nav mainījusies uzticēšanās dažādiem medijiem - drukātai presei uzticas 41%, radio - 60%, internetam - 35%. Kopš 2017.gada pavasara ir samazinājies to Latvijas pilsoņu īpatsvars, kuri uzticas tieslietu sistēmai un valsts pārvaldei.

Līdzīgi kā 2017. gada pavasarī, arī 2017. gada rudenī Latvijas pilsoņu vērtējumā ES galvenokārt nozīmē brīvas ceļošanas, mācību un darba iespējas Eiropas Savienībā.

Plašāk ziņojumā par Latviju un ziņojuma prezentācijā: http://ej.uz/Eirobarometrs88

Papildus informācija:

Santa Lazdiņa

Pētījumu vadītāja

Pētījumu un konsultāciju kompānija Kantar TNS

E-pasts: santa.lazdina@kantartns.com

2018. gada marts

Piedalies iedzīvotāju aptaujā par Eiropas nākotni!

Eiropas Reģionu komiteja aicina ikvienu piedalīties iedzīvotāju aptaujā par Eiropas nākotni.

Saite uz aptauju latviešu valodā šeit: http://ej.uz/r9ii

2018. gada februāris

Daudzdzīvokļu namu siltinātājiem laiks uzņemt apgriezienus

Jau vairāk nekā gadu Ekonomikas ministrijas (EM) paspārnē esošā finanšu institūcija "Altum" realizē daudzdzīvokļu namu energoefektivitātes programmu, kurā namu siltināšanai pieejamais attiecināmais finansējums lēšams 176,5 miljonu eiro apmērā. Līdz šim projektus iesnieguši gandrīz 300 daudzdzīvokļu namu, bet pilnībā pabeigtas divas renovācijas, portālam "Delfi" pastāstīja "Altum" Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš.

Lasīt vairāk http://ej.uz/wzhv

2018. gada februāris

Jāpaātrina ES finansēto projektu ieviešana, iesaka Finanšu ministrija

Latvijai jāpaātrina Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansēto projektu ieviešana. Pagājuši jau četri gadi no pašreizējā ES fondu plānošanas perioda sākuma, taču no kohēzijai jeb reģionālo atšķirību mazināšanai paredzētajiem 4,4 miljardiem eiro līdz šim pie projektu īstenotājiem nonākusi tikai desmitā daļa jeb 440 miljoni eiro.

Vairāk informācijas http://ej.uz/hpni

2018. gada februāris

<< Iepriekšējā 1 2 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.